Lietošanas noteikumi

1. Ģimenes portāls www.Mammamuntetiem.lv ir plašam sabiedrības lokam paredzēts dažādu aktivitāšu un savstarpējās komunikācijas portāls, kura darbību organizē un koordinē SIA "Mammām un Tētiem", turpmāk tekstā Mammamuntetiem.lv.

2. Portāla Mammamuntetiem.lv lietošanas noteikumi ir paredzēti un saistoši katram portāla Mammamuntetiem.lv lietotājam.

3. Mammamuntetiem.lv ir tiesīgs jebkurā laikā pēc saviem ieskatiem mainīt šos noteikumus, un šīs izmaiņas stājas spēkā ar brīdi, kad tās ir publicētas portālā Mammamuntetiem.lv.

4. Portāla lietotājs ir jebkura fiziska vai juridiska persona, kura izmanto portāla sniegtos pakalpojumus.

5. Portālā sniegtie informatīvie pamatpakalpojumi ir bezmaksas. Portālā var tikt sniegti papildpakalpojumi par maksu. Pie maksas pakalpojumiem tiek norādīta informācija par maksas pakalpojumu lietošanas kārtību, samaksas veikšanas kārtību un apmēru.

6. Portāla Mammamuntetiem.lv lietošana tiek uzskatīta par katra lietotāja pilnīgu piekrišanu šiem noteikumiem, t. sk. visām tajos veiktajām izmaiņām. Katram portāla Mammamuntetiem.lv lietotājam ir pienākums regulāri pārlasīt šos noteikumus, lai laikus būtu informēts par tajos veiktajām izmaiņām.

7. Komerciālas aktivitātes portālā Mammamuntetiem.lv ir atļautas tikai ar portāla Mammamuntetiem.lv saskaņojumu (rakstīt uz e-pasta adresi redakcija@mammam.lv).

8.Katrs portāla Mammamuntetiem.lv lietotājs ir pilnībā atbildīgs par jebkuru informāciju, kuru tas izvieto portālā. Portālā Mammamuntetiem.lv ir aizliegts ievietot:

       ◦ informāciju (arī video un audio materiālus), ko izvietojot vai nosūtot tiek aizskartas vai pārkāptas trešo personu intelektuālā īpašuma (autortiesības u. c.) tiesības;

       ◦ informāciju, kas aizskar personas godu un cieņu;

       ◦ informāciju, kura aicina uz vardarbību, rasu naidu vai citu prettiesisku darbību veikšanu;

       ◦ informāciju, kura ir vulgāra, ķengājoša vai citādā veidā aizskaroša;

       ◦ informāciju, kura satur datorvīrusus vai izveidota, lai kaitētu datora vai elektronisko sakaru programmatūras darbībai (drošībai);

       ◦ informāciju, kurai piemīt surogātpasta (junk mail, spam, chain letter) vai nesaskaņotas reklāmas raksturs;

       ◦ informāciju, kura ir pornogrāfiska vai pārlieku erotiska;

       ◦ visu cita veida informāciju, kas ietekmē vai var ietekmēt portāla Mammamuntetiem.lv normālu darbību un drošību.

       ◦ Konstatējot šādas informācijas izvietošanu, Mammamuntetiem.lv ir tiesīgs šo informāciju nekavējoties izdzēst.

9. Mammamuntetiem.lv, izvietojot informāciju portālā ir tiesīgs informēt portāla Mammamuntetiem.lv lietotājus par dažādām ar portālu un organizācijas rīkoto pasākumu saistītām aktualitātēm.

10. Mammamuntetiem.lv ir tiesīgs izvietot portālā rakstus, foto, video, kas atspoguļo Mammamuntetiem.lv organizētos pasākumus, to norisi. Ja pasākuma dalībniekiem ir pretenzijas pret ilustratīvā materiāla izvietošanu, par to jāinformē portāla redakcija (rakstīt uz e-pasta adresi redakcija@mammam.lv).

11. Anonīmus ierakstus portālā Mammamuntetiem.lv lietotāji var veikt diskusiju sadaļā Forums, komentējot rakstus, kā arī pievienojot savus ierakstus sadaļā Emuāri un Jautā speciālistam.

