Grāmatas un žurnāli

Lai vecākiem bez maksas nodrošinātu uzticamu, kvalitatīvu un regulāru informāciju par ģimenes veidošanu un bērnu audzināšanu, Latvijas vecāku organizācija "Mammamuntetiem.lv" izdod žurnālus, tematiskus izdevumus un grāmatas. Žurnāli "Zīdainis", "Bērnudārznieks" un "Skolēns" iznāk četras reizes gadā – katras sezonas sākumā, un digitālā formātā tie lasāmi arī krievu valodā. Abonē "Izdevniecības Mammām un Tētiem" izdevumus bez maksas un saņem tos e-pastā!

Bērns un Tehnoloģijas/Vasara 2021

Atvērt

Bērna uzturs/Vasara 2021

Atvērt

Nr. 28, jūnijs–augusts, 2021

Atvērt

Gribam būt ģimene

Atvērt

Gribu būt tētis

Atvērt

Nr. 5, marts–maijs, 2021

Atvērt

Nr. 11, marts–maijs, 2021

Atvērt

Nr. 27, marts–maijs, 2021

Atvērt

Nr. 10, decembris–februāris, 2020/2021

Atvērt

Nr. 26, decembris–februāris, 2020/2021

Atvērt

Nr. 4, decembris–februāris, 2020/2021

Atvērt

Nr. 9, septembris–novembris, 2020

Atvērt

Žurnāls "Zīdainis"

Žurnāla “Zīdainis” vasaras numura lielā tēma – Zīdaiņa attīstības veicināšana rotaļājoties. Tēmas izklāstā lasi par to, kādas ir zīdaiņa vajadzības pirmajā dzīves gadā, ko mazulis sagaida no mammas un tēta, kas ir drošā piesaiste un kāpēc tā tik svarīga? To, kādas slimības var apdraudēt grūtnieci un kādi var būt ieguvumi no vakcinācijas pret tām, stāsta dzemdību speciāliste Vija Veisa, bet intervijā ar Rīgas Dzemdību nama vadītāju Santu Markovu lasi, kā iestādei ir pagājis gads Covid-19 ēnā un kā jaunajiem vecākiem gatavoties dzemdībām. Aktuāls materiāls par to, kā kopā ar zīdainīti aizvadīt drošu šo karsto vasaru, taču rubrikā “Dūla atbild” īpaši sirsnīgas atbildes uz vecākiem aktuālajiem jautājumiem no dūlas un zīdīšanas konsultantes Janas Biezās.

Jaunākais izdevums:

Nr. 28, jūnijs–augusts, 2021

Atvērt

Žurnāls "Bērnudārznieks"

Žurnāla “Bērnudārznieks” pavasara numura lielā tēma – rotaļas. Ko bērnam nozīmē spēlēšanās, kādas fiziskās rotaļas ir piemērotas bērnudārzniekam, bet kas īsti slēpjas aiz apzīmējuma “attīstoša rotaļlieta”? To, kā veidot drošu mājdzīvnieka un bērnudārznieka draudzību, skaidro zoopsiholoģe Inga Cerbule, bet ko paredz likums par vecāku un bērnu tikšanos pēc pāra šķiršanas, stāsta zvērināta advokāte Dana Rone. Vecākiem īpaši noderīgs psiholoģes Sabīnes Bērziņas raksts par konfliktu risināšanas māku, bet, gatavojoties izlemt to, vai bērnu paturēt mājās vai tomēr laist dārziņā, lasi rakstu par bērnu, kas neiet dārziņā.

Jaunākais izdevums:

Nr. 11, marts–maijs, 2021

Atvērt

Žurnāls "Skolēns"

Žurnāla “Skolēns” pavasara numura lielā intervija ar ārstu psihoterapeitu Artūru Utinānu – vecāku organizācijas "Mammamuntetiem.lv" vadītāja Inga Akmentiņa– Smildziņa ar viņu sarunājas par to, kāpēc ir tik ļoti bail teikt patiesību mammai. Izrādās, tas ir mehānisms smadzenēs, ko varam ieprogrammēt “pareizi”jau šodien! Savukārt psiholoģe Kristīne Jozauska atklāj, kā jūtas bērns, ja viņa šķirtais tētis vai mamma apprecas atkal, un kā veidot cieņas un mīlestības pilnas attiecības jaunajā ģimenē. Izglītības un skolu psiholoģe Sabīne Bērziņa zina stāstīt, kā veidojas bērna uzskati pašam par sevi un to, cik ļoti šo priekšstatu ietekmē gan vecāki, gan skolotāji – īpaši bērna agrīnā vecumā. Šajā numurā arī par attālināto mācīšanos, kustību nozīmi, zobu veselību, piemērotākajām higiēnas precēm pusadzēm un citiem tematiem.

Jaunākais izdevums:

Nr. 5, marts–maijs, 2021

Atvērt

Tematiskie izdevumi

Jaunākais izdevums:

Bērns un Tehnoloģijas/Vasara 2021

Atvērt

Grāmatas

Jaunākais izdevums:

Gribam būt ģimene

Atvērt