Vai var piedzīt uzturlīdzekļus no tēva, ja viņš nav bērna dzimšanas apliecībā?

"Vai bērna tēvam var pieprasīt maksāt uzturlīdzekļus, ja viņš nav norādīts bērna dzimšanas apliecībā? Kāda šajā situācijā būtu pareizā rīcība? Esmu dzirdējusi, ka var veikt DNS testu un piedzīt uzturlīdzekļus uz tā pamata," jautā kāda "Mammamuntetiem.lv" lasītāja.
Prasītāji, prasībās par paternitātes noteikšanu, ja prasība celta vienlaikus ar prasību par uzturlīdzekļu piedziņu, ir atbrīvoti no tiesas izdevumu samaksas.

FOTO: Pexels.com

Prasītāji, prasībās par paternitātes noteikšanu, ja prasība celta vienlaikus ar prasību par uzturlīdzekļu piedziņu, ir atbrīvoti no tiesas izdevumu samaksas.

Atbildi uz jautājumu par to, vai pastāv iespēja piedzīt uzturlīdzekļus no vīrieša, kurš bērna dzimšanas apliecībā nav norādīts kā tēvs, “Mammamuntetiem.lv” saņēma Uzturlīdzekļu garantiju fondā:

  • Ja dzimšanas reģistrā nav norādītas ziņas par bērna tēvu, uzturlīdzekļus no Uzturlīdzekļu garantiju fonda saņemt nevar.
  • Šādā gadījumā vispirms jāvēršas tiesā ar prasību par paternitātes noteikšanu un vienlaikus var celt prasību arī par uzturlīdzekļu piedziņu no tēva.
  • Prasību par paternitātes noteikšanu un uzturlīdzekļu piedziņu var celt pēc savas deklarētās dzīvesvietas.
  • Prasītāji, prasībās par paternitātes noteikšanu, ja prasība celta vienlaikus ar prasību par uzturlīdzekļu piedziņu, ir atbrīvoti no tiesas izdevumu samaksas.
  • Ja bērna izcelsmes noteikšanai ir nepieciešams veikt DNS testu, Civilprocesa likuma 249.1 pants paredz, ka tiesa pēc lietas dalībnieka, piemēram, prasītājas (mātes) vai atbildētāja (tēva), lūguma var noteikt ekspertīzi bērna bioloģiskās izcelšanās noteikšanai.
Reklāma
Reklāma

Saistītie raksti