Žurnāli

Žurnāls "Skolēns"

Žurnāla “Skolēns” pavasara numura lielā intervija ar ārstu psihoterapeitu Artūru Utinānu – vecāku organizācijas "Mammamuntetiem.lv" vadītāja Inga Akmentiņa– Smildziņa ar viņu sarunājas par to, kāpēc ir tik ļoti bail teikt patiesību mammai. Izrādās, tas ir mehānisms smadzenēs, ko varam ieprogrammēt “pareizi”jau šodien! Savukārt psiholoģe Kristīne Jozauska atklāj, kā jūtas bērns, ja viņa šķirtais tētis vai mamma apprecas atkal, un kā veidot cieņas un mīlestības pilnas attiecības jaunajā ģimenē. Izglītības un skolu psiholoģe Sabīne Bērziņa zina stāstīt, kā veidojas bērna uzskati pašam par sevi un to, cik ļoti šo priekšstatu ietekmē gan vecāki, gan skolotāji – īpaši bērna agrīnā vecumā. Šajā numurā arī par attālināto mācīšanos, kustību nozīmi, zobu veselību, piemērotākajām higiēnas precēm pusadzēm un citiem tematiem.

Jaunākais izdevums:

Nr. 5, marts–maijs, 2021

Atvērt

Žurnāls "Bērnudārznieks"

Žurnāla “Bērnudārznieks” pavasara numura lielā tēma – rotaļas. Ko bērnam nozīmē spēlēšanās, kādas fiziskās rotaļas ir piemērotas bērnudārzniekam, bet kas īsti slēpjas aiz apzīmējuma “attīstoša rotaļlieta”? To, kā veidot drošu mājdzīvnieka un bērnudārznieka draudzību, skaidro zoopsiholoģe Inga Cerbule, bet ko paredz likums par vecāku un bērnu tikšanos pēc pāra šķiršanas, stāsta zvērināta advokāte Dana Rone. Vecākiem īpaši noderīgs psiholoģes Sabīnes Bērziņas raksts par konfliktu risināšanas māku, bet, gatavojoties izlemt to, vai bērnu paturēt mājās vai tomēr laist dārziņā, lasi rakstu par bērnu, kas neiet dārziņā.

Jaunākais izdevums:

Nr. 11, marts–maijs, 2021

Atvērt

Žurnāls "Zīdainis"

Žurnāla “Zīdainis” pavasara numurā lasi par to, kādas pārmaiņas piedzīvo organisms gaidību laikā, un kā rūpēties par sevi topošajai mammai. Raksts par zobu veselību izvēdīs senos mītus par to, ka katra grūtniecība neizbēgami sabojā zobu, kā arī, sagaidot silto laiku, sagatavots raksts, kā rūpēties par kājām, lai tās pēc iespējas mazāk ciestu no vēnu varikozes un trombozes. “Rēzus negatīvs” grūtniecei skan kā spriedums? Ginekoloģe Olga Broka stāsta, ka riski ir, bet mūsdienu medicīna piedāvā arī risinājumus, lai iznēsātu pat vairākus veselus bērnus. Par ķeizargrieziena norisi Covid-19 laikā skaidro ginekoloģe, dzemdību speciāliste Agnese Stūrmane, savukārt, kā notiek mazulīša pirmā saskarsme ar ārpasauli, stāsta dūla Inga Babure. Pavasarī aktuāls jautājums mazuļu vecākiem ir, ar ko šajā sezonā sākt piebarošanu? Uz šo jautājumu atbild uztura speciāliste Olga Ļubina un pavārs Normunds Baranovskis iesaka biezeņu receptes gardai un veselīgai maltītei.

Jaunākais izdevums:

Nr. 27, marts–maijs, 2021

Atvērt