Ukrainas Neatkarības dienā aicina uz zibakciju "Saulespuķu ceļš"

Atzīmējot Ukrainas Neatkarības dienu, biedrība "Tavi draugi" trešdien, 24. augustā aicina uz zibakciju "Saulespuķu ceļš" un uzsāk saliedētības un sadraudzības pasākumu ciklu MĒS SATIKSIMIES – MI ZUSTRINEMOSJ! Tā ietvaros sešas augusta un septembra trešdienas pēc kārtas Ventspils ielā 50, Rīgā no plkst. 18.30 līdz 21.00 notiks tematiskas sarunas, spēļu vakari un meistarklases, kur dažādu jomu profesionāļi dalīsies ar zināšanām un sniegs atbildes uz jautājumiem.
Zibakcijas dalībnieki atbalstu Ukrainai aicināti paust ar saulespuķēm un Ukrainas simboliku.

FOTO: Shutterstock.com

Zibakcijas dalībnieki atbalstu Ukrainai aicināti paust ar saulespuķēm un Ukrainas simboliku.

Zibakcijā "Saulespuķu ceļš" Ukrainas atbalstam piedalīties var ikviens Latvijas iedzīvotājs, 

24. augustā no plkst. 11.00 izvietojoties maršrutā no Ventspils ielas 50 līdz Ukrainas vēstniecībai Kalpaka bulvārī 3. 

Zibakcijas dalībnieki atbalstu Ukrainai aicināti paust ar saulespuķēm un Ukrainas simboliku. Akcija tiks atklāta plkst. 12.00, plkst. 13.30 plānota saulespuķu nodošana Ukrainas vēstniekam Latvijā. 

 

 

Savukārt sadraudzības pasākumos MĒS SATIKSIMIES – MI ZUSTRINEMOSJ! piedalīties aicināti visu vecumu grupu Latvijas iedzīvotāji un Latvijā patvērumu radušās ukraiņu ģimenes ar bērniem. "Mūsu mērķis ir veidot emocionāli drošu, atvērtu un atbalstošu vidi, sekmējot sabiedrības saliedētību. Ir būtiski stiprināt Ukrainas ģimeņu piederību Latvijas sabiedrībai un veicināt latviešu valodas un kultūras apguvi. Īpaši rūpēsimies par bērnu iesaisti, lai vairotu viņu labsajūtu, palīdzētu iegūt jaunus draugus un atvieglotu skolas gaitu uzsākšanu Latvijā," stāsta pasākumu režisore Laura Čaupale.

 

Šīs nedēļas tikšanās tēma ir "Emocionālais stāvoklis kara laikā. Kā paši varam sev palīdzēt?". Plkst. 18.30 sarunā ar ieteikumiem emocionālās veselības stiprināšanai dalīsies Irina Bondarčuka, praktizējoša psiholoģe, psihoterapeite un diagnostiķe. Savukārt no plkst. 19.30 par saliedētības aktivitāti rūpēsies "Piedzīvojumu gars" treneri Atis Ķeņģis un Didzis Krogzems. Diskusijas un tīklošanās pie kafijas tases turpināsies līdz plkst. 21.00. 

 

Nākamo MĒS SATIKSIMIES – MI ZUSTRINEMOSJ! pasākumu tēmas:

Reklāma
Reklāma
  • 24. augusts – Emocionālais stāvoklis kara laikā. Kā paši sev varam palīdzēt?
  • 31. augusts – Raksturīgais latviešiem un Latvijā;
  • 7. septembris – Latviešu svinamās dienas;
  • 14. septembris – Latvijas skaistākās vietas un interesantākie apskates objekti;
  • 21. septembris – Droši pasaulē un droši mājās;
  • 28. septembris – Latviešu tradicionālās kultūras vakars.

 

 

Dalība MĒS SATIKSIMIES – MI ZUSTRINEMOSJ! norisēs ir bez maksas. Visi pasākumi notiks latviešu, ukraiņu un krievu valodās, dalībniekiem tiks nodrošinātas uzkodas un kafijas pauzes, mazuļus pieskatīt palīdzēs auklītes bērnu stūrītī. 

 

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 

Par "Tavi draugi"

Biedrība "Tavi draugi" nodrošina koordinētu humānās palīdzības sniegšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā un Ukrainā, organizējot un koordinējot Latvijas iedzīvotāju, organizāciju un uzņēmumu brīvprātīgo iesaisti palīdzības sniegšanā. Līdz kara sākšanās dienai biedrība sniedza palīdzību un atbalstu ģimenēm, kas nonākušas trūkumā vai saskārušās ar problēmām tepat Latvijā, bet, kopš kara pirmās dienas, fokuss strauji nomainīts uz palīdzības sniegšanu Ukrainai. Plašāka informācija par biedrību, kā arī par ziedošanas un atbalsta iespējām pieejama šeit

Saistītie raksti