Mazuļa personības īpašības ir dažādas un katram bērniņam savādākas! Noskaidrosim kādas īpašibas piemīt mūsu mazuļiem!

FOTO: Mammamuntetiem.lv

 

Auns

21.03. - 20.04
Jau tūlīt pēc bērna nākšanas pasaulē vecākiem un visiem pārējiem tūlīt ir skaidrs, ka piedzimusi diža persona. Zīdaiņa vecumā kliegšana, bet vēlāk skaļa komandēšana raksturīga šim bērnam. Reizēm ir grūti saprast, kurš tad mājās ir noteicējs. Mazais Auniņs ir ļoti dinamisks, kustīgs un pārgalvīgs. Viņu ne mirkli nevar atstāt bez ievērības. Aunam vajadzīgs plašums, kur iztrakoties, un šaurā telpā viņš jutīsies slikti. Vislabāk viņam patīk atrasties dārzā. Vecākiem būtu ārkārtīgi ieteicams savu mazuli jau agri iesaistīt kādā sporta sekcijā. Jau no bērnības Auns vēlas būt komandieris sētā, skolā, pat mājā. Tas tāpēc, ka viņš ir dzimis vadonis. Viens gan ir svarīgi, tāpēc ielāgojiet, Auniņa vecāki, - jūs nedrīkstat palikt vienaldzīgi pret savu atvasīti, jo īpaši, ja tā nāk pie jums pēc padoma. Auniņš nedrīkst zaudēt pašpārliecinātību un ticību saviem spēkiem - tie viņam nepieciešami kā gaiss. Šie aprīļa bērni ir lieli sapņotāji, bet viņu sapņi no vienaudžu atšķiras ar lielo konkrētību. Viņš zina, ko vēlas un to arī panāks. Skolas gaitās Aunam sākas problēmas. Viņš gan ir diezgan gudrs, taču necieš ilgu sēdēšanu miera stāvoklī. Tāpat grūtības sagādā arī skolotāju pavēles, jo tas taču ir Auns, kurš parasti pavēl. Ja viņa skolotāji būs gudri un saprotoši, tie noteikti ļaus šīm līdera dotībām izpausties. Aunam ir jāuztic dažādi pienākumi vai klases vecākā amats, ar to viņš lieliski tiks galā. Starp citu, Auna meitenes daudz neatšķiras no šīs zīmes zēniem. Viņām tāpat patīk kāpelēt pa kokiem un uzņemties vadību. Auns ir nevērīgs pret mācībām, bet šeit nelīdzēs ne rājieni, pat ne piezīmes dienasgrāmatā. Nepieciešama pavisam cita taktika. Pasakiet savam Auniņam, ka viņš vienkārši nav tik gudrs kā pārējie, un tad jūs redzēsiet, kā pamodīsies Auna pašlepnums. Viņš piepūtīs vaigus un metīsies mācībās. Neaizmirstiet arī kādreiz savu Auniņu paslavēt. Auni agri attīstās, viņi vēlas visu darīt paši. Viņiem ir ļoti izteikta seksualitāte. Būtu labi, ja šajā pārejas periodā Aunam būtu kāda nodarbošanās. Vecāki nekādā gadījumā nedrīkst kritizēt savu bērnu, jo tā var rasties nepārvarama plaisa jūsu starpā.

