Eksperts iesaka uzaicinājumu uz vēža skrīningu sūtīt telefona īsziņā

Vēstule ar aicinājumu uz veselības pārbaudi ir pagātne. Pasaules Veselības organizācijas (PVO) eksperts iesaka uz skrīningu labāk aicināt, nosūtot īsziņu.
Līdzšinējā pieredze rāda, ka uzaicinājumiem uz veselības pārbaudēm vēstuļu formā ir salīdzinoši maza atsaucība.

FOTO: Shutterstock.com

Līdzšinējā pieredze rāda, ka uzaicinājumiem uz veselības pārbaudēm vēstuļu formā ir salīdzinoši maza atsaucība.

Ne viss, kas saistīts ar onkoloģisku slimību laicīgu atklāšanu, maksā miljonus. Lai panāktu aptveri, dažkārt pietiek mainīt veidu, kā cilvēku uzrunā. 

Vēstules ar aicinājumu uz veselības pārbaudi, kas var atklāt saslimšanu ar onkoloģiski slimību, nestrādā. Lai gan to jau zina mūsu ārsti, nu arī Pasaules Veselības organizācijas zinātnieki saka to pašu.

PVO Starptautiskās Vēža pētniecības aģentūras zinātnieks Andrē Karvalju skaidro: "Mēs runājām par to, kāpēc uzaicinājums ar vēstuli vairs nestrādā. 

Daži cilvēki vispār nekad never vaļā papīra vēstules. Mēs jau sen zinām, ka ne visi dzīvo deklarētajās adresēs. 

Un nevajag aizmirst, ka ir aizvien vairāk iespēju, ko sniedz tehnoloģijas. Var taču sūtīt īsziņu, lai aicinātu uz skrīningu, lai pārliecinātu nākt."

Reklāma
Reklāma

Arī ģimenes ārsti nav tie, kam jāveic vēža pārbaudes, kā tas, piemēram, ir zarnu vēža gadījumā, uzskata projekta līdzpriekšsēdētājs Mārcis Leja: "Tas variants, ka skrīnings notiek caur ģimenes ārstiem, nestrādā nekur pasaulē."

Uzlabot situāciju onkoloģijas jomā ir viens no uzdevumiem, ko Eiropas Komisija uzdevusi visām dalībvalstīm.

Vairāk lasi un skaties portālā lsm.lv.

Saistītie raksti