Svarīgi īpaši tagad – neaizmirsti dezinficēt arī savas brilles!

Lai gan briļļu kopšana un tīrīšana lielākajai daļai šķiet vienkārša, ir būtiski, īpaši tagad – “Covid-19” izraisītās pandēmijas laikā, rūpīgāk izturēties par ikdienā lietojamo priekšmetu dezinfekciju. Briļļu gadījumā svarīgi notīrīt ne tikai briļļu lēcas, bet arī ietvaru, un darīt to ar piemērotu dezinfekcijas līdzekli. 

FOTO: Shutterstock.com

Brilles, gluži tāpat kā mobilos telefonus un atslēgas, šobrīd ieteicams regulāri tīrīt un dezinficēt.

Rūpēties par brillēm saudzīgi nepieciešams ik dienas – pretējā gadījumā tas var novest pie lēcu skrāpējumiem, kas tiešā mērā iespaidos briļļu kvalitāti un pamatuzdevumu – redzes koriģēšanu. Savukārt, šobrīd  īpaši brilles, ja ir pieradums tās bieži uzlikt un noņemt, pa vidu - novietojot uz dažādām virsmām, var kļūt par vietu, kur vairojas mikroorganismi. 


Tāpēc pašreizējos apstākļos svarīgi ievērot sekojošos piesardzības pasākumus:
* Ja izmantojiet speciāli brillēm paredzētu mikro-šķiedras lupatiņu, izvēlieties  līdzekli, kura sastāvā ir pēc iespējas mazāk spirta. Noteikti nevajadzētu lietot etiķi vai amonija šķīdumus. Ķīmiskais sastāvs, kas ir ierastajos dezinfekcijas līdzekļos, var bojāt brilles. Izmantojot briļļu tīrīšanas līdzekli ar mazāku spirta koncentrāciju nozīmē, ka brilles ar lupatiņas palīdzību būs jāpatīra nedaudz ilgāk – ar apļveida kustībām nepieciešams to darīt tik ilgi, kamēr uz briļļu lēcām pazūd līdzekļa pēdas;


* Labs risinājums šim laikam ir vienreiz lietojamās briļļu tīrīšanas salvetes, jo pēc tīrīšanas tās tiek izmestas. Savukārt, lietojot mikro-šķiedras lupatiņu, to regulāri jāmaina. Tās var mazgāt, kad vairs nav iespējams notīrīt brilles. To dara ar rokām un šķidrajām ziepēm, lai cieto ziepju gabaliņi nesaķeras auduma šķiedrās. Tās noteikti nedrīkst gludināt. Jāņem vērā, ka tās mikrošķiedras lupatiņas, kas maksā līdz trīs eiro, pēc mazgāšanas var nesaglabāt sākotnējās tīrīšanas īpašības, savukārt, ja iegādāta lupatiņa, kas ir bijusi nedaudz dārgāka un paredzēta mazgāšanai, savas īpašības pēc tās nezaudēs.


* Ja lēcas vai to ietvars ir ļoti netīrs, vai pabijis uz dažādām virsām, to ieteicams vispirms noskalot ar ūdeni un ziepēm, pēc tam izmantojot piemērotu dezinfekcijas līdzekli. Nevajadzētu aizrauties ar pārmērīgi lielu ūdens spiedienu un temperatūru, jo tas var sabojāt un deformēt redzes korekcijas līdzekli;


* Ieteicams brilles ar rokām ikdienā aiztikt pēc iespējams retāk;

Reklāma
Reklāma


* Svarīgi neaizmirst regulāri notīrīt briļļu “deguna” balstus. Tos ieteicams, aptuveni ik pēc trīs mēnešiem arī nomainīt, ko var izdarīt teju ikvienā optikas salonā. 


* Pats svarīgākais, īpaši šobrīd, ir negaidīt brīdi, kad briļļu lēcas jau ir tik netīras, ka nevar redzēt cauri. Brilles, gluži tāpat kā mobilos telefonus un atslēgas, šobrīd ieteicams regulāri tīrīt un dezinficēt. Jāiestrādā ieradums. To viegli un brillēm draudzīgā veidā var izdarīt ar mikro-šķiedras lupatiņu vai piemērotām vienreizlietojamām salvetēm.


* Noteikti nevajadzētu brilles censties notīrīt ar to, kas pirmais pagadās “pa rokai” – krekla piedurknes, papīra dvielis vai cits auduma gabals ne tikai var būt kā papildu risks mikroorganismu pārvadīšanai, bet iespējams neatgriezeniski sabojāt un saskrāpēt briļļu lēcas.