Vērsis

21.04. - 20.05.
Arī mazais Vērsēns, tāpat kā Auns parāda savu raksturiņu jau neilgi pēc piedzimšanas. Vērša dabu ir grūti noslēpt. Taču tas nenozīmē, ka Vērsītis būtu gatavais briesmonis. Tieši pretēji, viņš ir mīļš un pat mierīgs bērniņš. Gan līdz tam brīdim, kamēr viņu nesāk iespaidot. Vairāk par visu viņš mīl mieru un nevēlas, lai viņam aizrāda. Nevajag aizmirst, ka Vērša raksturīgākās īpašības ir spītība un stūrgalvība. Tomēr nevar noliegt, ka viņam ir arī labas īpašības kā pacietība un izturība. Cits bērns jau būs atmetis ar roku kādai grūtai iecerei, Vērsis gan panāks savu. Tā kā šim bērnam ir talants uz humanitārām zinībām (kas gan atklājas tikai skolas laikā), viņš, iespējams, jau agri sāks lasīt vai pat sacerēs kādu dzejolīti. Vērša bērni agri nobriest, ir diezgan gudri, un nereti tas pamudina viņu vecākus publiski palepoties ar savām atvasītēm. Tas Vērsim nepatiks, un nekādu koncertu no viņa jūs nesagaidīsiet. Atcerieties, ka viņš necieš pavēles, daudz vairāk panāksiet ar maigumu un laipnību. Ja ko vēlaties, palūdziet! Vērsim nepieciešama mīlestība un miers. Skolas gaitas īpašas problēmas Vērsītim un viņa vecākiem nesagādās. Arī ar skolotājiem konflikti nav gaidāmi. Viens gan, tā kā Vērsis ir taisnības mīlētājs, viņš necietīs, ja viņam vai kādam citam tiks nepelnīti nodarīts pāri. Viņš aizstāvēsies un nereti cietīs no tā. Pusaudža gados atklāsies, ka Vērsis lieliski uzņem viesus, un ciemiņi viņa mājā nebūs retums. Savu vecāku mājokli viņš nesteigsies pamest, vismaz kamēr nebūs izveidojis pats sev stabilu pamatu zem kājām. Pārejas vecums Vērsim notiek samērā viegli, interese par pretējo dzimumu parādās diezgan vēlu. Bet, ja viņš iemīlas, tad pamatīgi, jo Vērsis jau visu dara pamatīgi. Vērsi ir grūti izsist no līdzsvara, bet kaitināt to nav ieteicams.

Dvīņi

21.05. - 21.06.
Dvīņi ir patiešām ļoti interesantas personības, kas pelna ievērību. Šim bērnam uzmanība jāpievērš jau no paša sākuma, jau tad, kad viņš vēl nestaigā. Tas tāpēc, ka viņa dzimšanas planēta Merkurijs ir slavena ar savu ātro pārvietošanos. Un tas ir atstājis iespaidu arī uz Dvīņu mazuli. Šī mazā būtne ir mundra, daudzpusīga un komunikabla. Viņš ļoti daudz runā un aizraujas uzreiz ar vairākiem darbiem. Dvīņus jau agri var sūtīt bērnudārzā, jo viņiem nepieciešama sabiedrība. Dvīnis nav pastāvīgs savu draugu izvēlē, tie var mainīties vai katru nedēļu. Tāpat viņš maina savus uzskatus, par ko dzīvē kļūt. Bieži mainās arī viņu garastāvoklis, vienu brīdi viņi var būt apvainojušies vai uz visu pasauli, otru tie atkal smaidīs. Vecākiem nekad nebūs garlaicīgi ar Dvīņu bērnu. Kā jums šķiet, kādā zīmē tad bija dzimis mazais Lennebergas Emīls no populārā Lindgrēnas stāsta? Dvīnis vienmēr bāzīs savu degunu, kur nevajag. Skolā Dvīņiem veicas, jo apgūt jauno vielu viņiem nesagādā nekādas problēmas. Dvīnim ir ātras uztveres spējas, laba atmiņa un augsti izteikts intelekts. Vienīgā problēma ir tā, ka Dvīnis vienlaicīgi dara vairākus darbus. Tas jau nebūtu nekas slikts, ja vien viņš tik bieži neaizmirstu savas tikšanās un solījumus. Jau grūtāk Dvīņiem klāsies pusaudžu gados. Viņš ir vairāk pieradis darboties, liekot lietā prātu, nevis jūtas, bet tagad vajadzēs iekļaut savā pasaulē arī jēdzienus “mīlestība” un “jūtas”. Dvīņu vecākiem jau no bērnības jāiemāca savam mazulim neapslāpēt sevī jūtas.

