Iesaki ārstu:

 •   Vērtējums: 3.5/5
  Inta Linde

  Profesionāle. Ja no Jūsu zoba atlikusi desmitā daļa, viņa uzbūvēs jaunu un vēl- Viļķenes bērniem ir labākie zobi Latvijā. Neticiet? Atbrauciet un apskatiet!

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Bērna joks par vieglas uzvedības sievieti

Annija (8 gadi): Es: Vai Tu zini, ko nozīmē vārds "mauka"? Annija: - Jā, tas pats, kas padaudza. Es: Kā Tu zini šādus vārdus? Annija: - Es mācījos runāt... Kā tad es zinu, ka maize ir maize!

Skatīt visus jokus

Emuāru lietošanas noteikumi

Emuāri ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Ko nozīmē vārdi "dabiskas dzemdības"?

Emuāri | Linda Vītuma, dūla

 Pievienot komentāru

Linda Vītuma, dūla

Linda Vītuma ir dūla un māmiņa, kas raksta savu blogu: www.kastanis.org

Ko nozīmē vārdi "dabiskas dzemdības"?

Ir kāda zeme, kurā valsts līmenī ir definēts grūtnieču, dzemdētāju un nedēļnieču (sieviete pēcdzemdību periodā) aprūpes mērķis. Un tas ir: veselīgs bērns veselīgas, neievainotas, laimīgas māmiņas rokās. Un šajā valstī cilvēki tic, ka vislabākais veids, kā to panākt, ir dabiskas dzemdības. Te tad arī rodas jautājums — kas ir dabiskas dzemdības?

Definīcija: Dabiskas dzemdības ir dzemdību veids, kurā netiek izmantoti medikamenti un netiek veiktas cita veida medicīniskās manipulācijas, vai arī to izmantošana tiek samazināta līdz minimumam.

Sajūtas: Var būt šāda sajūta: Es uzticos dabas noteiktajai kārtībai un esmu pārliecināta, ka neiejaucoties mans ķermenis darbosies nevainojami. Un var būt arī šāda sajūta: Es ļoti baidos, ka kaut kas var “noiet greizi” , un būs apdraudēts mans bērns — viņa veselība un dzīvība.

Pārdoma: Mums katram ir tiesības justies tā, kā mēs jūtamies. Un nevienam nav tiesību teikt — Tu jūties nepareizi. Tieši tāpēc arī uz jautājumu “Kas ir dabiskas dzemdības?” mums katram ir tiesības sniegt savu — atšķirīgu atbildi.

Un atvērts paliek jautājums, vai vārdu savienojumam “dabiskas dzemdības” ir tikai viena nozīme un tikai viens veids, kā to piedzīvot?

Mēs nevaram izbēgt no vispārpieņemtām definīcijām par to, kas ir dabiskas dzemdības. Tieši tāpat, kā mēs nevaram izbēgt no aizspriedumiem un stereotipiem, apmainoties ar viedokļiem par dabiskām dzemdībām. Bet mēs katrs varam uz brīdi apsēsties un apdomāt, ko man nozīmē vārdu savienojums “dabiskas dzemdības”.
 
Linda Vītuma, dūla un topošā vecmāte

Pieteikties par sekotāju

Raksts publicēts 10. sep 2009 09:00Lai pievienotu komentāru, jāielogojas:

Pirmo reizi ielogojieties ar draugiem.lv pasi, Tev tiks izveidots lietotāja profils.

 • 10.09.2009 12:46
  dzēsts lietotājs teica:

  tas viss ir galvaa nevis shpricees

 • 10.09.2009 14:12
  Līga Breča teica:

  Man izdevās! Gatavojos ļoti cītīgi. Strādāju pati ar sevi un runājos ar mazo Dūdu. Protams arī ar vecmāti visu izrunājām un vienojāmies, ka medicīniska iejaukšanās būs tikai pie nepieciešamības t.i. izmaiņas bērniņa sirds tonīšos un tam līdzīgi. Un kopā mums izdevās!!! Trīs stundu laikā mazā Dūda piedzima bez iejaukšanās! Bez plīsumiem! Ir laimes un piepildījuma sajūta!

 • 10.09.2009 14:42
  dzēsts lietotājs teica:

  nu e, kaa kuai. teksim mani nomierinaaja doma, ka jebkuraa briidii dabuushu shprici, taatad man tas deva mieru. ne vienmeer tas, kas ir stiliigi shobriid, gaantee vislabaako iznaakumu.

 • 10.09.2009 21:54
  dzēsts lietotājs teica:

  smieklīgi, ka dabiskas dzemdības pašreiz dēvē par "modes lietu". man šķiet, ka cilvēki, kas tā saka, vispār nav iedziļinājušies dabisku dzemdību būtībā.  tas ir līdzīgi, kā teikt, ka "pieņēmums, ka bērns ir nevis lelle, bet dzīvs cilvēks, ir pēdējās modes kliedziens" vai "cik modīgi - šodien sievietes nesamierinās ar vardarbību ģimenē" vai arī "cieņa pret sievietes izjūtām dzemdību laikā - mūsdienu modes diktēta kaprīze".

 • 11.09.2009 16:49
  dzēsts lietotājs teica:

  nez,bet man ar liekas bik diivaini dabiskas dzemdiibas deeveet par modes lietu! tas vnk ir dabisks process,kad tieshaam organisms pats visu izdara,ko vajag un bailes ir tikai galvaa,jautaajums vairaak vareetu buut par to,kursh ar baileem no kaut kaa tiek galaa un kursh netiek galaa(tam vajag aarpuspaliidziibu,iejaukshanos dabiskam procesam pa vidu)...protams,ka katrs izveelas to,kas vinjam buutu vislabaak un tas ir normaal...bet dabiskas dzemdiibas - modes lieta? es tomeer vairaak censhos uzticeeties savam organismam,kaa kuru reizi izdodas,bet censhos...

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. »


 

LAPAS KARTE