Divi vērtīgi augi pret stresu

Izrādās, ka stresa gadījumā nevajag uzreiz ķerties pie ķīmiskiem līdzekļiem, jo lielisks palīgs var būt augi no pašu dārza vai izaudzēti podiņā uz palodzes.
Šie augi būs noderīgi arī tad, ja dzīvo mierā. To smarža un garša ir īsta bauda.

FOTO: Shutterstock.com

Šie augi būs noderīgi arī tad, ja dzīvo mierā. To smarža un garša ir īsta bauda.

Citronmelisa

Šis ir izcils garšaugs, kam vajadzētu būt ikviena priecīgu noskaņojumu mīloša cilvēka mājās. Citronmelisa un ārstniecības melisa ir viens un tas pats augs; dažādās jomās to lieto ar atšķirīgiem nosaukumiem. Liecības par citronmelisas brīnišķīgo dabu ir saglabājušās vairākus gadu tūkstošus, 

 

pirms simtu simtiem gadu tā tikusi cildināta kā ļoti iedarbīgs līdzeklis pret histēriju un pārāk aktīvu uzvedību.

 

Citronmelisas uzlējums satraukuma remdēšanai:

2–3 tējk. kaltētu lapiņu aplej ar 200 ml karsta ūdens, atstāj 10 minūtes ievilkties un izkāš caur sietiņu. Dzer pa maziem malciņiem vairākas reizes dienā.

 

Reklāma
Reklāma

Lavanda

Tai piemīt daudzpusīgs raksturs – lavanda ir gan ārstniecisks, gan kulinārijā izmantojams, gan dekoratīvs augs. Tās spēks slēpjas ļoti aromātiskajā ēteriskajā eļļā. Gan agrāk, gan arī tagad Vidusjūras zemēs 

 

uzskata, ka lavanda ir vislabākais līdzeklis pret blusām, utīm un līdzīgiem neradījumiem un ka tai piemīt spēks likvidēt ne tikai fizisko, bet arī garīgo netīrību.

 

Lavanda ir ļoti iecienīts līdzeklis burvīga aromāta radīšanai ne tikai telpās, bet arī drēbju skapī: mazā plāna auduma maisiņā ieber kaltētus lavandas ziedus, aizsien un ieliek starp palagiem vai citur. Ik pa laikam maisiņu saspaida, lai izplatās smarža. Ja tā šķiet par vāju, ziediem var uzpilināt pilienu lavandas ēteriskās eļļas.

Saistītie raksti