Vēzis

22.06. - 22.07.
Vēžu būtiskākās īpašības piemīt arī mazajiem Vēzīšiem. Viņi ir ļoti emocionāli, un garastāvokļa maiņas ir neizbēgamas. Viņiem vairāk nekā citiem nepieciešama lielāka uzmanība un mīlestība, jo viņi taču ir tik ļoti bezpalīdzīgi. Vēžiem vienmēr nepieciešams atbalsts un saikne ar ģimeni. Ja būsiet pret viņu ass un neiecietīgs, mazais noslēgsies sevī, un jums būs neiespējami viņam piekļūt. Ar viņu viegli tikt galā, ja būsiet mīļš un laipns. Mazie Vēžu bērniņi dievina garšīgas lietas un spilgtas krāsas. Viņi ir ļoti apzinīgi un disciplinēti bērni. Stundām ilgi viņi spējīgi spēlēties vieni. Ieteicams, lai viņam būtu sava bērnistaba, kur to darīt. Vēzim ir ne pārāk labas attiecības ar kārtību. Un jums jau laikus viņš jāradina pie kārtības. Ja kāds viņus aizvainos, Vēzīši raudās bez mitas. Viņi baidās no asām lietām, ātrām mašīnām, vārdu sakot, no visa, no kā vien var baidīties. Visvairāk Vēzītis pieķeras savai māmiņai. Ar viņiem visu laiku jāsarunājas, viņi jāslavē. Arī skolā viss atkarīgs no apkārtējo attieksmes pret Vēzi. Mācības viņam nesagādā lielas rūpes, bet attiecību veidošana gan. Īpašu uzmanību viņš pievērš vēsturei. Arī zīmēšanā viņam ir zināms talants. Taču Vēzis ne pavisam nav godkārīgs, tāpēc bieži vien tā arī neko dzīvē nesasniedz. Viņu varētu nosaukt par flegmatisku. Kad Vēžu bērni atstāj vecāku mājas, tās kļūst tukšas un garlaicīgas. Tomēr nedomājiet, ka viņš aizgājis uz visiem laikiem. Vēzītis visu dzīvi saglabā saikni ar vecāku mājām. Pusaudžu vecumā Vēzis pārvietojas pa dzīvi apmēram tā - divi soļi uz priekšu, viens atpakaļ. Vēži attīstās samērā vēlu, un arī interese par pretējo dzimumu viņos parādās vēlāk nekā citos vienaudžos. Jūtu pasaule viņam gan nav sveša, tāpēc iemīlējies Vēzis būs uzticīgs.

Lauva

23.07. - 23.08.
Ja jūsu ģimenē piedzimis Lauva, esiet gatavs pārmaiņām. Pasaulē taču nācis pats zvēru karalis. Šie mazuļi ir gatavi dabūt visu, ko vēlas. Viņu pirmie vārdi nav tētis un mamma, bet gan - es gribu. Tomēr vecāki neko nespēj atteikt savam apburošajam bērniņam. Lauvēni ir jautri, dzīvespriecīgi un draiski, vien līdz brīdim, kamēr jūs glaudīsiet viņus pa spalvai. Jums vienkārši jādara tā, kā viņi vēlas, citādi mazās majestātes apvainosies. Lauvas jau no agras bērnības pieradušas komandēt pat par sevi vecākus bērnus. Viņš apzinās sevi kā personību un ir ļoti pašlepni. Neapšaubāmi, viņiem patīk padižoties. Lauvēni audzināmi stingri, bet ar lielu iejūtību un maigumu. Jūs taču negribēsiet, lai Lauvēns meklētu padomu patstāvīgi, ne ģimenē. Loģiski, ka arī skolā Lauva uzņemas līdera lomu. Taču viņš nedara to tāpēc, lai izceltos. Lauvam jau šūpulī ielikts aizstāvja un vadoņa talants. Apkārtējie labprāt ļauj viņam uzņemties vadību. Tikai ne skolotāji, jo viņiem grūti pierast pie domas, ka pavēlēt varētu mazs bērns. Pašam vaininiekam problēmu ar skolu nav. Tikai attiecībās ar pieaugušajiem vajadzētu būt diplomātiskākam. Lauvas tīņi ātri pamana pretējo dzimumu, un pārejas laiks viņiem ir ļoti grūts. Viņam raksturīga bieža iemīlēšanās un spēcīgas emocijas. Visas viņa draudzības un mīlestības ir dramatiskas. Lauvas nelaime ir tā, ka viņš neklausa padomiem un visu vēlas izbaudīt pats. Savu egoismu gan Lauvai vajadzētu ierobežot, ja viņš grib sasniegt laimi.

