15 laimīgas ģimenes noslēpumi. Eksperti atklāj galvenos nosacījumus laimīgai ģimenes dzīvei

 24. novembris 2019 11:05 mammamuntetiem.lv Raksts

Mums visiem ir nojausma vai priekšstats, kādai vajadzētu būt laimīgai ģimenei - mēs to redzam televīzijā, ikdienā un sociālajos portālos. Vai tava ģimene ietilpst laimīgas ģimenes rāmjos? Ja nē, nepārdzīvo. Lūk, daži padomi, lai veicinātu laimi ģimenē un lai arī jūs pieredzētu laimīgas ģimenes burvību, kas iepriekš redzēta tikai TV ekrānos.Foto: Shutterstock.com

Vēlaties būt laimīgi? Viss pašu rokās!Laimīgas ģimenes noslēpums nr 1: atbalstiet viens otru
Laimīgas ģimenes pamatā ir atbalsts. Un vissvarīgākais ir tas, kā jūs viens pret otru izturaties. Laimīgām ģimenēm ir raksturīga komunikācija un prieks vienam otru redzēt - kad vecāki pārnāk no darba, bērni ir priecīgi un otrādi. 

 

Laimīgas ģimenes noslēpums nr 2: dalāties ar stāstiem
Kad jūsu bērin pārnāk mājās, pajautājiet kā viņiem gājis skolā un esiet gatavi arī paši kaut ko pastāstīt viņiem. Ja pārnāksiet mājās un vispār neveidosiet kontaktu ar ģimeni un neizrādīsiet interesi, tik ieslēgsiet televizoru, tad kādēļ gan lai viņi priecātos jūs satikt? Visa pamatā ir tas, ka atnākot mājās liekat bērniem justies, ka viņi ir pirmajā vietā. Aizmirstiet nebūtiskās lietas un vienmēr nākat mājās ar stāstu, ko pastāstīt saviem bērniem, kaut vai nelielu. Tādā veidā Jūs panāksiet to, ka bērni Jūs gaidīs mājās. Ģimenes laimes posts ir garlaicība un tas noved pie komunikācija zuduma, romāniem, un pie tā, ka bērni labprātāk laiku pavada ar draugiem, nevis ar ģimeni.

 

Laimīgas ģimenes noslēpums nr. 3: laulība ir pirmajā vietā
Parādiet to, ka jūsu mīlestība ir īsts paraugs. Attiecībām un laulībām ir jābūt pirmajā vietā. Ir ģimenes, kurās vienmēr pirmo vietu ieņem bērni, tad viņi kļūst par mīlestības aizvietotājiem. Tas nav godīgi pret bērniem, ka viņiem tiek uzlikta tāda nasta. Tas arī nenāk par labu ģimenei, jo bērni agri vai vēlu izvāksies no mājām.

 

Laimīgas ģimenes noslēpums nr. 4: ieturiet maltītes kopīgi
Ģimenes, kas ēd kopā, paliek kopā. Tas ir tieši tik vienkārši. Ģimenes vakariņas ir svarīgas. Tas ir laiks, kad jūs veidojat saikni viens ar otru. Ieturiet vismaz 4 vakariņas kopīgi nedēļas laikā.

 

Laimīgas ģimenes noslēpums nr. 5: spēlējieties kopā
Atrodiet kādu aktivitāti, ko varat kopīgi kā ģimene darīt katru vakaru. Tās var būt pasakas maziem bērniem vai nodaļa no kāda romāna vecākiem bērniem.

 

Laimīgas ģimenes noslēpums nr. 6: ģimene ir svarīgāka par draugiem
Laimīgās ģimenēs ģimene ir svarīgāka par draugiem. Ir jāapzinās, ka vecākiem ir jārūpējas par saviem bērniem, taču ir jābūt arī jautrībai. Noliekat robežas un liekat bērniem saprast noteikumus, bet saprotiet, ka bērniem gribas jautrību. Kad bērniem ir garlaicīgi, viņi meklē kaut ko aizraujošu un to viņiem var dot draugi - tajā brīdī tie var kļūt svarīgāki par ģimeni. Tādēļ izklaidējiet savus bērnus.