12. Komentāru sadaļas saturu veido portāla lietotāji. Komentāra autors un publiskotājs ir portāla lietotājs, kas uzraksta komentāru un, izmantojot portāla tehniskās iespējas (nospiežot pogu - pievienot komentāru), patstāvīgi, tiešsaistes režīmā padara savu komentāru pieejamu sabiedrībai. Redakcija patur dzēst komentārus, kas ir aizskaroši, pārkāpj uzvedības noteikumus un ir pretrunā ar Mammamuntetiem.lv vērtībām. Redakcija patur dzēst komentārus, kas ir aizskaroši un pārkāpj uzvedības noteikumus. 

13. Portāla lietotājiem, lai informētu portāla redakciju par aktuāliem notikumiem sabiedrībā, kā arī lai paustu savu viedokli kādā jautājumā, ir iespēja nosūtīt materiālus portāla redakcijai uz e-pasta adresi redakcija@mammam.lv.

14. Portāla lietotājiem ir tiesības iesūtīt savus oriģinālmateriālus un pieredzes stāstus publicēšanai portālā. Atsaukt materiālus iespējams, rakstot uz e-pasta adresi redakcija@mammam.lv.

15. Portāla lietotājs nes atbildību, ka viņa iesūtītais materiāls redakcijai (t.sk. un ne tikai sensitīvie materiāli, fotogrāfijas, komentāri, video, mūzika vai kāds cits radošas intelektuālās darbības produkts) ir iegūts tiesiskā ceļā, un portāla lietotājam ir tiesības šo materiālu izmantot noteiktajā veidā. Portāla lietotājs garantē, ka materiāla izmantošanā nav nesankcionēti izmantotas vai citādi aizskartas trešo personu tiesības. Mammamuntetiem.lv nenes nekādu atbildību pret trešajām personām šajā sakarā. Lietotājs atbild par sekām, kuras rodas šādu materiālu publiskošanas, nosūtīšanas vai citādas izmantošanas rezultātā.

16. Izmantojot rakstu, komentāru un diskusiju fragmentus no Mammamuntetiem.lv, atsauce uz Mammamuntetiem.lv obligāta. Lai pārpublicētu pilna apjoma rakstu no Mammamuntetiem.lv, saskaņošana ar Mammamuntetiem.lv ir obligāta.

17. Katram portāla Mammamuntetiem.lv lietotājam ir iespēja uzsākt un uzturēt Foruma diskusiju, kā arī izteikt viedokli jau esošā. 

       ◦ Lai veiktu ierakstu Foruma diskusijā, nepieciešams reģistrēties, norādot Segvārdu, kā arī e-pastu, uz kuru tiek nosūtīta saite autorizācijai. E-pasta adrese tiks izmantota tikai reģistrācijas vajadzībām.

       ◦ Lai Foruma diskusijas aizsācējs vēlas dzēst savu uzsākto diskusiju, nepieciešams rakstīt uz e-pastu redakcija@mammam.lv.

       ◦ Lai dzēstu savu Foruma diskusijas dalībnieka profilu, nepieciešams rakstīt uz e-pastu redakcija@mammam.lv.

       ◦ Foruma dalībnieku viedokļi var atšķirties no Mammamuntetiem.lv redakcijas viedokļa.

       ◦ Atbildību par komentāru saturu pilnībā uzņemas tā autors.

       ◦ Mammamuntetiem.lv redakcija patur tiesības dzēst foruma diskusijas pēc saviem ieskatiem.

       ◦ Mammamuntetiem.lv redakcija patur tiesības bez brīdinājuma liegt piekļuvi Forumam nevēlamām personām.

 

Sīkfailu deklarācija

Nepieciešamie sīkfaili palīdz padarīt tīmekļa vietni par izmantojamu, nodrošinot pamata funkcijas, piemēram, lappuses navigāciju un piekļuvi drošām vietām tīmekļa vietnē. Tīmekļa vietne bez šiem sīkfailiem nevar pareizi funkcionēt.

Par sīkfailiem

Sīkfaili ir mazi teksta faili, ko var izmantot tīmekļa vietnēs, lai lietotāja pieredzi padarītu efektīvāku. Likums nosaka, ka mēs varam saglabāt sīkfailus jūsu ierīcē, ja tie pilnīgi nepieciešami šīs vietnes darbībai. Citu veidu sīkfailiem nepieciešama jūsu atļauja. Šī vietne izmanto dažādu veidu sīkdatnes. Daži sīkfaili tiek izvietoti pēc trešās puses pakalpojumiem, kas parādās mūsu lapās. Jūs varat jebkurā laikā mainīt vai atsaukt savu piekrišanu, izmantojot mūsu tīmekļa vietnes sadaļu “Sīkdatņu deklarēšana”. Sadaļā “Lietošanas noteikumi” varat uzzināt, kas mēs esam, kā jūs varat ar mums sazināties un kā mēs apstrādājam personas datus.