Reklāma
Reklāma

Jaunava

24.08. - 23.09.
Ar Jaunavas bērniņu vecākiem problēmu nebūs, viņu ir tik viegli audzināt. Viņš nekad nerunās pretī, neizraisīs konfliktus, būs paklausīgs un ļoti kārtīgs. Bērniņš nav prasīgs un iztiks ar mazumiņu, viņš lieliski prot piemēroties apstākļiem. Šis bērns uzdos vecākiem daudz jautājumu, jo viņa attīstībā liela nozīme ir sarunām. No rotaļlietām viņš labprātāk izvēlēsies tās, kas liek padomāt un attīsta spriešanas spējas. Starp citu, katru mantiņu viņš noliks tur, kur paņēmis, jo ir kārtīgs, pat pedantisks. Jau no mazotnes Jaunavā attīstīta augsta atbildības sajūta, varat uzticēt viņam kādu darbiņu un būt droši, ka tas tiks paveikts. Viņš jums būs labs palīgs mājas darbos. Skolā Jaunava ātri kļūst par pasniedzēju mīluli, jo ievēro disciplīnu un pilda visus mājas darbus. Jaunavai ir labas analītiķa spējas, un viņš arī prot izmantot savus talantus. Zināšanu ieguve viņam ir svarīgākais un neizjustu mazvērtības kompleksu. Vecākiem jāregulē savs bērns, lai tas labi attīstītos, gan arī izbaudītu bērnības priekus un nebūtu pārāk nopietns. Bieži gadās, ka Jaunava kaut ko izplāno, bet tā arī nekad nepaveic, jo praktiska rīcība vairs nav viņa stiprā puse. Viņš ir vairāk domātājs, idejas autors. Jaunavai jāmācās aizstāvēt savas intereses un, ja vajadzīgs, runāt pretī. Tā kā Jaunavas ir ļoti kritiskas, nereti skolas laikā tās vēl neatrod savu otro pusīti, bet gadās arī, ka neatrod vispār. Jūtu gammai Jaunavas dvēselē ierādīta īpaša vieta, viņus nedrīkst aizskart un apsmiet. Vecāku uzmanības apliecinājums un glāstu valoda mazajai Jaunavai nepieciešama kā vitamīni, jo bez tiem viņa izaugs nejūtīga. Šie bērni ir pārāk lieli reālisti un netic brīnumiem un pasakām.

Svari

24.09. - 23.10.
Mazie Svaru bērniņi ir vienkārši burvīgi un saviem vecākiem liekas pūles nesagādā. Viņi nav prasīgi, pārāk nebļauj zīdaiņa vecumā. Arī vēlāk viņiem nav raksturīga bērniem tik pierastā spītība un nepaklausība. Tomēr, ko citi panāk ar skaļām histērijām un kāju dauzīšanu, mazais Svaru bērns - ar vienkāršu smaidu. Vislielākās problēmas sākas, kad viņam jāpieņem kāds lēmums, jāizšķiras par kādu soli. Te nu viņš padarīs savus vecākus vai trakus. Jums nebūtu ieteicams ņemt viņu līdzi piemēram uz veikalu, citādi pavadīsiet tur vai visu dienu, izvēloties preci sava bērna gaumei. Jā, ir vēl kāda problēma. Venera, kas ir Svaru valdošā planēta, piešķir viņiem lielu slinkumu. Pēc spēlēšanās viņi nekad nesavāks savas mantiņas, ja jūs desmitām reižu neatgādināsiet to. Bet, kā vēlāk izrādās, tas nav tikai slinkums vien, Svari krāj spēkus nākamajam darbam vai spēlei. Skolā Svari ne ar ko īpašu neizceļas, viņi mācās vidēji, jo pārlieka godkāre šim bērnam nepiemīt. Galvenais, pēc kā viņi tiecas, ir harmonija attiecībās ar klasesbiedriem. Svari bieži darbojas kā vidutāji, šķīrējtiesneši. Labāk padodas humanitārie priekšmeti. Svariem ir talants uz zīmēšanu. Vecākiem nevajadzētu neko pārāk uzspiest savām atvasēm, ja nu vienīgi radināt tās pie izvēles iespējām. Svari pusaudži ir ļoti sabiedriski. Labprāt iet ciemos un paši uzņem viesus. Mīlā viņiem lielu problēmu nebūs , jo Venera tos apveltījusi ar īstu mīlnieka talantu.

