Bezmaksas fizioterapeitu konsultācijas bērniem, pieaugušajiem un grūtniecēm VCA poliklīnikās

8. septembrī Vispasaules fizioterapijas dienas ietvaros AS “Veselības centru apvienība” poliklīnikās “Aura” un “Pulss 5” notiks bezmaksas fizioterapeitu konsultācijas un vingrošanas nodarbības. 

Dažiem pacientiem pietiek ar pāris konsultācijām, lai saprastu, kā darbojas muskuļi, bet citiem, piemēram, muguras sāpju cēloņu novēršanai speciālista uzraudzībā jādarbojas vairākus mēnešus.

FOTO: Shutterstock.com

Dažiem pacientiem pietiek ar pāris konsultācijām, lai saprastu, kā darbojas muskuļi, bet citiem, piemēram, muguras sāpju cēloņu novēršanai speciālista uzraudzībā jādarbojas vairākus mēnešus.

Bezmaksas nodarbības un fizioterapeita konsultācijas 8. septembrī būs pieejamas:

VCA Poliklīnikā “Pulss 5”, Lāčplēša iekā 38

No plkst. 11 – 15 individuālās konsultācijas grūtniecēm pie fizioterapeites Lienes Grigānes. Iepriekšējs pieraksts pa tālruni 26332752.Papildus informācija reģistratūrā vai pa tālr. 67284981, 67286673;

VCA Poliklīnikā “Aura”, Nīcgales ielā 5

Plkst. 11.00 Konsultācija par veselīgu dzīvesveidu, nūjošanas nodarbības paraugdemonstrējums
Plkst. 12.00 Koriģējošās vingrošanas nodarbība. Uz vingrošanu pulcēšanās zālē, lūgums iepriekš pieteikties pa tālr. 29939153

No plkst. 11.00 – 12.00 Individuālās konsultācijas pie fizioterapeites Elīnas Dankovskas un vingrošana bērniem pēc Bobota metodes

No plkst 12.00 – 13.00 Individuālās konsultācijas pie fizioterapeites Elīnas Dankovskas par plakanās pēdas radītām problēmām un profilaksi, ārstnieciskās vingrošanas nodarbība bērniem plakanās pēdas profilaksei. Iepriekšējs pieraksts pa tālr.29653005.

VCA “Dzelzceļa veselības centrā”, Gogoļa ielā 3

Plkst. 10.00. lekcija par teipošanu grūtniecēm. Pēc lekcijas būs iespēja veikt teipošanu par īpaši draudzīgu cenu

VCA Poliklīnikā "Jugla", Juglas ielā 2

Fizioterapeitu individuālā konsultācija un nodarbība ar 30% atlaidi (30min), 7 Eur (9.00) pie fizioterapeitiem Mārtiņa Seisuma, Intas Stepanovas, Lindas Kalniņas. Papildus informācija un pieraksts reģistratūrā vai pa tālr 67521117.

 

“Fizioterapeita konsultācija ir sava ķermeņa apzināšanās veselajiem un ceļš uz dzīves kvalitātes atjaunošanu slimajiem”, norāda AS “Veselības centru apvienība” poliklīnikas “Pulss 5” fizioterapeite Liene Grigāne. 
 

Teju katram otrajam cilvēkam darbaspējīgā vecumā, neatkarīgi no profesijas rodas sūdzības par muguras sāpēm. Šādu sūdzību cēloņi var būt visdažādākie – smagumu celšana, darbs birojā pie datora vai kādai profesijai raksturīga nepareiza ķermeņa poza, kurā tiek pavadīta lielākā darba dienas daļa. “Sāpes ir ķermeņa signāls, ka mēs kaut ko darām nepareizi”, norāda  AS “Veselības centru apvienība” poliklīnikas “Pulss 5” fizioterapeite Liene Grigāne.