 

Laimīgas ģimenes noslēpums nr. 7: ierobežojiet bērna aktivitātes pēc skolas
Mūsdienās bērni pēc skolas ir tik noslogoti, ka dažiem ir 6 vai pat 7 pēcstundu aktivitātes nedēļā. Māte kļūst par šoferi un bērni nekad vienlaicīgi nav mājās. Šī nav laimīgas ģimenes recepte. Bērniem nekas nenotiks ja viņi pieaugs un nepratīs dejot baletu. Neviena pēcstundu aktivitāte nav tik svarīga, lai zaudētu kopā būšanas laiku ar ģimeni. Visam ir jābūt ar mēru. Izveidojiet aktiviātes pēc stundām, ko varat darīt kopīgi kā ģimene. Piemēram, dodaties skrituļot, peldēt vai braukt ar velosipēdu.

 

Laimīgas ģimenes noslēpums nr. 8: izveidojiet un cieniet rituālus
Ģimenēm vajag rituālus. Tie var būt reliģiski, nacionāli vai pat pielāgoti ģimenei. Laimīgām ģimenēm ir nozīmīgi rituāli un tiem nav jābūt ļoti sarežģītiem - kaut vai kopīga došanās pēc siltām smalkmaizītēm sestdienas rītā, iknedēļas picu vakars vai vienkārši ģimenes himna. Rituāli saved ģimenes kopā, jo tie tiek regulāri atkārtoti. Taču, lai rituāli būtu efektīvi, tiem ir jābūt elastīgiem. Ja smalkmaizīšu kafejnīca ir ciet, tad ir jādodas kur citur.

 

Laimīgas ģimenes noslēpums nr. 9: nepaceliet balsis
Bērni meklē stabilitāti. Ir jābūt mierīgai videi mājās. Runājiet ar saviem bērniem, izvirziet stingrus noteikumus un nosodiet bērnus, ja nepieciešams, taču nekad nezaudējiet paškontroli un nebļaujiet uz bērniem. Ja jūs bļaujat uz savu bērnu, tas nozīmē, ka esat zaudējis paškontroli un esat radījis nemierīgu vidi mājās.

 

Laimīgas ģimenes noslēpums nr. 10: nekad nestrīdaties bērnu klātbūtnē
Protams, ir neizbēgami, ka vecāki pakašķēsies, taču nedariet to bērnu klātbūtnē. Ja Jūsu bērni redz, ka strīdaties, atvainojaties un sakāt: "Piedod, ka tev tas bija jāredz. Mums ar tēti bija neliels pārpratums, bet tagad viss ir kārtībā".

 

Laimīgas ģimenes noslēpums nr. 11: nestrādājiet pārāk daudz
Pārlieku liela strādāšana un laika neatlicināšana ģimenei galīgi nenāk ģimenes laimei par labu. Ja visu laiku esat prom un jūsu bērni nav jums prioritāte, jūsu bērni noslēgsies un turēs sevī nedrošības sajūtu. Viņi domās, ka nav pietiekami svarīgi. 

 

Laimīgas ģimenes noslēpums nr. 12: veiciniet bērnu harmoniju
Bērnu strīdi var būt nebeidzami. Taču viņiem ir jāmēģina ieskaidrot to, cik ļoti viņiem ir paveicies, ka viņiem ir māsa vai brālis.

 

Laimīgas ģimenes noslēpums nr. 13: izdomājiet paši savus jokus
Laimīgām ģimenēm ir pašām savi joki. Joki un iesaukas simbolizē to, ka jūs pie šīs grupas piederat un ka jūs viens otram uzticaties.

 

Laimīgas ģimenes noslēpums nr. 14: esiet elastīgi
Šo protams ir vieglāk teikt nekā izdarīt, jo ir dabiski, ka ģimenes mainās, tādēļ esiet atvērti visām izmaiņām - jaunu cilvēku ienākšanai ģimenē un arī novecošanai. Kāds apprecas, kāds nomirst, kāds apprecas otrreiz, pusaudži vairs nav bērni - taču viņi visi ir jūsu ģimenes locekļi.

 

Laimīgas ģimenes noslēpums nr. 15: komunikācija
Laimīga ģimene komunicē. Bieži ģimenēs ir tā, ka visi ziņojumu nodod mammai un mamma to nodod tālāk, taču laimīgās ģimenēs ir daudz elastīgākas un atvērtākas komunikāciju vadlīnijas. Laimīgās ģimenēs visi spēj atvērti komunicēt.

 

LASI ARĪ: Tu būsi tik laimīga, cik brīvas būs tavas domas jeb Māņticības spožums un posts

Laimīga ģimene. Kā pie tādas tikt?
0 Pievienot komentāru

Kategorijas