Fizioterapeite iesaka vingrinājumus, kuri nostiprinās krūtis un arī vairos pašapziņu

Iesaka Veselības centra 4 rehabilitācijas nodaļas fizioterapeite Lolita Keberga.

 

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Noteikti krūtis kļūs stingrākas, tomēr nevajag gaidīt krasu krūšu izmēra palielināšanos, jo vingrojot tiek attīstīti un nostiprināti muskuļi, taču krūšu tvirtumu nosaka ādas un saišu elasticitāte.

Ik pārdienas, vismaz divus mēnešus veic dažus vienkāršus vingrinājumus, tie nostiprinās krūšu muskulatūru un arī vairos pašapziņu. Izpildot vingrinājumus, turi taisnu muguru, lai pati sev nenodarītu pāri.


 

■ Lai stiprinātu krūšu muskulatūru, der jebkurš vingrinājums ar atspiešanos. Apgulies uz grīdas uz vēdera un pumpējies – saliec un iztaisno rokas. Ja esi pietiekami spēcīga, vari to darīt, kāju pēdām atbalstoties uz pirkstgaliem, taču vari atbalstīties uz ceļiem (pēdu pirkstgali balstās uz grīdas) vai pamēģini atspiesties stāvus pret galdu vai vannas malu. Ja jūties vāja, vari mēģināt atspiesties ar spēku pret sienu, tad pakāpeniski palielini slodzi, izmantojot aizvien zemākas virsmas.

■ Vingrojums, ko vari izpildīt teju jebkurā vietā un laikā – pie televizora, pat automašīnā pie stūres vai gaidot sastrēgumā. Sēžot vai stāvot saliec kopā plaukstas kā lūgšanā tā, lai elkoņi būtu krūšu līmenī. Ar spēku saspied plaukstas kopā 5–10 sekundes, tad atslābinies, atkārto šo vingrinājumu 10 reizes.

■ Līdzīgi kā iepriekšējā vingrinājumā, tikai šoreiz plaukstas ar pirkstiem saāķē kopā. Ar spēku velc vienu delnu prom no otras (elkoņi paliek kopā) 5 sekundes, tad atslābinies un atkārto vingrinājumu 10 reizes.

■ Paņem divas palielas, vienāda izmēra grāmatas (labi noder enciklopēdijas). Nostājies taisni, kājas plecu platumā, iztaisno priekšā rokas ar plaukstām uz augšu, uz tām paņem grāmatas. Virzi rokas uz sāniem un vienlaikus celies pirkstgalos, tad virzi rokas atpakaļ sākuma stāvoklī un nostājies uz pilnas pēdas. Atkārto šo vingrinājumu 15–20 reizes ik dienas, tas nāks par labu ne tikai krūtīm, bet nostiprinās arī roku muskulatūru.

Reklāma
Reklāma

■ Paņem divas minerālūdens pudeles vai hanteles, kas ir vismaz 1 kg smagas. Apgulies uz muguras un, turot pudeles katru savā rokā, novieto taisnas rokas tieši virs krūtīm un nolaid lejā uz sāniem tā, lai krūškurvis atvērtos un krūšu muskuļi pastieptos, pēc tam atkal saliec kopā virs krūtīm. Atkārto 20 reizes.


Kāds būs rezultāts?
Noteikti krūtis kļūs stingrākas, tomēr nevajag gaidīt krasu krūšu izmēra palielināšanos, jo vingrojot tiek attīstīti un nostiprināti muskuļi, taču krūšu tvirtumu nosaka ādas un saišu elasticitāte.


 

No žurnāla "100 labi padomi"