Skorpions

24.10. - 22.11.
Ja nevēlaties, lai jūsu mazais Skorpioniņš sāk komandēt savus vecākus, tad jau laikus ierādiet viņam, kurš ģimenē ir galvenais, jo Skorpions tomēr paliek Skorpions, neskatoties uz savu vecumu. Bērns ir ļoti enerģisks un dzīvespriecīgs, atrodas mūžīgā kustībā. Viņš ir liels eksperimentētājs, un tas vecākiem parasti sagādā lielas problēmas, ka iespējamas pat traumas. Viņš ir tik zinātkārs un cenšas izdibināt visus noslēpumus. Skorpioniņš tikai ārēji izskatās mierīgs un jauks, bet īstenībā perina trakus plānus, nereti jūs par tiem uzzināt, kad ir jau par vēlu. Šis bērns ir ārkārtīgi spītīgs, stingri turas pie saviem principiem, viņu nekas un neviens nepārliecinās par pretējo, ja viņš jau būs paguvis pieņemt kādu lēmumu. Skorpions ir ļoti patstāvīgs. Ja rodas problēmas audzināšanā, tad ziniet, ka neko nepanāksiet ar sodiem vai bargu disciplīnu. Ja uzticēsiet viņam kādu uzdevumu, varat būt drošs, ka tas tiks veikts ar lielu atbildības sajūtu. Skorpioni ir pašapzinīgi, viņiem šķiet, ka neviens cits nepaveiks darbu labāk par viņiem. Nereti šīs īpašības dēļ viņi mēdz izsmiet vājākos un mazākos. Vecākiem jau laikus būtu jāatradina viņi no tādiem gājieniem. Skorpioniem patīk fantastiskā literatūra un šausmu filmas. Skolā viņš nereti nostāda savus skolotājus neērtā situācijā, uzdodams savus neskaitāmos jautājumus, kas reizēm ir par grūtu pat pieaugušiem. Ja viņš nespēs saskatīt jūsos autoritāti, novērsīsies. Viņu audzināt nav viegli, kaut arī viņš ir tik uzmanīgs un patiešām vēlas iegūt zināšanas. Bet par to vērtību viņam ir savs uzskats. Skorpioni ātri ieskatās pretējā dzimumā. Nereti viņi sāk uzreiz vairākas attiecības, jo viņiem trūkst atbildības sajūtas. Bet cietēji jau nav viņi, bet to otrās puses. Skorpiona planēta Plutons tos apveltījusi ar augstu intelektu drosmi un spēku. Bet vecākiem būtu jāmāca viņiem, kā mīlēt citus un pašam tapt mīlētam.

