Iesaki ārstu:

  •   Vērtējums: 4/5
    Violeta Fodina

    Ļoti jauka daktere...Ginekoloģijas jomā un neauglības risināšanai...

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Onkuli, tu esi zaglis!

Mūsu trīsgadīgais dēls šobrīd ir aizrāvies ar policijas darbu un lomu spēlēm. Mājās esam runājuši, ko dara policisti, un dēls to labprāt izspēlē dažādās situācijās. Reiz kāpņutelpā satikām kaimiņu, uzsākām sarunu un pēkšņi dēls svarīgā balsī paziņo: "Onkuli, tu esi zaglis, tu nozagi man maku!" Es nobālēju, bet kaimiņš acīmredzami apvainojās. Aizejot mājās, pār

Skatīt visus jokus

Bērna attīstības kalendārs

Vislielākā vecāku dāvana bērniem ir nesavtīga mīlestība. Taču tavs bērns augs gudrāks, spēcīgāks un pašapzinīgāks, ja tu zināsi, kādas ir viņa prāta spējas, fiziskā sagatavotība un emocionālā uztvere katrā dzīves gadā!

Līdz ar pirmajiem soļiem tava mazā bērna pasaule strauji plešas plašumā. Tajā parādās vieta jauniem draugiem, bērnudārzam vai auklītei un dažnedažādām aktivitātēm.

 

Bērna pasaule no viena līdz diviem gadiem


Bērns katru dienu uzzina, iemācās un sajūt ko jaunu. Mazā bērna pasaule strauji plešas plašumā. Tajā parādās vieta jauniem draugiem, bērnudārzam vai auklītei un dažnedažādām aktivitātēm. Kas tev jāzina par bērna ķermeni, sajūtām un pasaules uztveri?

apskatīt
 

Divi līdz trīs gadi. Emocionālā un fiziskā attīstība

Šai laikā bērns arvien labāk spēj izstāstīt par savām vajadzībām un vēlmēm, taču reizēm viņš pats neizprot, ko īsti grib, tev jānāk viņam palīgā.

apskatīt
 

Bērna pasaule no trim līdz četriem gadiem

No trīs līdz četru gadu vecumā bērns, visticamāk, jau apmeklē bērnudārzu un kļuvis patstāvīgs, taču viņš vēl arvien ir bērns. Tu nevari prasīt, lai trīsgadnieks būtu tikpat nopietns, uzņēmīgs un atbildīgs kā pieaugušie. Būtiskākais, kas jāzina par bērna spējām un prasmēm šajā vecumā…

apskatīt

Tavs bērns kļūst arvien patstāvīgāks. Šajā vecumā vissvarīgāk ir sagatavoties skolas gaitu uzsākšanai.

 

Bērna attīstība no četriem līdz pieciem gadiem

Šajā vecumā bērns kļuvis jau tik patstāvīgs, ka viņam patīk pārbaudīt robežas starp atļauto un neatļauto. Tas ir normāls attīstības posms, kas prasa lielu vecāku pacietību. Lai labāk saprastu savu atvasi, paraugies uz pasauli viņa acīm.

apskatīt
 

Zaļais dzīvesveids bērniem līdz skolas vecumam (3–6 gadi)

Šis ir vecumposms, ko ne velti dēvē par kāpēcīša vecumu. Pirmsskolas vecumā ir ļoti svarīgi ar bērnu daudz runāt, skaidrot, stāstīt, atbildēt uz viņa neskaitāmajiem jautājumiem, ar patiesu interesi mēģinot tajos iedziļināties. Tā kā bērnam par daudzām lietām rodas jautājumi, izmantojiet izdevību rosināt viņa interesi par dažādām ar zaļo dzīvesveidu saistītām lietām:

apskatīt
 

Kā saprast sešgadnieku?

Pieaugušie bieži vien aizmirst, ka paši reiz bijuši bērni. Visas bērnībā izdzīvotās sajūtas un domas šķiet pārāk tālas un nesaprotamas. Pamēģini iejusties bērna ādā — uzzini, ko pārdzīvo viņa ķermenis, jūtas un prāts, un tu spēsi daudz labāk saprast pat viskaitinošākās bērna izpausmes.

apskatīt

Ap šo laiku bērns sevi jau par pieaugušu un tas nemaz nav vienkārši, jo viņš cenšas pieteikt savus spēles noteikumus.

