Pieci vīrieša spermas noslēpumi. Tas ir interesanti!

Mēs zinām, ka vīrieša sperma satur spermatozoīdus, kuru galvenais uzdevums ir apaugļot sievietes olšūnu. Taču ne vienmēr saskarsme ar spermu saistīta ar vēlmi ieņemt bērnu, turklāt šis vīrišķais šķidrums ir gluži vai apvīts ar dažādiem mītiem. Ieviešam skaidrību!

Veselai spermai raksturīga hlora tipa smarža un sāļa vai salda garša.

FOTO: Shutterstock.com

Veselai spermai raksturīga hlora tipa smarža un sāļa vai salda garša.

Vai spermas norīšana ir veselīga

Sperma nudien satur vērtīgas uzturvielas, tāpēc veselas spermas norīšana nevienu nedarīs slimāku. Daži galvenie elementi, kas atrodami spermas sastāvā, ir C vitamīns un B12 vitamīns, kalcijs, hlors, holesterīns, citronskābe, kreatīns, fruktoze, pienskābe, magnijs, slāpeklis, fosfors, kālijs, nātrijs un cinks. Caurmēra ejakulāts satur aptuveni 5–25 kalorijas — tā norīšana nevienu nedarīs resnāku. Bet visiem tiem, kas vēlas noskaidrot, vai sperma patiesi ir vērtīgs olbaltumvielu avots, jāsaka, ka ejakulāts satur aptuveni tikpat daudz olbaltumvielu, cik vienas lielas olas baltums. Katrs lai izvēlas to, kas labāk garšo!   
 


Vai spermas garšu var uzlabot

Katra vīrieša sēkla smaržo un garšo atšķirīgi, taču ir zināmas kopīgas iezīmes. Piemēram, veselai spermai raksturīga hlora tipa smarža un sāļa vai salda garša. Slikta smaka, zaļa, brūna vai sarkana krāsa, pārāk bieza vai pārāk šķidra konsistence (vai spermas iztrūkums) liecina par kādu infekciju vai prostatas problēmu. Šādos gadījumos jāvēršas pie ārsta.
Lai partnerei orālā seksa laikā būtu patīkamāk norīt spermu, daudzi interesējas, kā varētu uzlabot spermas garšu. Nav vienas receptes, kā padarīt spermu garšīgāku, un šis temats allaž bijis apvīts ar dažādiem mītiem un nostāstiem. Kas garšo vienai, negaršos citai. Tā vietā, lai izstrādātu īpašu ēdienkarti, vienkārši ņem vērā, kāda ir atsevišķu ēdienu ietekme uz spermas garšu. Piemēram, runā, ka kivi, arbūzs, selerija un ananass spermas garšu padara vieglāku. Alum un kafijai piemīt pretējs efekts — sperma var kļūt rūgtāka. Sārmaina pārtika, kā zivis un gaļa, garšu dara „treknāku”, kamēr skābie augļi (dzērvenes, mellenes, plūmes) un liķieris rada patīkamu, saldu garšu. Savukārt baktērijas, ko satur piena produkti, garšu var pasliktināt.

 

Runā, ka kivi, arbūzs, selerija un ananass spermas garšu padara vieglāku. Alum un kafijai piemīt pretējs efekts — sperma var kļūt rūgtāka.Vai iespējams palielināt spermas daudzumu

Reklāma
Reklāma

Spermas daudzums ir jautājums, kas uztrauc daudzus vīriešus, un tam ir vairāki iemesli. Daudziem vīriešiem tā ir pašapziņas lieta; lielu spermas daudzumu asociē ar paaugstinātu libido, auglību un seksuālajām spējām. Vēlmi palielināt spermas daudzumu var tulkot kā vēlmi paaugstināt potenci (jo vairāk spermas, jo lielāka iespēja apaugļot sievieti) vai vēlmi palielināt baudu (jo vairāk spermas, jo vairāk patīkamo muskuļu kontrakciju).
Kas tad īsti nosaka, cik daudz spermas vīrietis ejakulē? Nozīme ir iedzimtībai, vecumam, uzturam un vispārējam veselības stāvoklim. Iedzimtību un vecumu kontrolēt nav iespējams, taču līdzsvarots uzturs var uzlabot ejakulāta daudzumu. Spermas daudzumu var palielināt aminoskābes (piemēram, L-arginīns, L-lizīns, cinks u. c.), kā arī palielināts ikdienas šķidruma patēriņš. Fiziskās nodarbes parasti uzlabo asinsriti, kas arī ietekmē ejakulāciju. Zināmā mērā spermas daudzums atkarīgs arī no seksa biežuma. Pēc pāris dienu atturības spermas noteikti būs vairāk nekā tad, ja vīrietis ejakulēs ik pēc dažām stundām. Tomēr, pārsniedzot vienas divu dienu robežu, ievērojamas atšķirības daudzumā vairs nav, jo organisms pārtrauc ražot sēklas krājumus.
 


Kā padarīt spermu biezāku

Spermas konsistence ir mainīga; vienu dienu ejakulāts ir šķidrāks, citu — biezāks. Tas tāpēc, ka spermas konsistence ir atkarīga no daudziem faktoriem, piemēram, uztura, fiziskās slodzes, seksa biežuma u. c. To var ietekmēt arī tas, kādu apakšveļu un apģērbu vīrietis nēsā (ciešs apģērbs paaugstina ķermeņa temperatūru un tādējādi var ietekmēt spermas kustīgumu). Spermu var padarīt biezāku, tomēr tam trūkst atbilstošu zinātnisku pierādījumu. Augstā olbaltumvielu sastāva dēļ iesaka lietot olas baltumu un želatīnu. Spermas konsistenci uzlabo arī diedzēti kviešu asni, omega-3 taukskābes, selēns un cinks.


 

Vai orālā seksa laikā var inficēties ar STS

Pastāv risks, ka orālā seksa laikā ar spermas starpniecību var inficēties ar STS, turklāt sievieti tas apdraud vairāk nekā vīrieti. Mutes dobuma vide ir daudz jutīgāka nekā vagīna un ir daudz vairāk pakļauta vīrusu un baktēriju ietekmei. Tādas STS kā hlamīdijas, ģenitāliju herpesvīruss, gonoreja, B hepatīts u. c. var izplatīt mutes–ģenitāliju kontaktā. Tomēr nevajag krist panikā. Ja abi partneri ir pārbaudījuši veselību un uztur monogāmas attiecības, īpaša piesardzība nav jāievēro. Vesela sperma veselībai nekādus draudus nerada.