Psihoterapeits Armands Brants: Šī brīža situācijā ģimenēm ir arī gaišā puse

Vai no šī brīža krīzes situācijas, kad daudzās ģimenēs ikdiena rita, bērniem mācoties un vecākiem strādājot attālināti, ir kaut kas arī pozitīvs? Kaut kas tāds, ko ir vērts saglabāt un paņemt līdzi, kad krīze beigsies? Par to raidījuma "Vecāku stunda" pirmajā sērijā sarunājas pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs un psihoterapeits Armands Brants.
“Ja bērni aiziet uz skolu un atnāk vakarā sešos mājās, vecāki atnāk astoņos, ģimenei nav iespējas pabūt kopā, veidot saites, saskarsmi, teic psihoterapeits Armands Brants.

FOTO: Shutterstock.com

“Ja bērni aiziet uz skolu un atnāk vakarā sešos mājās, vecāki atnāk astoņos, ģimenei nav iespējas pabūt kopā, veidot saites, saskarsmi," teic psihoterapeits Armands Brants.

"Tiešām eksistē arī gaišā puse," teic psihoterapeits Armands Brants. “Ja bērni aiziet uz skolu un atnāk vakarā sešos mājās, vecāki atnāk astoņos, ģimenei nav iespējas pabūt kopā, veidot saites, saskarsmi. Šajā gadījumā var veidoties ļoti veselīga saskarsme – ja cilvēki sāk sarunāties, izteikt to, kas viņiem nepatīk, kas ir sāpīgi, tad var veidoties saruna. Šī ir tā gaišā puse.”

Kad ārkārtējā situācija valstī beigsies, cilvēki zinās, ka var sarunāties, ka var runāt arī par sāpīgām lietām.

Ar mērķi sniegt vecākiem emocionālu atbalstu attālināto mācību laikā vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv” sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju ik piektdienu plkst. 14.30 kanālā “Re:TV” piedāvā jaunu TV raidījumu “Vecāku stunda”. Raidījums veidots kā divu speciālistu tematiska saruna, kurā sniegtas atbildes arī uz vecāku jautājumiem.  “Vecāku stunda” būs skatāma katru piektdienu līdz 16. aprīlim. Sev ērtā laikā ierakstus varēs noskatīties ģimenes portālā “Mammamuntetiem.lv”.

Reklāma
Reklāma

Ja vēlies speciālistiem uzdot savu jautājumu, kas saistīts ar ģimenes dzīvi pandēmijas laikā, raksti uz fonds@mammamuntetiem.lv. 

Šajā piektdienā skaties speciālistu Nila Saksa Konstantinova un Lauras Valaines sarunu par tematu “Kā skolēns redz savu vecāku, ko sagaida no vecākiem krīzes situācijā?”. 

Saistītie raksti