Ar izzinošiem un radošiem uzdevumiem Dabas muzejā notiks Ģimenes diena par stirnām

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā sestdien, 27. janvārī, no plkst. 11.00 līdz 16.00 notiks pasākums ģimenēm ar bērniem par 2024. gada dzīvnieku – stirnu.
Pasākums paredzēts ģimenēm ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem.

FOTO: Publicitātes foto

Pasākums paredzēts ģimenēm ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem.

Ģimenes dienā "Stirna un citi pārnadži” ikviens varēs tuvāk iepazīt šo dzīvnieku ārējā izskata un ķermeņa uzbūves īpatnības, pētot, kādi ir to ragi, zobi, galvaskauss un pēdu nospiedumi. 

 

Risinot uzdevumus muzeja zooloģijas ekspozīcijā, būs iespēja noskaidrot, kuri apgalvojumi par stirnas dzīvesveidu ir patiesi un cik dažādi ir stirnas radinieki citviet pasaulē. Pasākuma dalībnieki būs arī aicināti izgatavot katrs savu radošo darbu ar gada dzīvnieku, ko pēc tam paņemt līdzi uz mājām.

 

Reklāma
Reklāma
  • Ģimenes diena Dabas muzejā notiek mēneša pēdējā sestdienā, un katru reizi tā veltīta kādam aktuālam dabas tematam. 
  • Pasākums paredzēts ģimenēm ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Ierodoties muzejā, dalībnieki saņem īpaši sagatavotu uzdevumu grāmatiņu. Tos atrisināt palīdz muzeja pedagogi, un atbildes atrodamas arī muzeja ekspozīcijās.
  • Pasākumā ģimenes ar bērniem var piedalīties jebkurā laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00 (materiālu izsniegšana notiek līdz plkst. 15.30). Uzdevumu izpildīšana aizņem aptuveni 40–60 minūtes. 
  • Maksa par pasākumu: muzeja ieejas biļete + nodarbības biļete (3,00 eiro ģimenei). Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

 

Par 2024. gada dzīvnieku Dabas muzejs izvēlējies stirnu Capreolus capreolus – mazāko briežu dzimtas dzīvnieku Latvijā, kas plaši izplatīts visā Latvijas teritorijā. Stirnas gadā vairāk par šiem dzīvniekiem varēs uzzināt muzeja zooloģijas ekspozīcijā, savukārt stirnu novērojumus ikviens aicināts reģistrēt vietnē www.dabasdati.lv .

Saistītie raksti