Bezmaksas tiešsaistes seminārs pusaudžu vecākiem

Atzīmējot Cēsu klīnikas Bērnu veselības centra trīs gadu jubileju, 3. oktobrī no plkst. 14.00 līdz 16.50 notiks bezmaksas tiešsaistes seminārs jauniešu vecākiem “Laimīgs un vesels pusaudzis”.
Pusaudža vecums nereti ir tik trausls!

FOTO: Shutterstock.com

Pusaudža vecums nereti ir tik trausls!

“Bērns jau ir liels”, nereti ar atvieglojumu nodomā vecāki par saviem 11 – 16 gadus vecajiem pusaudžiem. Kamēr bērni mazi, ir daudz nezināmā, rūpes par mazuļu veselību parasti ir vecāku uzmanības centrā. Tad pienāk brīdis, kad šķiet – visam jau esam izgājuši cauri. Taču arī pusaudžu gadi ar šim vecumposmam raksturīgām vajadzībām, problēmām un saslimšanām var ietekmēt visu jaunā cilvēka turpmāko dzīvi. Piemēram, seksuāli transmisīvās slimības, fiziskās aktivitātes un stājas jautājumi, emocionālā veselība. 

 

Kā saskatīt un atpazīt signālus pusaudžu veselības problēmām un ko ar to darīt vecākiem? Kad un kā runāt ar pusaudzi, lai saruna nebeigtos pie aizcirstām durvīm?

 

Pieredzē un praktiskos padomos, atbildot uz vecākus interesējošiem jautājumiem par pusaudžu fizisko un emocionālo veselību, dalīsies zinoši speciālisti: Cēsu klīnikas pediatre un Bērnu veselības centra vadītāja Ilze Dambe, dermatovenerologs Aleksejs Zavorins, klīniskā psiholoģe un supervizore Mg.psych Inga Jurševska un Cēsu klīnikas fizioterapeite Māra Krūze.

 

Interesentus pieteikties aicinām līdz 29. septembrim, rakstot uz e-pastu: dace.valnere@cesuklinika.lv. 

 

Piedāvājam iespēju jau savlaicīgi iesūtīt sev interesējošos jautājumus, uz kuriem speciālisti sniegs atbildes lekciju laikā. Dienu pirms semināra dalībnieki e-pastā saņems uzaicinājumu un saiti, ar kuru būs iespējams pievienoties semināram, izmantojot datoru vai mobilo tālruni.
 

SEMINĀRA PROGRAMMA

  • Vesels pusaudzis. Kādas ir biežākās pusaudžu veselības problēmas, kā tās pamanīt? Pusaudzis vairs nav mazs bērns, bet nav arī pieaudzis. Šis ir īpašs attīstības posms, kurā pusaudzim ir savas vajadzības, fiziskās attīstības iezīmes un arī veselības problēmas, par kurām vecākiem der būt zinošiem. Lektore – Ilze Dambe, pediatre un Cēsu klīnikas Bērnu veselības centra vadītāja.
Reklāma
Reklāma

 

  • Seksuāli transmisīvās slimības pusaudžiem. Ko darīt? Kas ir seksuāli transmisīvās slimības, kā tās izpaužas un kā tās var atsaukties jauniešu nākotnē? Ko darīt, ja slimība jau iegūta? Kāda ir vecāku loma ārstēšanā? Šos un citus jautājumus skaidros Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas dermatovenerologs A. Zavorins, kuram ir pieredze darbā ar pusaudžu STS diagnostiku un ārstēšanu.

 

  • Laimīgs pusaudzis. Kad un kā runāt ar pusaudzi par “neērtajiem” jautājumiem? Runāt ar pusaudzi ne vienmēr ir vienkāršs uzdevums. Kā panākt, lai pusaudzis ieklausās un ņem vērā sacīto? Kā veidot sarunu, lai tā nebeigtos pie aizcirstām durvīm? Kad ir īstais laiks, lai pārrunātu dzimumjautājumus? Kā pusaudzim sabalansēt brīvību, atbildību un laimi? Lektore – klīniskā psiholoģe, supervizore Inga Jurševska, Mg. Psych.

 

  • Kustīgs pusaudzis. Kā veidot pareizu stāju, kādas ir piemērotākās fiziskās aktivitātes?
    Cilvēka stāja mūža gaitā mainās. 11 – 16 gadu vecumā ir raksturīga strauja augšana un dzimumnobriešana. Šis ir ļoti svarīgs laiks, kad attīstīt fiziskās darbspējas, akcentējot aerobās spējas un spēka izturību. Lekcijas vadītāja, Cēsu klīnikas fizioterapeite Māra Krūze teic: “Tas, kas tiks ielikts pusaudžu vecumā, kalpos visai dzīvei, vienlaikus – ne visi vingrinājumi pusaudžiem der, un svarīgi ir nepārforsēt.”

 

 

Saistītie raksti