 

Iejūties septiņgadnieka ādā

Tavs pirmklasnieks ar katru dienu kļūst arvien zinātkārāks. Līdz ar skolas gaitu sākšanu sācies pavisam jauns periods viņa dzīvē. Lai labāk saprastu un atbalstītu bērnu, uzzini, kā viņš jūtas.

apskatīt
 

8 gadi — esmu jau liels

Šis ir diezgan grūts un emocijām pārsātināts vecums bērna un vecāku dzīvē. Bērns uzskata sevi jau par pieaugušu, cenšoties pieteikt savus spēles noteikumus. Lai izvairītos no strīdiem un veicinātu bērna izaugsmi, uzzini par viņam būtiskāko šajā vecumā.

apskatīt
 

9 gadi — man ir sirdsapziņa

Tas tiešām nav melots — tikai aptuveni deviņu gadu vecumā bērnam parādās sirdsapziņa. Un vēl šajā vecumā bērni ir ļoti paškritiski, tāpēc esi saudzīgs pret topošo tīni un ieklausies, ko tev vēstī viņa ķermenis, prāts un jūtas.

apskatīt

Iespējams, tas noticis jau agrāk (astoņu vai deviņu gadu vecumā), taču 10 gados tavam bērnam noteikti sākusies pubertāte ar visām no tām izrietošajām sekām.

 

10 gadi — pubertāte ir sākusies

Iespējams, tas noticis jau agrāk (astoņu vai deviņu gadu vecumā), taču 10 gados tavam bērnam noteikti sākusies pubertāte ar visām no tām izrietošajām sekām. Mācies ieklausīties savā bērnā, saprast viņa izjūtas, vajadzības un sniegt visu vajadzīgo atbalstu. Lūk, kas tev jāzina par desmit gadus vecu pusaudzi.

apskatīt
 

11 gadi — esmu pilntiesīgs tīnis


Jā, jā, jau 11 gadu vecumā tavs bērns ir pilntiesīgs tīnis. Ļoti svarīgi šai laikā nepazaudēt kontaktu ar viņu, tāpēc esi iejūtīgs un uzmanīgs pret savu bērnu. Kas tev jāzina par pārmaiņām vienpadsmitgadnieka dzīvē:

apskatīt
 

12 gadi — sācies ballīšu laiks

Gribi vai ne, tavs bērns ir tieši tik pieaudzis, ka daudz vairāk un labprātāk vēlas pavadīt laiku ar draugiem, nevis ģimenes lokā. Nenosodi viņu par to un centies saprast, kādas fiziskās, emocionālās un garīgās pārmaiņas pusaudzis piedzīvo šai laikā.

apskatīt

Bērna ķermenis mainās tik ātri, ka tas viņu biedē. Bērnam ir nepieciešama jūsu palīdzība, lai saprastu, kas ar viņu notiek.

 

13 gadi – mans ķermenis strauji mainās

Mans ķermenis mainās tik ātri, ka tas mani biedē. Mani uztrauc tas, ka mani var izstumt, ja attīstīšos lēnāk. Man ir nepieciešama jūsu palīdzība, lai saprastu, kas ar mani notiek.

apskatīt
 

14 gadi – dodiet ēst, man jāaug!

Kaut arī draudzībai un eksperimentiem ir ļoti nozīmīga daļa pusaudža  pārtapšanā par pieaugušu cilvēku, pusaudža dzīvē svarīgākais ir attiecības ar vecākiem. Viņam vajag un viņš vēlas saņemt vecāku atbalstu.

apskatīt
 

15 gadu un vairāk

Pusaudzis ļoti cenšas būt neatkarīgs. Kad viņš domā, par ko kļūt nākotnē, viņš izmēģina dažādus uzvedības modeļus, frizūras un draugus.

apskatīt

Eksperimentiem un draugiem ir ļoti liela nozīme, taču joprojām svarīgakais viņam ir attiecības ar vecākiem. Viņam vajag jūsu atbalstu.

 

16 gadi — jau pieaudzis? Bērna attīstības kalendārs

Iespējams, šajā vecumā jūsu pusaudzis daudz ko izmēģinās un uzņemsies risku, un ne vienmēr jūs to atbalstīsiet. Taču aiz drosmīgās ārienes slēpjas pusaudzis, kurš jūtas nedrošs un kuram jāaizstāvas.

apskatīt
 

17 gadu un vairāk

Vai esmu jau pieaudzis? Izlasi, ko saka pusaudža iekšējā balss 17 gados.

apskatīt
 

Pusaudži un dzimumdzīve mūsdienās

Iespēja, ka pusaudžiem randiņa laikā būs dzimumsakari, mūsdienās ir daudz lielāka nekā tā bija, kad viņu vecāki bija tajā pašā vecumā.

apskatīt
 

LAPAS KARTE