Dabas zīmju vērotājs prognozē laikapstākļus oktobrī. Labas ziņas sniega mīļiem

"Oktobris ir lietus, pirmā sniega un rudens vēju mēnesis. Ja oktobris sākas ar siltu laiku, tad aiziet ar aukstu," teic dabas vērotājs un laikapstākļu prognozētājs Vilis Bukšs.
Ap oktobra vidu dienas un naktis kļūs krietni vēsākas. Dienas pa daļai mākoņainas un temperatūra dienas laikā robežās no +7 līdz +12 grādiem.

FOTO: Shutterstock.com

Ap oktobra vidu dienas un naktis kļūs krietni vēsākas. Dienas pa daļai mākoņainas un temperatūra dienas laikā robežās no +7 līdz +12 grādiem.

Nozīmīgas dienas augustā un septembrī norādot, ka oktobrī sagaidāmi mainīgi laikapstākļi. Mēneša pirmajā pusē saulainas dienas mīsies ar mākoņainām, kas atnesīs lielākoties nelielu un īslaicīgu lietu. Temperatūra dienas laikā pārsvarā +13; +18 grādi. Skaidrās bezvēja naktīs dažviet nelielas rudens salnas.


Laikā līdz Vecajam Miķelim (12. oktobris) varētu būt arī vairāk vējainu dienu, bet kopumā laiks jauks un patīkams.

"Ap oktobra vidu dienas un naktis kļūs krietni vēsākas. Dienas pa daļai mākoņainas un temperatūra dienas laikā robežās no +7 līdz +12 grādiem. Naktīs jau daudzviet rudens salnas un atsevišķās naktīs temperatūra var pazemināties līdz -1; -5 grādiem. Nokrišņi šajā laikā īslaicīgi un pārsvarā sauss. Tas būs laiks, kad nakts sals nokodīs pēdējos vasaras ziedus," stāsta Bukšs.

 

"Oktobra otrajā pusē vairāk dienu ar brāzmainiem vējiem, nokrišņiem un iespējams, arī ar sniegu. Tie gan var būt sniega graudi, gan arī slapjš sniegs. Ja temperatūra ap 20 - 25. oktobri dienas laikā robežās no +10 līdz +15 grādiem, tad Veļu mēneša beigās vairs tikai +3, +8 grādi. Naktīs sals līdz -5 grādiem un ceļi slideni. Šajā laikā varam sagaidīt arī pirmo nelielu sniegu," teic Bukšs. 

Reklāma
Reklāma

 

"Pagājušais salīdzinoši siltais augusts norāda uz vējainu Lietus mēnesi. Kopumā, sekojot norādēm dabā un nozīmīgajās laika zīmju dienās, oktobris rādās būt tuvu ilggadējiem vidējiem šī mēneša temperatūru rādījumiem un ar nokrišņiem tuvu normai.

 

Līdzīgi kā iepriekšējos mēnešos, arī oktobrī, nokrišņu sadalījums būs nevienmērīgs. Tālāk sekojošais novembris varētu būt rudenīgi vēss un ar mazas ziemiņas vaibstiem mēneša otrajā pusē, īpaši Latvijas austrumos. 

Atbilstoši norādēm dabā, tad nākamā ziema rādās būt sniegaina un ar īslaicīgiem aukstuma viļņiem ziemas otrajā pusē," prognozē Bukšs.

Saistītie raksti