Paaugstināta temperatūra grūtniecei

 18. februāris 2009 10:05 Jautājums & atbilde  skatījumi: 16368

„Labdien! Man pašlaik rit grūtniecības 20. nedēļa. Pagājušās nedēļas sākumā saaukstējos, tādēļ sāku regulāri mērīt temperatūru. Dienā man tā svārstās robežās 36.6 no rīta līdz 37.1 pa dienu. Vai grūtniecības laikā tās ir normālas temperatūras svārstības? Ja nē, cik tas ir bīstami bērnam un kāda izmeklēšana ir jāveic, lai noskaidrotu cēloni? (Pēdējās analīzēs atklājās, ka ir zems dzelzs un hemoglobīna līmenis.)”
Atbild Dr. Vita Začesta Rīgas Dzemdību nama un veselības klīnikas Premium Medical ginekoloģe, dzemdību speciāliste.Foto: Shutterstock.comRakstu sēriju "Gudrības ģimenes veselības stiprināšanai"  atbalsta www.humer.lv

 

„Grūtniecības laikā ir iespējama paaugstināta ķermeņa temperatūra līdz pat 37,4 Celsija grādiem. Grūtniecību sargājošais hormons progesterons ir pie tā "vainīgs". Tāpēc nav pamata uztraukuma, ja ir tikai paaugstināta temperatūra. Taču, ja parādās vēl kādi citi saaukstēšanās simptomi — iesnas, klepus, sāpes kaklā, vai temperatūra ir ievērojami augstāka —, tad jāgriežas pie ārsta.”

 

Rakstu sēriju "Gudrības ģimenes veselības stiprināšanai"  atbalsta www.humer.lv

 


REKLĀMA

 

Ikdienas deguna gļotādas kopšanai un iesnu un saaukstēšanās laikā noderīgi ir dabīgie un saudzīgie "Humer” preparāti. Izotoniskais jūras ūdens pēc sastāva ir ļoti līdzīgs dabīgam ūdenim – tāds, kurš nokļūst degunā, peldoties jūrā. Sāls koncentrācija tajā ir līdzīga fizioloģiskajai. Ja bērnam parādās nelielas iesnas un nepieciešams līdzeklis deguna gļotādas kopšanai, tad pirmajai izvēlei vajadzētu būt izotoniskajam jūras ūdenim. 
Hipertoniskais jūras ūdens šķīdums satur lielāku nātrija hlorīda koncentrāciju un vairāk domāts ārstēšanai, tāpēc, konsultējoties ar ārstu, nopietnāku iesnu gadījumā jāizvēlas hipertoniskais jūras ūdens. 
Speciāli produkti radīti arī iekaisušais deguna gļotādai, aizliktam degunam un zīdaiņa deguna higiēnas uzturēšanai. 

 

Ieskaties: www.humer.lv0 Pievienot komentāru

Lasi vēl

Reklāma

Kategorijas

Aktuāli

Jaunākais portālāLasīt vairāk

Jaunākie rakstiLasīt vairāk