Bērns un Tehnoloģijas/Vasara 2021

Tematiskie izdevumi

 • Satura rādītājs

 • Redaktora sleja

  Pārmetumiem pilns skats uz saviem pusaudžiem, kas atkal iegrimuši telefonu glāstīšanā, vairākus gadus bija pavisam normāla vecāku reakcija uz jauniešu aktivitātēm virtuālā vidē.

  Mēs, kas lielākoties esam izauguši ar bieziem monitoriem, ķieģeļa lieluma mobilajiem telefoniem vai pat stacionārām telefonierīcēm, centāmies visiem iespējamiem līdzekļiem risināt nākamo paaudžu “nepareizo uzvedību”. Līdz pienāca dīvainais Covid gads. Virtuālās pasaules realitātē tika iemesti pat tie, kas līdz šim ar internetu un datoru ikdienā bija uz jūs. Pazuda iepriekš zināmie orientieri, vairs nebija saprotams, kad un kā ir par daudz, kad ir par maz, kad ir nepareizi. Mācīšanās MS Teams, draugi no visiem kontinentiem, kurus satiek on-line spēlītēs, pēcpusdienas, guļot gultā un aizrautīgi ķiķinot ar tuvākajām draudzenēm WhatsApp. Paši vecāki blakusistabā līgani no darba sapulces Zoom pāriet uz omulīgu čalošanu ar draudzenēm virtuālā vidē. Bet cik ilgi tā var dzīvot? Vienā mirklī galvā ieperinās jautājums – kas ir norma jaunās normālības pasaulē?

  Izrādās, ka nu jau vairs neviens eksperts, zinātnieks, cilvēku smadzeņu pētnieks, pusaudžu uzvedības speciālists un pedagoģijas guru nevar iedot viennozīmīgu atbildi. Tiek pētīts, notiek aptaujas, izstrādā jaunas metodes... Apmēram tādas atbildes kopumā varēja dzirdēt no tiem savas jomas augsta līmeņa ekspertiem, kurus uzrunājām iesaistīties “Mammamuntetiem.lv” tematiskā izdevuma “Bērns un tehnoloģijas” tapšanā. Viss revolucionārais vēl priekšā. Mēs esam daļa no šī procesa. 

  Vienīgais, kas pat pandēmijas laikā nemainījās, ir fakts, ka zīdaiņiem un pavisam maziem bērniem veselīgai attīstībai vajag tās pašas lietas, kuras pirms simts un piecsimt gadiem, – siltu mammas smaidu, atsaucīgu tēti, mīļu pieskārienu, nedalītu uzmanību, vecāku sarunas ar atvasēm. Nevis kādu krāšņu tēlu tajā mazajā ierīcītē, kas mammai un tētim visu laiku ir rokās. Ir lietas, kas nemainās! Cilvēks par cilvēku veidojas, tikai esot kopā ar citiem cilvēkiem.

  FOTO:

 • Redkolēģija

  Žurnāla veidošanā iesaistījušies vieni no labākajiem un atzītākajiem savas jomas speciālistiem. Daudzi ir izglītojušies ārvalstu mācību iestādēs un apmeklējuši starptautiski atzītus kursus un nozīmīgas konferences.

  • Līga Brūvere

   Mammamuntetiem.lv portāla redaktore

  • Gunita Krilova

   žurnāliste

  • Līga Bernāte

   Psihoterapijas speciāliste

  • Sigita Āboltiņa

   Žurnāla “Mammām un Tētiem. Skolēns” atbildīgā redaktore, portāla “Mammamuntetiem.lv” redaktore

  • Kārlis Matisāns, sertificētais fitnesa treneris

   Fitnesa treneris, "Rimi Bērniem" kustību eksperts

  • Ņikita Bezborodovs

   Детский психиатр Детской клинической университетской больницы

  • Ieva Jātniece

Tematiskie izdevumi

Izdevuma raksti

Lasi izdevumus

Bērna uzturs/Vasara 2021

Atvērt