“Vakariņas ar sikspārni” Rīgas Zoodārzā – noskaidro, ko viņš ēd!

Divus īpašus vasaras vakarus Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs aicina piedalīties pasākumā “Vakariņas ar sikspārni”. 16. un 17. augustā no plkst. 19.00 līdz 21.30 apmeklētāji varēs piedalīties izzinošās aktivitātēs, atklājot šo mazo, lidojošo zīdītāju ieradumus un īpašības.
16. un 17. augustā no plkst. 19.00 līdz 21.30 apmeklētāji varēs piedalīties izzinošās aktivitātēs, atklājot šo mazo, lidojošo zīdītāju ieradumus un īpašības.

FOTO: Publicitātes foto

16. un 17. augustā no plkst. 19.00 līdz 21.30 apmeklētāji varēs piedalīties izzinošās aktivitātēs, atklājot šo mazo, lidojošo zīdītāju ieradumus un īpašības.

Aktivitāšu takas uzdevumi palīdzēs iepazīt visas 16 Latvijā sastopamās sikspārņu sugas atmiņas spēlē, salīdzināt savu roku ar sikspārņa spārnu un izzināt šo dzīvnieku vietu barības ķēdē. Vairāki uzdevumi būs saistīti ar kukaiņiem, kurus ēd visi Latvijā mītošie sikspārņi – dažiem no tiem pat varēs ieskatīties acīs! Visbeidzot, aicināsim viesus apņemties izdarīt kādu labo darbu, jo izrādās, ka katrs no mums spēj palīdzēt sikspārņiem. Īpaši azartiskajiem piedāvāsim ceļa lapu, kurā pildīt uzdevumus un sakrāt zīmodziņus, lai saņemtu Rīga ZOO fanu aproci.

 

Nenokavē vienīgo izdevību izstaigāt zooloģisko dārzu vasaras vakarā, izbaudot īpašo gaisotni, kas valda tikai pie mums! 

 

Līdz 21.30 darbosies arī iekštelpu ekspozīcijas:

  • Tropu māja, 
  • Terārijs, 
  • Flamingu māja,
  • Latvijas rāpuļu un abinieku māja.

 

Lai zinātu, kam vakara pastaigas laikā pievērst īpašu uzmanību, būs sagatavots īpašs maršruts, kas vedīs gar krēslā aktīvākajiem dzīvniekiem.  

Tropu mājā iespējams apskatīt Rīgas zoodārzā mītošo Sebas augļsikspārni. Šie dzīvnieki, atšķirībā no visām Latvijā sastopamajām sikspārņu sugām, uzturā lieto augļus. Augļsikspārņi ir lieliski sēklu izplatītāji – to ēdienkartē reģistrēti aptuveni 50 dažādu sugu augļi, tostarp arī banāni, savvaļas vīģes un dažādi piparu dzimtas augļi. Sezonās, kad augļu mazāk, augļsikspārņu ēdienkartē nonāk arī nektārs, putekšņi un kukaiņi.

 

Reklāma
Reklāma

Ne velti pasākuma nosaukums ir “Vakariņas ar sikspārni” – viesi varēs ar vakara galveno varoni sēsties pie viena galda. 

No sikspārņa varēs noskaidrot, ko tas ēd, un arī kopā nofotografēties.

Savukārt tos, kuri vēlas ilgāk izbaudīt silto vakaru zoodārzā, aicinām paņemt līdzi savas uzkodas un piknika segu, lai pēc pastaigas ieturētu vakariņas zālienā vai piknika laukumā.

Tikai 16. un 17. augusta vakarā ienāc zoodārzā lētāk, pastaigājies ilgāk un noskaidro visu, ko jebkad esi vēlējies zināt par sikspārņiem! 

 

Pasākuma dienās no plkst. 18.00 piedāvāsim īpašas ieejas biļešu cenas – 8 eiro pieaugušajam, 5 eiro bērnam –, un atlaides būs arī citām apmeklētāju kategorijām. 

Biļešu iegāde un ieeja zoodārzā būs iespējama līdz plkst. 20.30, bet pastaigu varēs turpināt līdz 22.00.

 

Saistītie raksti