Dabas muzejā varēs priecēt acis ar 200 gladiolu šķirnēm

No 17. līdz 21. augustam Latvijas Dabas muzejā izstādē „Gladiolas 2016” būs apskatāmi vairāk nekā 200 dažādu šķirņu ziedi, kurus apmeklētāju vērtējumam sniegs Latvijas gladiolu selekcionāri un audzētāji. 

Publicitātes foto no Dabas muzeja arhīva

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Publicitātes foto no Dabas muzeja arhīva

Mazais gladiolas bumbuļsīpoliņš vasaras beigās kļūst par karaliski cēlu puķi un izsens ir kā vēstnesis pirmajām rudens dienām. Ziedi ar plašu pielietojumu – tos var izmantot gan ziedu pušķos, gan kompozīciju veidošanā. Regulāri noņemot vecos ziedus, gladiolas savu krāšņumu saglabā ļoti ilgi. 

Šogad Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības selekcionāri un kolekcionāri muzeja apmeklētājiem sniegs iespēju aplūkot 200 dažādu gladiolu šķirņu. Apskatāmas būs gan pašmāju selekcionāru Jura Bāzes, Visvalža Vinķeļa, Laimoņa Zaķa un Daces Puriņas radītās, gan arī ārzemju selekcijas šķirnes, kuras pielāgotas audzēšanas apstākļiem Latvijā. Gladiolu kolekcijas būs skatāmas arī no Raimonda Puriņa, Aijas Stūrītes, Ērikas Ozeres un Ancānu ģimenes dārziem. Biedrības pārstāvji aicina apmeklēt izstādi un apskatīt Latvijā selekcionētās un populārākās šķirnes.

Izstādes laikā katru dienu būs iespējams saņemt konsultācijas par gladiolu audzēšanu un selekciju, kā arī ielūkoties Laimoņa Zaķa un Visvalža Vinķeļa gladiolu šķirņu katalogos.

 

Izstādes atklāšana notiks 17. augustā plkst. 12.00 

Reklāma
Reklāma