Četri pārtikas produkti, kas negatīvi ietekmē vīriešu seksuālo veselību

Makrobiotikas speciālists Roberts Lācītis atklāj, kuri četri produkti negatīvi ietekmē vīriešu seksuālo veselību un potenci.
Cukurs un nekvalitatīva kafija ir vīrieša potences posts.

FOTO: Pexels.com

Cukurs un nekvalitatīva kafija ir vīrieša potences posts.

Makrobiotikas speciālists uzsver, ka svarīgs pamatnoteikums seksuālās veselības uzlabošanā ir regulāra fiziskā slodze. Taču vēl būtiskāk ir attīrīt ķermeni no visa liekā un tikai pēc tam tajā “likt labos produktus”, piemēram, afrodīzijus.

“Pats pirmais un pats galvenais visā šajā procesā - noņemt vai samazināt līdz minimumam, cik vien tas ir iespējams, pārtikas produktus, kuri vīrietim it sevišķi dzen zemē testosteronu,” uzsver Lācītis.
 


Cukurs


Šāds produkts, piemēram, ir cukurs. Vīriešiem jo īpaši būtu jāseko līdzi tam, cik daudz cukura viņi ikdienā patērē. Tā lietošanas ietekmē organismā aug cukura līmenis un izdalās insulīns, bet insulīns samazina testosterona līmeni.
“Cukura līmenis ceļas, ir nepieciešams insulīns, un insulīns dzen zemē testosteronu. Atkal problēma,” skaidro Roberts Lācītis, aicinot cukura vietā izvēlēties medu, stēviju, vīģes, dateles.
 


Nekvalitatīva kafija


Raidījumā makrobiotikas speciālists arī atklāj, ka testosterona līmeni var samazināt pārlieka kafijas lietošana, jo īpaši nekvalitatīvas. “Nekvalitatīvs kafijas ražojums var nodzīt to testosteronu uz nulli. Ja ļoti vajag kafiju - četras, piecas krūzītes dienā, tad tas jau nozīmē, ka ir vajadzīga atpūta, jo vairs jau nevar bez tā iztikt.”
 


Gaļa, īpaši liellopu gaļas produkti 

Reklāma
Reklāma


Roberts Lācītis arī iesaka izvairīties no nekvalitatīvu gaļas produktu lietošanas: “Gaļai ir tikai viens noteikums - pēc iespējas tīrāka, mājās audzēta vai medībās iegūta vai lamatās noķerta.”
Speciālists min to, ka lopu ražošanā nereti tiek izmantoti augšanas hormoni. Tie ir sieviešu dzimumhormoni estrogēni un vīrietim tie nenākot par labu. Lācītis aicina uzturā vīriešiem lietot aitas, kazas vai mājputnu gaļu.
 


Sojas produkti 


Makrobiotikas speciālists arī norāda, ka vīriešiem būtu jāseko līdzi dažādu sojas produktu patēriņam,  jo arī tajos ir sievišķie hormoni - fitoestrogēni. Vienlaikus viņš norāda, ka sojas mērce ir pieļaujama, ja tā sastāv tikai no četrām sastāvdaļām.
Taču, pievēršoties tiem produktiem, kuru lietošana vīrietim būtu ieteicama, makrobiotikas speciālists akcentē jūras veltes, jo īpaši zivis. 

“Svaigas zivis, ko mēs varam dabūt, anšovi, krabji, jo tur ir daudz cinks. Tās pašas austeres, jo tur arī ir daudz cinks, kas uzlabo cilvēka reproduktīvo sistēmu, vīrieša enerģiju.”
 

«Pārtikas revidents» ir analītisks raidījums, kas pēta veikalu plauktos un tirgū pieejamās pārtikas izcelsmi, saturu un cenu atšķirību, katru nedēļu īpašu uzmanību veltot kādam produktam, produktu grupai vai produkta sastāvdaļai. Raidījums  LTV 1 ēterā tiek pārraidīts trešdienās plkst. 21.10.