​ SIA “Mammām un Tētiem” žurnālistu ētikas kodekss

1. Žurnālists savā darbībā vadās pēc Latvijas Republikas likumiem, respektē morāles normas. 

2. Žurnālists kalpo sabiedrības tiesībām zināt patiesību par notikumiem, kas tai ir nozīmīgi un interesanti. 

3. Žurnālists sabiedrībai sniedz patiesu, pārbaudītu un nesagrozītu informāciju, ievērojot viedokļu daudzveidību. 

4. Ziņas, fotogrāfijas, video, audio ierakstus un dokumentus žurnālists vāc un izmanto vienīgi savu profesionālo pienākumu pildīšanai. 

5. Žurnālists publikācijās faktus un citu personu viedokļus skaidri un saprotami nošķir no sava viedokļa. 

6. Žurnālisti nodala ziņas un analīzi no komentāriem un viedokļiem. 

7. Žurnālistam jāievēro bērnu tiesības, izmantojot viņus kā informācijas avotus. 

8. Žurnālists publicētajos materiālos izvairās izmantot anonīmus avotus. Atsaucoties uz anonīmu avotu, žurnālists uzņemas atbildību par informācijas patiesumu un paskaidro anonimitātes iemeslu. 

9. Saskarē ar informācijas avotiem žurnālista pienākums ir sevi identificēt. Izņēmumi pieļaujami, ja sabiedrībai svarīga informācija nav iegūstama citā veidā. 

10. Žurnālists atturas no cilvēka etniskās izcelsmes, tautības, profesijas, politiskās pārliecības, reliģisko uzskatu, seksuālās orientācijas vai personas privātās dzīves un citu datu pieminēšanas, ja šīm detaļām nav nozīmes attiecīgajā kontekstā. 

11. Žurnālista pienākums ir nekavējoties izlabot savas kļūdas. 

12. Žurnālista darbībā nav pieļaujams plaģiātisms. Rakstos, kas veidoti, izmantojot citus ziņu avotus, iespēju robežās jānorāda atsauce uz tiem. 

13. Žurnālists redakcijā, ārpus tās publiskā vidē (tostarp sociālajos tīklos) uzvedas, rīkojas un runā tā, lai darba devēja un “Mammām un Tētiem” vārds netiktu apkaunots, noniecināts vai kompromitēts. Savu amatu nedrīkst izmantot savtīgās interesēs. 

14. Žurnālists drīkst būt partijas biedrs, bet nedrīkst ieņemt amatu kādā partijā. Ja žurnālists kandidē Saeimas vai pašvaldību vēlēšanās, tad no brīža, kopš viņa kandidatūra oficiāli izvirzīta, viņš līdz vēlēšanām strādā ar politiku vai ar pašvaldībām nesaistītā jomā un izdevumā nepublicē komentārus. 

15. Žurnālists izvairās no interešu konfliktiem, kas varētu rasties no žurnālista radniecības, personīgajiem kontaktiem. 

16. Žurnālists nepieņem dāvanas, pakalpojumus vai citus labumus atlīdzībā par mediju satura veidošanu no personām, kas nav viņa darba devējs. 

17. Žurnālists ar galvenā redaktora akceptu drīkst pieņemt apmaksātu ārzemju braucienu piedāvājumus no trešajām personām, ja tie nerada konfliktu starp žurnālista pienākumu objektīvi atspoguļot sabiedrībai svarīgus notikumus un braucienu apmaksātāju interesēm. 

18. Ētikas kodeksa pārkāpumus izskata SIA “Mammām un Tētiem” redakcija. 

19. Šis kodekss nevar paredzēt visas situācijas. Atsevišķi gadījumi var prasīt individuālu pieeju, kad žurnālistam jākontaktējas ar savu tiešo vadītāju. 

20. Visi žurnālisti iepazīstas un apņemas ievērot SIA “Mammām un Tētiem” Ētikas kodeksu.