Sekss un Argentīnas tango

Argentīnas tango, attiecības, sekss un bērnu radīšana. Kāpēc es runāju par šo tematu? Viss sākās pirms kāda laika, kad meklēju saviem klientiem un arī sev iespēju dejot. Deja ir sens darbības veids, kas ļauj cilvēkam iegūt jaunu pieredzi, sajūtas un ļauj sevi apzināties pavisam citādi. Arī seksuālajā ziņā.

FOTO: no personīgā arhīva

Dejas senās tradīcijas
Ja ielūkojamies cilvēces attīstības vēsturē, dejai bieži ir bijusi nozīme seksuālajos procesos. Deja bija un joprojām ir sagatavošanās seksam kā rituāla sastāvdaļa. Dažās ciltīs deja ir papildinājums seksam, tā ir kā priekšspēle. Kultūrvēsturiskajā aspektā deja ir kontakts ne tikai starp cilvēkiem, bet arī kontakts ar dievišķo pasauli. Deja ir pašattīstības veids. Tā ir vienotības veidošana, vienotības apzināšanās, atbrīvošanās no sliktā un jaunā iegūšana. Deja ir viens no efektīvākajiem paņēmieniem, kā ļoti labi var attīstīt seksualitāti. It īpaši, dejojot Argentīnas tango.

Argentīnas tango noslēpums

Argentīnas tango daudz vairāk nekā citas dejas ir ne tikai darbība, ne tikai kustības uz deju grīdas — tā ir arī filozofija, arī attiecību veidošana, tās ir attiecības starp sievieti un vīrieti. Ne velti tango deju skolotāji saka: Argentīnas tango ir horizontālo vēlmju vertikāla realizācija. Argentīnas tango nozīmē pieskārienus. Intīmus apskāvienus. Argentīnas tango ir piedāvājuma izteikšana un piedāvājuma pieņemšana. Tu mācies partnerim piedāvāt savas vēlmes. Tā ir mācīšanās sadarboties un ieturēt distanci. Citās dejās distance ir salīdzinoši liela, bet šeit ķermeņa augšdaļas saskaras. Impulsi tiek doti ar vīrieša ķermeni. Savukārt partnerei tie ir ne tikai jāuztver, bet arī uz tiem jāreaģē. Vadīšana nenotiek ar vārdiem, bet ar ķermeni. Tango iemāca izjust kustību mazākās nianses, iemāca uzticēties, iemāca uzdrošināties. Tango ir kaisle, seksualitāte. Tango prasa vitalitāti, būt un justies seksuālam. Tā ir savas seksualitātes pieņemšana. Dejojot tango, nav pareizu vai nepareizu soļu, ir tikai izjūtas, jo mērķis ir iemācīties just, nevis kādam kaut ko parādīt.

 

Ne velti tango deju skolotāji saka: Argentīnas tango ir horizontālo vēlmju vertikāla realizācija. Argentīnas tango nozīmē pieskārienus. Intīmus apskāvienus.


Vai mums pamēģināt?
Tango es iesaku tiem, kas vēlas uzlabot esošās attiecības, tiem, kas vēlas mācīties jaunas attiecības. Bet jāatceras, ka tango nepalīdzēs tiem pāriem, kuru attiecībās nav kaisles — ne pozitīvas, ne negatīvas. Dejojot jūs pārtraucat to dzīves ritumu, kas ir ikdienā. Darbs un bērni ir nolikti malā. Tango patiešām ir reāla attiecību veidošana. Un tas nav abstrakti, bet gan ļoti konkrēti. Cilvēki viens otram ir ļoti tuvu, bet tajā pašā laikā saglabājas neliela distance. Atšķirībā no citiem deju virzieniem, dejojot Argentīnas tango, sieviete iemācās pakļauties vīrietim, viņa iemācās būt sievišķīga. Tas ir nozīmīgi sievietēm, kuras ir ļoti valodīgas. Viņas iemācās ļauties savam vīrietim, kurš varbūt nemaz nav vadošs vai atbildību uzņemties spējošs, līdz ar to tā ir arī iespēja vīrietim. Iespēja iemācīties vadīt. Arī ikdienas procesos. Dejā jūs iemācīsieties kustēties sinhroni, līdz ar to iemācīsieties arī dzīvē kaut ko darīt kopā, priecāties par to, kas tajā brīdī ar jums notiek.

Horizontālā realizācija
Tie pāri, kas dejo Argentīnas tango, kļūst maigāki un iejūtīgāki viens pret otru. Un šīs izpausmes ir  redzamas kustībā. Tango nekas netiek slēpts, tieši otrādi — tiek atraisīts tas, kas cilvēkā ir dziļi iekšā: juteklība, kaislība, seksuālā iekāre. Sievietes pieskārieni vīrietim ar kājām. Pāriem, kas ikdienā lecas par sīkumiem, noteikti jādodas uz dejām, jo uz deju grīdas var izdusmoties viens uz otru. Izlikt emocijas, jo deja zināmā mērā ir lomu rotaļa. Ja jums ir vajadzīgas spēcīgas emocijas, ja regulāri notiek skandāli, racionālāk ir ļauties dejas kaislībai. Deja ir iespēja harmonizēt savas attiecības, jo mainās komunikācija ārpus deju laukuma — pāri kļūst atvērtāki un spējīgāki atklāt savas vēlmes un fantāzijas.
Dejojiet! Un mīlējieties.

Reklāma
Reklāma

 

Arturs Šulcs, seksologs