Kinoteātrī “Splendid Palace” īpašais Valentīndienas seanss – ieskaties!

Otrdien, 14. februārī, kinoteātrī “Splendid Palace” norisināsies īpašs Valentīndienas seanss. Uz Lielā ekrāna tiks demonstrēta leģendārā Kloda Leluša franču filma “Vīrietis un sieviete” (1966) ar Anuku Emē un Žanu Luiju Trentiņānu galvenajās lomās, ko papildinās jauno un daudzsološo dzejnieku - Annas Belkovskas un Gundara Smuidra - dzejas lasījumi.
Laba ideja, kā pavadīt Valentīndienu – kino!

FOTO: Publicitātes foto

Laba ideja, kā pavadīt Valentīndienu – kino!

Filma “Vīrietis un sieviete” stāsta par profesionālu autobraucēju un skaistu jaunu sievieti. Abi ir ļoti vientuļi, dzīvo atmiņu pasaulē. Viņi satiekas savu bērnu skolā. Draudzīgās attiecības pāraug kaislīgās jūtās un romānā, ko sarežģī abu atmiņas par saviem mirušajiem dzīvesdraugiem. Starp abiem rodas jauna tuvība, trausla un nedroša. Laime netiek dāvāta uzreiz, līdz tai ir jānoiet ērkšķains ceļš un jāatbild uz sarežģītiem esamības jautājumiem.


“Vīrietis un sieviete” ir slavena ar operatora darbu, ar biežām pārejām starp krāsainām, melnbaltām un sēpijas krāsas ainām. Tāpat atmiņā paliekoša ir Frānsisa Lē muzikālā partitūra.

Filma 1966. gadā Kannās ieguvusi “Zelta palmas zaru”.
Gadu vēlāk saņēmusi divas “Oskara” balvas – kā labākā filma svešvalodā un arī par labāko oriģinālscenāriju.

 

Pirms filmas aicinām skatītājus ļauties Annas Belkovskas un Gundara Smuidra dzejas burvībai. 

Reklāma
Reklāma

Anna Belkovska ir dzejniece, dramaturģe un reizēm raksta savas domas par teātri, kino un dažādām cilvēciskām norisēm. Pirmais dzejas krājums "Veranda" iznāca 2022. gada sākumā un saņēma Latvijas literatūras gada balvu kā labākā debija.

Gundars Smuidris ir jaunais dzejnieks un rakstniecības entuziasts. Kopš pirmās uzstāšanās 2019. gadā, piedalījies dažādos lasījumos, projektos, kā arī ticis publicēts Literārajā avīzē "Konteksts" un citviet.

 

Biļetes pieejamas kinoteātra mājas lapā www.splendidpalace.lv vai kinoteātra kasē.

Saistītie raksti