Četri fakti, kas jāzina par hialuronskābi

Dzirdot vārdu “hialuronskābe”, dažiem var rasties asociācijas ar kaut ko ķīmisku, taču tā nebūt nav. Hialuronskābe ir pavisam dabīga, droša un arī nepieciešama, turklāt atrodama organismā jau no dzimšanas. 

Produkti ar mazmolekulāro hialuronskābi būs dārgāki.

FOTO: Shutterstock.com

Produkti ar mazmolekulāro hialuronskābi būs dārgāki.

Ikdienas ieradumi hialuronskābes līmeni ādā var samazināt, un tas atstāj būtisku iespaidu uz ādas izskatu. Vairāk par to, kas jāzina par hialuronskābes nozīmi skaistumkopšanā, skaidro skaistuma konceptveikala Apotheka Beauty konsultante Katrīna Blumberga.

 


Hialuronskābe – magnēts ūdens saglabāšanai šūnās

“Hialuronskābei ir būtiska nozīme ādas mitrināšanā – tā darbojas kā magnēts, palīdzot šūnām saglabāt pēc iespējas vairāk ūdens, lai āda būtu pietiekami mitrināta un veselīga. Viens grams hialuronskābes spēj saistīt līdz 1000 mg ūdens, bet, kad dabīgās novecošanās procesā izsīkst ādas dabiskā hialuronskābes ražotspēja, var novērot ādas stāvokļa pasliktināšanos,” skaidro kosmētiķe Katrīna Blumberga.

 

 

Palīdz novērst arī aknes radītās rētas un hiperpigmentāciju

Tāpat kā ūdens nepieciešams veiksmīgai organisma funkcionēšanai, hialuronskābe nepieciešama visām ādas šūnām, tāpēc arī tās pielietojums ir daudzveidīgs. Bieži tā tiek saistīta ar novecošanās pazīmēm, un, tiesa, – samazinoties hialuronskābes daudzumam, ko ražo organisms, arī šūnu apmaiņas cikls kļūst gausāks, tā rezultātā āda zaudē elastību, kļūt raupjāka, un labāk redzamas kļūst krunciņas un grumbas. Taču hialuronskābe palīdz novērst arī citas ādas problēmas, piemēram, mazināt aknes radītās rētas un hiperpigmentāciju.

 

 

Reklāma
Reklāma

Ultravioletie stari, ķīmiskas vielas un citi faktori, kas ietekmē hialuronskābes līmeni

Ideālā gadījumā ķermenis varētu saražot pietiekami daudz hialuronskābes, lai uzturētu ādu veselīgu un pašregulējošu, bet ir dažādi ārējie faktori, kas šo procesu ietekmē – dabiskais novecošanās process, UVA un UVB saules staru iedarbība, pārmērīga medikamentu lietošana, stress, magnētiskie lauki, kā arī dažādas ķīmiskās vielas veicina zemu hialuronskābes līmeni ādā un ietekmē tās stāvokli.

 

 

Efekts atkarīgs no molekulu izmēra

Kosmētika, kuras sastāvā ir hialuronskābe, piemērota jebkurā vecumā, un, tā kā to var pievienot jebkuram kosmētikas līdzeklim, šobrīd arī pieejamais klāsts ir plašs – serumi, krēmi, ampulas, losjoni, pieniņi un pat toniki. Tas, kāda veida kosmētikas līdzekli izvēlēties, ir atkarīgs no individuālajām vēlmēm, jo to efektivitāti ietekmē nevis līdzekļa veids, bet gan molekulu izmērs.

 

Lielākās molekulas atrodas tuvāk ādas virsmai un nodrošina tūlītēju intensīvu mitrināšanu augšējos ādas slāņos, lai iegūtu izlīdzinošu un nostiprinošu efektu, bet mazākās iekļūst dziļāk ādas struktūrā, nodrošinot maksimālu hidratāciju zem ādas virsmas, un laika gaitā rehidrē ādas šūnas. Lai kosmētikas līdzeklis nodrošinātu vēlamo efektu, nepieciešams, lai tajā būtu abu šo veidu molekulas. Molekulu iegūšanas veids ir atšķirīgs, tāpēc tas, kādas hialuronskābes molekulas kosmētikas produktam pievienotas, atspoguļosies arī to cenā. Produkti ar mazmolekulāro hialuronskābi būs dārgāki.