Strēlnieks

23.11. - 21.12.
Strēlnieka zīmē dzimušie bērniņi ir paklausīgi, jautri un smaidīgi. Vairāk par visu viņiem nepatīk vientulība. Viņu pasaules izdibināšana sākas jau ar pirmo smaidu. Viņi ir ļoti ziņkārīgi, gluži vai mazi “kāpēcīši”. Viņi ir īsti nemiera gariņi, un vecākiem vienmēr būs ko darīt, ko pamācīt. Bērns labprāt saskatīs savos vecākos draugus, ne pieaugušos. Kaut arī viņš bieži pastrādā blēņas, tomēr vienmēr atzīstas grēkos, līdz ar to mīkstinot vecāku bardzību. Ar stingrām audzināšanas metodēm jūs tāpat neko nepanāksiet. Šo bērnu sirdis ir atklātas un atvērtas, tāpēc nemāniet viņu. Strēlniekam nepieciešama piemērota vide, kurā attīstīties. Tā kā viņš ir ļoti sportisks bērns, jau laikus padomājiet par sava bērna iesaistīšanu kādā pulciņā. Strēlnieks ir arī liels dabas mīļotājs un vājāko aizstāvis. Mācībās viņa sekmes ir teicamas, un viņš skolā iet labprātīgi. Viņš ir liels filozofs, tāpēc viņam bieži vien nepietiks ar skolotāja atbildēm. Te nu talkā var nākt vecāki, jo sarunas un diskusijas Strēlniekam nepieciešamas kā gaiss. Vecākiem būtu jārespektē bērna centieni pēc patstāvības, viņam nepieciešama personas brīvība. Neatsakiet, ja viņš lūdz jums kabatas naudu savām vajadzībām. Pusaugu gados Strēlnieku varētu interesēt politika un norises sabiedrībā notiekošais. Viņš ir taisnības cīnītājs. Mīlestībā viņam nav raksturīgas romantiskas jūtas. Savā partnerī Strēlnieks daudz labprātāk redzētu draugu, ne kaislīgu mīļāko. Bet ļaujiet vien viņam pašaudīties, un Strēlnieks ne reizi vien trāpīs, kur gribēs. Bieži Strēlnieka skats ir vērsts debesīs, un tāpēc viņš nemana, aiz kā aizķērušās viņa kājas. Un tas varētu nozīmēt, ka viņa domas steidzas, un viņš pats ne vienmēr spējīgs izskriet tām līdzi.

Mežāzis

22.12. - 20.01.
Jaunais Mežāzis ir viegli audzināms bērns. Jau būdams maziņš, viņš parāda izcilas prāta spējas. Ar šo bērniņu nav ieteicams auklēties, jo viņš vēlas būt patstāvīgs jau no mazotnes. Viņš ātri attīstās un nobriest. Vecākiem liekas, ka piedzimis īsts brīnumbērns. Viņš uzvedas rātni un vecākiem nervus nebojā. Viņa valdošā planēta Saturns attīsta bērnā pienākuma un atbildības sajūtu, kā arī godkāri un realitātes sajūtu. Mežāža un viņa vecāku problēma ir tā, ka šis bērns pārāk agri sāk sevi uzskatīt par pieaugušu. Viņa domas bieži vien klīst tur, kur vēl pāragri tām būt. Viņam svarīga noteikta dzīves kārtība un arī drošības sajūta. To visu vecākiem vajadzētu sniegt savam bērnam jau no bērnības. Mežāzis gandrīz vai ar varu jāpiespiež iziet svaigā gaisā un vairāk laika pavadīt sabiedrībā, citādi viņš kļūs par mājās tupētāju. Skolā visus pienākumus viņš veiks ar pilnu atbildības sajūtu. Jums nebūs jāskubina viņš uz mācībām. Mežāzim pašam rūp viņa karjera. Vienīgā bēda, ka viņš nav pārāk izcils domātājs, toties visu, ko dara, paveiks perfekti. Tīņu vecumā Mežāži ir ļoti kautrīgi. Parasti attiecībās ieņem nogaidošu pozīciju. Mīlas dēļ reti zaudēs galvu. Vienmēr centīsies parādīt sevi no labās puses. Viņā ir mazliet par maz dzīvesprieka. Mežāzis ļoti ciena vecākus cilvēkus un novērtē viņu dzīves pieredzi.

