Gripas vakcīnu šogad bez maksas var saņemt bērni, grūtnieces un seniori

Iepriekšējā 2020.-2021. gada sezonā gripas aktivitāte Eiropā saglabājās zemā līmenī visas gripas sezonas laikā dažādu sabiedrības veselības un sociālo ierobežojumu dēļ, kas tika īstenoti, lai samazinātu Covid-19 izplatību. Līdz 17. novembrim Latvijā vēl nav bijis reģistrēts neviens gripas gadījums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati.
2021.-2022.gada sezonā ir sagaidāms zemāks iedzīvotāju dabiskās imunitātes līmenis pret gripu, kas varētu palielināt slimības izplatību un slogu.

FOTO: Shutterstock.com

2021.-2022.gada sezonā ir sagaidāms zemāks iedzīvotāju dabiskās imunitātes līmenis pret gripu, kas varētu palielināt slimības izplatību un slogu.

Tomēr sagaidāms, ka šajā sezonā gripas vīruss cirkulēs daudz vairāk, jo jau šobrīd daudzās Eiropas valstīs ierobežojumi tiek atcelti un sociālie kontakti tiek atjaunoti. Turklāt, ņemot vērā zemo saslimstību ar gripu pagājušajā gadā, 2021.-2022.gada sezonā ir sagaidāms zemāks iedzīvotāju dabiskās imunitātes līmenis pret gripu, kas varētu palielināt slimības izplatību un slogu.
 

Tādēļ Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina cilvēkus, īpaši riska grupas, pasargāt sevi no iespējamām smagām saslimšanām, vakcinējoties pret gripu arī šogad, jo vecāka gadagājuma cilvēkiem un cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām ir lielāks risks saslimt ar gripu smagākā formā. Turklāt gripa tāpat kā Covid-19 infekcija var izraisīt hronisko saslimšanu saasinājumu, kā arī bakteriālās infekcijas pievienošanos, kas ievērojami pasliktina slimības iznākuma prognozi.
 

Šogad valsts apmaksātas pretgripas vakcīnas ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai pie sava ģimenes ārsta var saņemt iedzīvotāji, kas pieder noteiktām grupām: 

Reklāma
Reklāma

 

  • bērni līdz 2 gadu vecumam;
  • grūtnieces;
  • ārstniecības personas un ārstniecības atbalsta personas;
  • sociālās aprūpes centru darbinieki un klienti;
  • seniori vecumā no 65 gadiem
  • pieaugušie un bērni, kuri slimo ar hroniskām slimībām (plaušu, kardiovaskulārām, vielmaiņas, nieru, psihoneiroloģiskām slimībām, imūndeficītu, personas, kas saņem imūnsupresīvu terapiju u.c.).

Saistītie raksti