Žurnāls "Skolēns"

Skolēns

 • Satura rādītājs

 • Redaktora sleja

  Tie mazie ikdienas prieciņi

  Parasts darbdienas rīts. Ar ierasto un samērā skaļo “Mammītēeee!” vispirms mani samīļo meituks, tad pēc vairākkārtējiem modinātāja zvaniem un mūsu bužināšanas no savas istabas pusaizmidzis iznāk arī lielais dēls. Parasti vīrs šajā – dēla celšanās – laikā jau ir aizgājis uz darbu, tāpēc mūsu pusaudža rīta noskaņojums tiek man. Kādā reizē tie ir apskāvieni, citā – negaidīti pārmetumi, ka paskatos ne tā vai esmu izdarījusi neizdarīto. 
   

  Vēl pirms kādām nedēļām es mēdzu no sirds sadusmoties par kādiem bērnu izgājieniem rīta cēlienā, kad viss kā parasti tiek kavēts un nav laika pievērsties katra vecumīpatnībām, kas diktē viņu savādos noskaņojumus. Tagad, kad pati personīgi esmu runājusi ar vairākām ukraiņu sievietēm, kas ar saviem bērniem radušas patvērumu Latvijā, un dzirdējusi viņu kara stāstus, es šos mūsu trakos rītus no sirds mīlu un pat izbaudu. 

  Cilvēks jau ir tāda savāda būtne – savas patiesās bagātības, to, kas mums patiešām rūp, ir dārgs un ko mēs no sirds, ar visu savu būtību mīlam, mēs redzam un saprotam tikai tad, kad mūsu rāmajai ikdienai uzrodas pretstats. Un labi, ja protam mācīties no citu pieredzes nevis tikai tad, kad zemestrīce piemeklē pašus. 

  Tagad apzināti arī cenšos katru dienu pajautāt savējiem, kas bijis skaistākais, ko viņi šodien redzējuši, un kas viņiem sagādājis prieku vai pārsteigumu. Skaidrs, ka pusaudzis to uzskata par māžošanos, tomēr nu jau kādas dienas atbild arī viņš. Tas nekas, ka dažkārt, mani kaitinot, runā muļķības, tomēr ir skaidrs, ka viņš domā par manu jautājumu. Savukārt gandrīz trīsgadniecei fantāzija sit augstu vilni. Smiekli, joki, arī pa kādai nopietnākai sarunai – tāds tagad ir mūsu satikšanās laiks, visiem pārnākot mājās no savām ikdienas gaitām. 
   

  Karš Ukrainā ir mācība mums visiem – novērtēt to, kas mums dots. Arī ikrīta trako kņadu.

  FOTO: Artūrs Ķipsts, Mammamuntetiem.lv

  Žurnāla atbildīgā redaktore Sigita Āboltiņa

 • Redkolēģija

  Žurnāla veidošanā iesaistījušies vieni no labākajiem un atzītākajiem savas jomas speciālistiem. Daudzi ir izglītojušies ārvalstu mācību iestādēs un apmeklējuši starptautiski atzītus kursus un nozīmīgas konferences.

  • Līga Brūvere

  • Gunta Andžāne

   Ārste psihoterapeite

  • Laura Valaine, ārste psihoterapeite

   Ārste psihoterapeite RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikā

  • Sabīne Bērziņa

   Izglītības un skolu psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā terapeite, “Mammamuntetiem.lv” eksperte

  • Jana Janovska

   Dermatoloģe

  • Lāsma Kalnbērza

   Dermatoloģe

  • Inga Akmentiņa-Smildziņa

   Mammamuntetiem.lv vadītāja

Skolēns

Izdevuma raksti

Lasi izdevumus

Nr. 11, ziema, 2023

Atvērt

Nr. 10, rudens, 2023

Atvērt

Nr. 9, jūnijs–augusts, 2022

Atvērt

Nr. 7, decembris–februāris, 2021/2022

Atvērt

Nr. 6, septembris–novembris, 2021

Atvērt

Nr. 5, marts–maijs, 2021

Atvērt

Nr. 4, decembris–februāris, 2020/2021

Atvērt

Nr. 3, septembris–novembris, 2020

Atvērt