Ko nedarīt vakarā un ko darīt no rīta, lai nebūtu aizpampušas acis. Televīzijas grimētājas padomi

Reizēm no rītiem ir īpaši svarīgi izskatīties labi. Kā panākt, lai acis nav piepampušas un seja izskatās dzīvīga arī rīta stundās, "Mammamuntetiem.lv" stāsta LTV1 "Rīta panorāmas" grimētāja un stiliste Barbara Strīķere.
Pamosties mazliet tādam kā piepampušam ir dabiski, tomēr, jā, ir vairākas lietas, ko izskata vārdā nedarīt vakaros pirms gulētiešanas, un vairākas – ko darīt no rīta.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Pamosties mazliet tādam kā piepampušam ir dabiski, tomēr, jā, ir vairākas lietas, ko izskata vārdā nedarīt vakaros pirms gulētiešanas, un vairākas – ko darīt no rīta.

Reizēm mani kā "Mammamuntetiem.lv" pārstāvi aicina uz Latvijas televīzijas "Rīta panorāmu" komentēt ar ģimenēm saistītus notikumus Latvijā vai pastāstīt par "Mammamuntetiem.lv" festivāliem un citiem pasākumiem. Dažkārt pamostos tīri glīta, citkārt – nu nereāli aizpampušām acīm, un, jo vecāka kļūstu, jo biežāk novēroju otro scenāriju. Tāpēc padomu nolēmu pajautāt īstam rīta skaistuma noslēpumu ekspertam – LTV1 grimētajai un stilistei Barbarai Strīķerei. Viņa teic, ka no rīta būt mazliet tādam kā piepampušam ir dabiski, tomēr, jā, ir vairākas lietas, ko izskata vārdā nedarīt vakaros pirms gulētiešanas, un vairākas – ko darīt no rīta. 

 

Šo nedari pirms gulētiešanas!

 • Dienas laikā ir jārūpējas, lai tiktu uzņemts pietiekams šķidruma daudzums, tomēr dienas noslēgumā uzņemtā šķidruma daudzums ir jāsamazina – sejas pietūkumu šķidrums var veicināt.
 • Ja ir svarīgi, kā no rīta izskatīsies, vakarā nav ieteicams lietot atsevišķus dzērienus, piemēram, alkoholu, gāzētu minerālūdeni; sejas pietūkumu var raisīt arī dažādas tējas.
 • Pirms gulētiešanas nevajag ēst sāļas uzkodas un produktus, kas satur daudz sāls. Dienas laikā jācenšas ierobežot sāls patēriņu. Ar uzturu uzņemts pārāk liels sāls daudzums veicina šķidruma uzkrāšanos organismā, rezultātā veidojas pastiprināta tūska. 
 • Pirms gulētiešanas nevajag ēst pārāk treknu un smagu ēdienu. Vēlams divas stundas pirms miega neuzņemt pārtiku vispār, lai ķermenis miega laikā var atpūsties. Dienas laikā vēlams ēst sezonālos augļus un dārzeņus, zivis un riekstus. Pilnvērtīgs un sabalansēts uzturs ir veselīgas ādas un laba izskata pamatā. 
 • Jāizguļas! Pietiekams miega daudzums ir ļoti svarīgs labam izskatam. Ja zini, ka gulēsi maz, jo celsies ļoti agri, centies ieplānot vairāk miega stundu nākamajā dienā. 
 • Ja ir alerģijas, jāizvairās no alergēniem. Alerģiju izraisīta acu tūska ir ļoti izplatīta. Ja problēma ir traucējoša un izteikta, jākonsultējas ar ārstu. Tādos gadījumos, mazinot alerģiju, mazinās arī tūska.
 • Ja no rīta nepieciešams labi izskatīties, vakarā nevajag eksperimentēt ar kosmētiskiem līdzekļiem. Nelieto acu zonā neko iepriekš neizmēģinātu! Ir iespējamas alerģijas, individuālas nepanesamības, tādēļ ādas kopšanai ir jāpieiet rūpīgi un bez eksperimentiem – konsultējoties ar ārstu kosmetologu.
 • Vakarā dekoratīva kosmētika no sejas obligāti ir jānoņem. Acis jātīra ar acīm piemērotu, maigu kosmētikas noņemšanas līdzekli. Jāuzklāj toniku un krēmu, kas ir piemērots ādas tipam. Lielāko daļu acu krēmu nedrīkst likt tieši uz kustīgā acu plakstiņa.
 • Vakarā nesēdi ilgstoši vienā neergonomiskā pozā, piemēram, salīcis.  Pārliecinies, ka spilvens ir ergonomisks, matracis ir kvalitatīvs un nav izgulēts. 
 • Dienas laikā vēlamas regulāras pastaigas svaigā gaisā, vingrošana un ķermeņa masāža. Tūska acu zonā mēdz rasties no traucētas limfas atteces. Ļoti svarīgi ir iekustināt limfas atteci ar stiepšanās vingrinājumiem, pareizu elpošanu un masāžu. Ja tūska ilgstoši nepāriet un pievienojas arī citās ķermeņa zonās, ir jākonsultējas ar ārstu, jo tas var būt mugurkaula, nieru, sirds un asinsrites vai citu slimību simptoms.

 

Stiliste un grimētāja Barbara Strīķere. Foto:  Lauris Vīksne

Reklāma
Reklāma

 

Šo izdari no rīta!

 • Izdzer glāzi ūdens. Reizēm maisiņi zem acīm veidojas no organisma dehidrācijas. Ja organismam trūkst ūdens, tas mēdz veidot ūdens rezerves ķermenī tūskas un pampuma veidā. 
 • No rīta veic vieglu sejas pašmasāžu, ar acu krēmu viegli izmasē “maisiņus” zem acīm.
 • Izvingrini kakla daļu, sprandu! Palīdzoši būs vienkāršie vingrinājumi, kas skatāmi zemāk esošajā video.

 

 • Mazināt tūsku ap acīm palīdzēs vēsa komprese. Samitrina dvieli vai auduma drāniņu aukstā ūdenī, nospiež lieko šķidrumu un pāris minūtes uzliek uz aizvērtām acīm. Lai iegūtu vairāk vēsuma, dvieli vai auduma drāniņu var ielikt uz dažām minūtēm ledusskapī. 
 • Lai mazinātu tūku uz acīm, var likt arī atdzesētas gurķa šķēlītes.
 • Acu kompresēm var izmantot arī melnās tējas maisiņus. Tējas maisiņu izmērcē siltā ūdenī un pirms lietošanas atdzesē. Melnajā tējā esošais kofeīns palīdz sašaurināt asinsvadus. 
 • Izdzer tasi kafijas. Kofeīns palīdz izvadīt no ķermeņa lieko šķidrumu. Tomēr neuzņem kofeīnu pārmērīgi! Pārmērīga kofeīna uzņemšana veicina ķermeņa dehidrāciju, kas savukārt var veicināt škidruma aizturi un maisiņu zem acīm rašanos.
 • Ieej kontrastdušā. Aukstā un karstā ūdens kontrasti palīdzēs pamosties un atmodināt ķermeni.

Saistītie raksti