3 uztura principi, ko ievērot, lai pavasarī justos enerģijas pilns

Pavasara nogurums pēc ziemas sezonas var piemeklēt daudzus – garā ziema ir patērējusi organisma vitamīnu rezerves. Sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina atgādina – uzturs labas pašsajūtas veidošanā spēlē būtisku, bet ne vienīgo lomu.
“Nav nemaz vajadzīgi eksotiski augi – arī lociņi un pētersīļi, kas aug uz palodzes daudzās virtuvēs, ir izcils vitamīnu avots!” atgādina Olga Ļubina.

FOTO: Shutterstock.com

“Nav nemaz vajadzīgi eksotiski augi – arī lociņi un pētersīļi, kas aug uz palodzes daudzās virtuvēs, ir izcils vitamīnu avots!” atgādina Olga Ļubina.

Olga Ļubina atgādina – svarīgi ir domāt par savu organismu ilgtermiņā, jo ātri var sasniegt tikai “ātrās” enerģijas efektu, kas nebūs diez ko noturīgs. “Lai uzturs palīdzētu justies labi ilgtermiņā, vērtīgajām uzturvielām organismā ir jāuzkrājas, bet tam vajadzīgs laiks. Tāpēc visa gada garumā ir svarīgi izvēlēties sabalansētu uzturu, kas bagāts dažādiem vitamīniem un minerālvielām, – tāpat kā ievērot kvalitatīvu, regulāru miega režīmu un nodoties fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā, jo tikai tas viss kopā patiešām palīdzēs justies labi jebkurā gadalaikā,” saka Olga Ļubina.

 

Ievēro šos padomus, lai uzlabotu savu pašsajūtu 

 

  1. Nē – kofeīnam, cukuram un ātrajām uzkodām! Šie produkti – konfektes, šokolāde, kafija, stipra zaļā tēja, enerģijas dzērieni – uz stundu vai divām rada ilūziju par enerģijas pieplūdumu, taču faktiski paveic gluži pretējo. “Cukurs, kofeīns un taurīns, kas atrodams enerģijas dzērienos, stimulē organismu darboties ātrāk, taču nedod tam uzturvielas, tāpēc faktiski tukšo tā rezerves,” skaidro Olga Ļubina.
  2. Omega-3 – priecīgam prātam. Ikdienas paradumi, miega kvalitāte un uzturs ietekmē arī emocionālo stāvokli. Pierādīts, ka cilvēkiem, kuriem trūkst omega-3 taukskābju, pastāv lielāks depresijas attīstības risks. Tāpēc pavasarī ieteicams izvēlēties produktus, kas satur mono- un polinepiesātinātās tauskābes imunitātes stiprināšanai, sevišķi omega-3: riekstus, sēklas, treknās zivis, olīveļļu, linsēklu eļļu.
  3. E un B vitamīni – iekšējam mieram un atjaunotnei. Pavasarī savu maltīti ieteicams papildināt ar E vitamīnu, kas ir spēcīgs antioksidants, un B grupas vitamīniem, kas piedalās centrālās nervu sistēmas darbībā. Tos var uzņemt ar pilngraudu produktiem, diedzētiem graudiem un mikrosalātiem, kas pavasarī ir neaizstājams koncentrētu uzturvielu avots. “Nav nemaz vajadzīgi eksotiski augi – arī lociņi un pētersīļi, kas aug uz palodzes daudzās virtuvēs, ir izcils vitamīnu avots!” atgādina Olga Ļubina.

Saistītie raksti