Jauna izrāde Latvijas Leļļu teātrī – "Skeleta Juhana gaitas"

Marta mēnesi Latvijas Leļļu teātris iesāks ar godalgotā režisora Jāņa Znotiņa jauniestudējumu pēc igauņu rakstnieces Trīnu Lānas grāmatas “Skeleta Juhana gaitas” motīviem. Izrāde, kas paredzēta bērniem no 6 gadu vecuma, runās par attiecību nozīmību, spēju rūpēties vienam par otru un empātiju. Pirmizrāde Rīgas Latviešu biedrības nama Kamīnzālē paredzēta 2. martā.
Režisora Jāņa Znotiņa jauniestudējums pēc igauņu rakstnieces Trīnu Lānas grāmatas “Skeleta Juhana gaitas” motīviem.

FOTO: Publicitātes foto

Režisora Jāņa Znotiņa jauniestudējums pēc igauņu rakstnieces Trīnu Lānas grāmatas “Skeleta Juhana gaitas” motīviem.

Tēte un māmuks – kāds pavecāks pāris, kuru bērni jau izauguši – dzīvo lauku mājā, iegrimuši rutīnā un savstarpējā pieradumā. Viņu dzīve negaidīti mainās, kad abu saimniecībā ienāk no skolas dabaszinību kabineta atvaļinātais skelets Juhans, kurš negaidīti piepilda pāra ikdienu ar pārpratumiem, jautrību, sirsnību un jaunas saiknes veidošanas iespēju. 

Neskatoties uz to, ka režisors Jānis Znotiņš ir veltījis savu karjeru bērnu un jauniešu izrāžu veidošanai, Latvijas Leļļu teātrī viņš ir jaunienācējs: “Lai arī man ir liela pieredze, veidojot izrādes bērniem un pusaudžiem, šī ir pirmā reize, kad veidoju izrādi Latvijas Leļļu teātrī. To es biju gaidījis jau kādu laiku, jo apzinājos, ka šajā teātrī visi strādā ar apziņu, ka izrādes tiek veidotas tieši bērniem. Tas atšķirībā no citiem teātriem ir liels pluss, jo visi ir ar lielu bagāžu un zināšanām par šo specifiku - radīt izrādes bērniem. Tādēļ ir liels prieks dalīties gan savā pieredzē, gan uzzināt teātra darbinieku redzējumu šajā jautājumā. Šeit var netērēt laiku pārdomām par to, kāpēc radīt bērnu auditorijai ir svarīgi, un ko konkrētais teātris no tā iegūst. Turklāt spēlēt izrādes bērniem no aktiera prasa ne tikai profesionālas iemaņas, bet arī zināšanas par mazā skatītāja uzvedību un attīstības īpatnībām dažādos vecuma posmos. Esmu priecīgs, ka man ir šāda iespēja un ceru uz atkārtotu sadarbību.” 

Tandēmā ar mākslinieci Pamelu Butāni režisors izrādes notikumus veidojis vizuālā un objektu teātra estētikā, atsakoties no runātā teksta. 

Šāds māksliniecisks paņēmiens, kurā varoņu dzīve un domas atklājas ar neverbālu etīžu, mūzikas, noskaņas un aktieriskās meistarības palīdzību, izrādi padara pieejamu un uztveramu dažādās valodās runājošiem skatītājiem. 

Pilnu stāstu par tētes, māmuka un skeleta piedzīvojumiem iespējams izlasīs izdevniecības “Liels un mazs” izdotajā grāmatā Maimas Grīnbergas tulkojumā.

Reklāma
Reklāma

 

Biļetes nopērkamas visās Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un internetā. 

Vairāk par izrādi www.lelluteatris.lv

Saistītie raksti