Ūdensvīrs

21.01. - 20.02.
Bērns, kas dzimis Ūdensvīra zvaigznājā, ir ietiepīgs ar paaugstinātu jūtīgumu. Apveltīts ar bagātu fantāziju un ļoti impulsīvs. Nereti viņa vecāki nezina kā īsti rīkoties - vai piedot bērna savādo uzvedību vai sabārt viņu. Varbūt mazais ir īsts brīnumbērns? Šiem bērniem ir pavisam citādi uzskati par sabiedrībā pieņemtajām normām. Viņi, šķiet, vienlaicīgi var būt gan laipni, gan neiecietīgi. Viņš mūždien izdomās ko tādu, ka citiem mati sasliesies stāvus no šausmām. Viņš ir liels individuālists, bet tas nenozīmē, ka viņam trūkst draugu. Tieši otrādi, viņš nav izvēlīgs. Ūdensvīrs necieš saistības, pienākumu, vēlas palikt mūžam brīvs. Viņš nekavējoties pieteiks karu tradīcijām un vispārpieņemtajām normām, ja tās traucēs viņa attīstību. Viens gan, viņš nekad nekļūs vardarbīgs. Pēc būtības Ūdensvīrs ir pat liels “mieramika”. Ūdensvīrs visu dzīvi tieksies pēc zinībām, bet tikai pats, viņš necietīs, ja tam aizrāda. Skolā viņš tūlīt pat ķersies pie visādām reformām. Vienīgais, kas viņu paglābs no skolotāju dusmām, ir viņa labās sekmes. Šis bērns apveltīts ar izgudrotāja talantu, viņš labprāt aizraujas ar tehnikas brīnumiem un datorzinībām. Kolektīvā viņš ir draudzīgs, aizstāv vājākos un taisnību vispār. Ir atklāts un izpalīdzīgs. Pubertātes periods Ūdensvīriem paiet mierīgāk nekā citiem pusaudžiem. Viņus maz interesē sekss, drīzāk viņi ir romantiķi, kas raksta dzeju. To vecākiem vajadzētu atbalstīt. Ūdensvīram nekad nevajag pavēlēt!

Zivis

21.02. - 20.03.
Mazā zivtiņa ir ļoti mīļa, un vecākiem tā negribēsies, lai viņa aug liela. Šo bērniņi it kā apvij kāda burvība. Viņam ir izteikta izdoma, viņš dzīvo savā fantāziju pasaulē. Nereti šo bērnu apvaino melos, bet tas ir nepatiesi, jo viņš vienkārši izjūt visu, ko runā tik dzīvi, it kā būtu patiešām pārdzīvojis. Tāpat kā pieaugušai Zivij, arī mazajai ir spēcīgi izteikta intuīcija, pat gaišreģa spējas, viņa tikai neprot tās izmantot. Zivju bērni ir ļoti apdāvināti - artistiski un muzikāli. Jau laikus viņi jāiesaista kādā pulciņā, lai viņu spējas attīstītos. Zivtiņa ir ne tikai liela sapņotāja, bet arī liela individuāliste. Bērnam nepatīk attiecību skaidrošana, viņš labāk atkāpsies. Viņa audzināšana neprasa īpašas pūles, jo viņš ir paklausīgs un liekas raizes ne skolotājiem, ne vecākiem neradīs. Viņi ir laimīgi, kad visiem klājas labi, un ir spējīgi uztraukties par svešām bēdām. Viņi ir līdzjūtīgi. Raizes dažkārt sagādā tas, ka Zivis pārāk viegli ietekmējas un ātri var nonākt nelabvēlīgā vidē. Te nu darbs vecākiem, raugiet, ar ko draudzējas jūsu bērni. Zivis pārāk netīk disciplīna, un viņām nevajag likt ilgi darīt vienmuļu darbu un stundām koncentrēties kādai lietai. Zivs bērna istabā vienmēr valdīs haoss, bet neuztraucieties, viņa pati tajā lieliski orientēsies. Arī pieaugušas Zivis tomēr paliek uzticīgas vecākiem, meklē viņu mīlestību un atbalstu. Mīlestībā Zivtiņai lielu problēmu nebūs, jo šī emocionālā būtne visu uztvers kā rotaļu. Vecākiem nedaudz būtu jāpalīdz savām atvasēm veidot savu ego, jo bez tā viņām dzīvē būs grūti. Atbalstiet savus mazos talantiņus, cik spējat! Kas zina, varbūt kādu dienu mazā Zivs patiešām noķers savu zvaigzni…