Grāmata kā ierosme sarunai par jūtām

Pirms kāda laiciņa izdevniecībā "Latvijas mediji" iznākusi lietuviešu rakstnieces Šarūnes Baltrušaitienes grāmata bērniem "Kā zaķis iepazina jūtas". 

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Tas ir stāsts par nedaudz izlutinātu zaķēnu, kuru no dzimtajām mājām nolaupa vārna un aiznes uz pavisam citu meža malu. Ar savu drosmi un gudrību zaķim izdodas no viņas izglābties, taču zaķēnu gaida garš ceļojums mājup. Ceļā zaķēns piedzīvo daudz notikumu un satiek vairākus jaunus varoņus. Ar katru no tiem zaķēns ikreiz piedzīvo jaunas, viņam vēl nezināmas jūtas.
Grāmata stāsta par zaķēnu, kurš iemācījās pārvarēt skumjas, bailes, skaudību un atklāja, kā dusmas pārvērst priekā.

Grāmata domāta 3-7 gadus veciem bērniem, bet noderīgus padomus un zināšanas par jūtām iegūs ne tikai bērni, bet arī vecāki, kas lasīs kopā ar viņiem. Ļoti daudzi lasītāji novērtējuši vēl vienu grāmatiņas priekšrocību – to var iepazīt divējādi: izlasīt uzreiz visu stāstu vai uzreiz pēc katras nodaļas apspriest piedāvātos jautājumus, kas ir saistīti ar tajā attēlotajām jūtām. Tas ir jautrs un izjusts stāsts, kas palīdz audzināt bērnu emocionālo intelektu, iepazīstot piecas jūtas - skumjas, skaudību, bailes, dusmas un prieku.

Kā zaķis iepazina jūtas

Vai kādreiz esi mēģinājis saskaitīt, cik emociju mēdz izjust un kā tās sauc? Izrādās, to ir vairāk nekā trīsdesmit, bet ikdienā spējam sazīmēt aptuveni astoņas, varbūt nedaudz vairāk! No vienas puses, vai tas maz ir svarīgi, kā tās sauc, jo emocijas taču jūtam. Bet ir gan! Ja zinām, kādos vārdos emocijas un sajūtas ietērpt, zinām, kā ar sliktajām un bēdīgajām tikt galā. Un pats svarīgākais – kā veicināt sevī labās un gaišās.

Reklāma
Reklāma

Reiz mans tobrīd 5 gadus vecais dēls kādā konflikta brīdī sacīja – nu es jūtos pavisam dusmīgs! Un aizskrēja uz savu istabu. Un es sapratu, ka man aug patiešām gudrs bērns!