 

Reklāma
Reklāma

Fizioterapeita konsultācija ir sava ķermeņa apzināšanās veselajiem un ceļš uz dzīves kvalitātes atjaunošanu slimajiem

 

 

Zāles, kas ir kļuvušas par vieglāko un pieejamāko sāpju remdēšanas līdzekli, ir īslaicīgs problēmas risinājums. Ikvienam, kam jau sāp vai arī šodien viss vēl ir kārtībā, palīdzētu izpratne par savu ķermeni, lai bez ārsta konsultācijas būtu iespējams novērtēt, kādēļ man šodien sāp mugura vai nomoka galvassāpes. “Fizioterapeita konsultācija, kas norāda uz jūsu vājākajām vietām, kam vajadzētu pievērst uzmanību tās trenējot, vai tieši otrādi atslābinot, dažkārt ir vieglākais ceļš, kā aizmirst par regulārām sāpēm”, stāsta Liene Grigāne. 

Tipiskākās problēmas, kas raisa diskomfortu un arī sāpes, ir muskuļu sasprindzinājums plecu vai jostas daļā, nepareizs slodžu sadalījums ceļot smagumus, stājas problēmas, kas izraisa muguras deformāciju un nenostiprināti iekšējie muskuļi. “Visām iepriekšminētajām problēmām ir risinājums – vingrošana un noteiktu ārsta ieteikumu ievērošana ikdienas tipiskākajām ķermeņa pozām. Tomēr svarīgākais ir tas, ka pacients apzinās savas problēmas un labprātīgi, ar ieinteresētību pievēršas to novēršanai,” norāda fizioterapeite. 
 

Dažiem pacientiem pietiek ar pāris konsultācijām, lai saprastu, kā darbojas muskuļi, bet citiem, piemēram, muguras sāpju cēloņu novēršanai speciālista uzraudzībā jādarbojas vairākus mēnešus. 
 

Ja pieaugušajiem ar vingrošanu var uzlabot dzīves kvalitāti, lai mazinātu un izskaustu sāpes, tad pusaudžiem un bērniem laikus pamanītās problēmas var ārstēt, lai ķermenis veidotos pareizi un maksimāli tiktu novērsta iespēja problēmu attīstībai nākotnē.  “Vecāku uzdevums ir vērot savus bērnus, viņu kustību un stājas veidošanas paradumus no bērna līdz pusaudžu vecumam, un, pamanot novirzes, laikus doties pie speciālista”, rosina Liene Grigāne.  
 

Fizioterapeits var kļūt par noderīgu palīgu grūtniecēm un jaunajām māmiņām pēcdzemdību periodā. Gatavošanās grūtniecībai var sākties periodā, kad sievietē vēl tikai domā par bērniņu. Korsetes, iegurņa muskulatūras, kā arī vispārējā muskuļu tonosa nostiprināšana ir veids, kā sagatavoties, lai bērniņa iznēsāšanu nepavadītu muguras sāpes. Vingrošanai, peldēšanai, pastaigām grūtniecības laikā ir liela nozīme māmiņas pašsajūtas uzlabošanai, slimību profilaksei un kontakta veidošanai ar bērniņu. “Nodarbību laikā, kad grupā vidēji ir 4 - 6 grūtnieces, mēs ne tikai vingrojam, mācāmies pareizi elpot, bet arī daudz runājam par dzemdībām, lai veicinātu emocionālo sagatavošanos šim svarīgajam notikumam”, stāsta Liene Grigāne. 
 

Savukārt pēc dzemdībām poliklīnikā “Pulss 5” jauno māmiņu vingrošana notiek kopā ar bērniņu individuālās nodarbībās, pakārtojot māmiņas vingrošanas iespējas mazuļa noskaņojumam. Vingrošana iegurņa pamatnes nostiprināšanai pēc dzemdes noslīdēšanas, kā arī muguras sāpju dēļ, kas rodas no bērniņa neminīgas celšanas, ir nepieciešamība pēcdzemdību periodā, lai māmiņai nebūtu jādomā par sāpēm, bet visa enerģija tiktu veltīta mazuļa aprūpei un mīlestībai.