Bez maksas būs skatāma īpaša izstāde “raDOT”

No 1. oktobra iepirkšanās centra “AKROPOLE Alfa” 3. stāvā būs skatāma izstāde “raDOT”, kuras mērķis ir atgādināt par to, ka māksla ir atvērta, pieņemoša un iekļaujoša. Izstādē būs skatāmi arī sociālā uzņēmuma “Brāļi un māsas” audzēkņu darbi – tos radījuši bērni ar īpašām vajadzībām.
Izstādes atklāšana notiks 1. oktobrī plkst. 12.00 iepirkšanās centra “AKROPOLE Alfa” 3. stāvā.

FOTO: Shutterstock.com

Izstādes atklāšana notiks 1. oktobrī plkst. 12.00 iepirkšanās centra “AKROPOLE Alfa” 3. stāvā.

Vienlaikus būs aplūkojami arī darbi, ko radījuši mākslu skolas “Kultūras Patnis” audzēkņi un pedagogi. Izstādes tapšanā piedalījušies bērni vecumā no 7 līdz 13 gadiem, un tā aplūkojama bez maksas. 

 

Viens no izstādes “raDOT” mērķiem ir apliecināt, ka māksla sekmē vienlīdzību un izpratni par to, kā pieņemt atšķirīgo un vairot labo. Mākslā var izpausties gan bērni, kuri to apgūst profesionālās pilnveides programmā, gan bērni ar īpašām vajadzībām, kuriem tas ir arī līdzeklis, lai sazinātos ar pasauli; gan jaunieši, kuri sper pirmos soļus radošuma pasaulē, gan pieredzējuši pedagogi.

 

 

Reklāma
Reklāma

Kā vēsta izstādes nosaukums – “raDOT”, māksla ir arī stāsts par radošumu, došanu un dalīšanos. “Māksla var dot drosmi, iedvesmu, iespēju, atslēgu uz jaunu pieredzi un emocijām, kā arī vērtīgu pieredzi un zināšanas. Vienlaikus liela nozīme ir mijiedarbībai starp pedagogiem un bērniem, kuri caur mākslu un radīšanas procesu var daudz ko dot viens otram. Pedagogu uzdevums ir uztvert un palīdzēt virzīt bērnu iztēli un iekšējās sajūtas, dot idejas, lai jaunie mākslinieki var turpināt realizēties. Vienlaikus, bērni iedvesmo arī pedagogus, ļaujot palūkoties uz šķietami ierastām lietām no pavisam cita skatu punkta,” stāsta Astra Rubene.

 

Izstādes atklāšana notiks 1. oktobrī plkst. 12.00 iepirkšanās centra “AKROPOLE Alfa” 3. stāvā. Organizatori aicina ikvienu interesentu apmeklēt izstādi, iepazīt jauno mākslinieku veikumu un gūt iedvesmu.

Saistītie raksti