Nodibinājums “Fonds Mammām un Tētiem”

Organizācija dibināta 2011. gadā, 2012. gadā Valsts ieņēmumu dienests tai piešķīris sabiedriskā labuma organizācijas statusu šādās darbības jomās: labdarība, pilsoniskas sabiedrības attīstība, izglītības veicināšana. 

 

Organizācijas darbības mērķi ir:

 • Latvijas ģimeņu labklājības veicināšana;
 • vecāku, vecvecāku u.c. bērnu aprūpētāju informēšana, izglītošana;
 • dzimstības celšana;
 • rūpes par bērnu drošību;
 • ģimenes vērtību stiprināšana;
 • bērnu intelektuālās attīstības veicināšana;
 • sociālās integrācijas veicināšana;
 • bērnu adopcijas veicināšana Latvijā;
 • vides ilgtspējas veicināšana. 

2023. gadā “Fonds Mammām un Tētiem” ir īstenojis šādus projektus:

 • “Mazulis telefonā” - projekta “Ģimeņu informācijas un atbalsta vajadzību apzināšana par viedierīču paradumu veidošanu bērniem” mērķis ir nodrošināt vecākus ar viņiem aktuālo un/vai iztrūkstošo informāciju par to, kā bērnam no agrīna vecuma veidot labvēlīgus viedierīču paradumus. Informatīvā kampaņa “Mazulis telefonā” ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
 • Mammu sapulce “Kā jūtas mammas Latvijā?” - vecāku organizācija aktualizē tematu: kā jūtas mamma Latvijā? Lai noskaidrotu atbildes, tika veikta mammu aptauja un sapulcē par šo tematu diskutē sabiedrībā atpazīstamas mammas. Mammu sapulci atbalsta Labklājības ministrija. 
 • “Mātes dienas festivāls” - norisinājās pirmais Mātes dienas festivāls – tie ir īpaši mammām veidoti svētki, kas iecerēti kā ikgadēja tradīcija mammu lutināšanai un godināšanai. Pasākuma laikā var piedzīvot dažādas relaksējošas un arī izglītjošas aktivitātes, piedalīties praktisko padomu lekcijās, uz lielās skatvuves baudīt iedvesmas lekcijas un koncertu. Mātes dienas festivālu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
 • Dalība sarunu festivālā “Lampa” ar diskusiju “Kurš ģimenes lietās gudrāks – mamma vai tētis?”. Diskusiju atbalsta Labklājības ministrija. 
 • Tēvu sapulce “Kas sagādā tētim prieku?” - sapulces ietvaros tika pārspriesti aptaujas “Kas sagādā tētim prieku” dati un sabiedrībā pazīstami tēti atklāti dalījās savā pieredzē par to, kas viņus ikdienā iepriecina un arī – kas sadusmo. Tētu sapulci atbalsta Labklājības ministrija. 
 • “Ģimeņu interešu aizstāvība valsts pārvaldē un institūcijās, kā arī medijos” - projekta mērķis ir nodrošināt regulāru interešu aizstāvību ģimenēm, kuru aprūpē ir vismaz viens nepilngadīgs bērns. Projekta ietvaros paredzēta organizācijas pārstāvju dalība valsts pārvaldes un institūciju rīkotajās sanāksmēs, sēdēs, darba grupās, diskusijās un citos pasākumos, kas saistīta ar ģimeņu jomu, kā arī apspriežamo problēmjautājumu izpēte interešu aizstāvības vajadzībām, vecāku viedokļu apzināšana un priekšlikumu vai komentāra sagatavošana. Tāpat paredzēta vecāku viedokļu pārstāvēšana medijos vai ģimenēm svarīgu jautājumu aktualizēšana medijos. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
 • Pārstāvētas vecāku intereses bērnu vakcinācijas jomā.  Turpināta un panākta vienošanās, ka Valsts apmaksātu vakcināciju pret cilvēka papilomas vīrusu nodrošinās arī pusaudžiem 15, 16 un 17 gadu vecuma grupās. Dalība motivēšanas kampaņā “Apsteidz dzemdes kakla vēzi!” ar aicinājumu “Veic valsts apmaksātu skrīninga pārbaudi!”.
   

 

2022. gadā “Fonds Mammām un Tētiem” ir īstenojis šādus projektus:

 • “Vai Tava darba vieta ir ģimenei draudzīga?” – projekta mērķis ir vērst vecāku uzmanību uz darba un ģimenes dzīves līdzsvarošanu, atgādināt pieejamos likuma noteikumus vecākiem, iedrošināt risināt problēmas ar vadību. Projekts tiek īstenots SIF programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” ietvaros un sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonds finansiālu atbalstu.
 • “Radošās ekskursijas sākumskolēniem “Rīgas pilsētas pētnieki” – mērķis piedāvāt 4 bezmaksas dienas bērniem pavadīt radošā, izzinošā vidē svaigā gaisā, kā arī veicināt interesi par Rīgas arhitektūru. Projekts tapis ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansiālu atbalstu.
 • “Tēva dienas gājiens par godu Latvijas un Ukrainas tēviem”jau par tradīciju kļuvušā “Tēva dienas gājiens un festivāls” ietvaros rīkotas aktivitātes Ukraiņu ģimenēm. Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
 • Bērnu drošības grāmata “Kā nosargāt savu bērnu” atjaunota, papildināta informācija par svarīgāko, lai nosargātu savu bērnu, kā arī padomi kā rīkoties ārkārtas situācijās. Grāmata izdota gan drukātā veidā, kas caur slimnīcām un bibliotēkām izdalīta visā Latvijā, gan elektroniskā veidā, lai pieejama ikvienam. Grāmatas izdošanu atbalstījusi valsts akciju sabiedrība “Latvijas Loto” un tehnoloģiju uzņēmums “Tet”.
 • Pārstāvētas vecāku intereses bērnu vakcinācijas jomā. Latvijā vakcinācija pret Cilvēku papilomas vīrusu (CPV) bez maksas līdz šim tika nodrošināta tikai meitenēm. Biedrība iestājās par to, lai vakcinācija pret CPV bez maksas būtu pieejama arī zēniem, tāpēc tika rīkotas ekspertu diskusijas tiešsaistē, kā arī sagatavota rakstu sērija par šādas vakcinācijas nozīmīgumu. Rezultātā kopš 2022. gada arī 12 gadus veciem zēniem ir pieejama valsts apmaksāta vakcinācija pret CPV. 2022. gadā turpināts šis jautājums par plašāku zēnu vakcinācijas pieprasīšanu.
 • Gada nogalē iesākts projekts “Mazulis telefonā”. Lai aktualizētu šo tēmu jaunajiem vecākiem, ka līdz 24 mēnešu vecumam mazulim nav nepieciešamas viedierīces.

 

Nodibinājums “Fonds Mammām un Tētiem”

fonds@mammamuntetiem.lv

+371 26466250

 

Vadība: organizācijas līdzdibinātāji Kristaps Smildziņš un Inga Akmentiņa-Smildziņa ir arī tās vadītāji. Galvenā projektu vadītāja – Ella Karele. 

 

Rekvizīti:

Nodibinājums “Fonds Mammām un Tētiem”

Reģistrācijas numurs: 50008180331

Juridiskā adrese: Brīvības 78, Rīga, LV 1050

LV46HABA0551031065864

AS Swedbank

HABALV22