Sieviete pēc šķiršanās: "Kāpēc joprojām mokos sirdssāpēs, kamēr viņš jau laimīgi dzīvo tālāk?"

Laikā, kad tiek piedzīvota laulības šķiršana vai attiecību izjukšana, daudzas sievietes apgalvo, ka viņas padara trakas doma, ka viņu bijušajam partnerim viss izskatās kārtībā un ka viņš acīmredzot turpina dzīvot tālāk. Izjūtas pēc šķiršanās analizē vietne www.psychologytoday.com.

 

Tava nākotne ir tur ārā: skumjas rādīs ceļu, un tu būsi gatava kaut kam labākam! (Pixabay.com)

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Tava nākotne ir tur ārā: skumjas rādīs ceļu, un tu būsi gatava kaut kam labākam! (Pixabay.com)

Viņas pārlieku kritizē savu pilnīgi normālo sērošanas procesu, jautājot: "Kas ar mani nav kārtībā? Kādēļ es tā pārdzīvoju?", "Man jau vajadzētu justies daudz labāk!", "Kā tā var būt, ka viņš mani tik ļoti mīlēja, bet tagad uzvedas it kā mani nepazītu?", "Kā viņam var viss būt kārtībā, kamēr es jūtos tik nožēlojami?", vai "Kā mēs varējām būt tik tuvi, bet tagad esam kā pilnīgi svešinieki?".


Paturi prātā: laimes lidojums mēdz būt īslaicīgs

Daudzas sievietes piedzīvo patiesu zaudējuma sajūtu un izmisumu, kad izjūk romantiskas attiecības. Vienalga, vai tās bijušas īslaicīgākas attiecības vai laulība daudzu gadu garumā, sievietēm ir raksturīgi pilnībā pārdzīvot sirdssāpes.

 

Ir traucējoši, ka, ejot cauri šim dabīgajam sāpju procesam, tev ir jāredz, ka  vīrietis, ar ko bijušas intīmas attiecības, viegli turpina dzīvot tālāk, kamēr tu esi ieslīgusi sāpēs un skumjās.

 

Skumsti, taču tajā pašā laikā, esi pret sevi iecietīga. Atgādini sev, ka tu pārdzīvo, jo esi zaudējusi kādu, kas ļoti rūpēja. 

 

Pētījumi liecina, ka sievietes piedzīvo lielākas sāpes un skumjas pēc šķiršanās nekā vīrieši. Ir svarīgi zināt, ka sievietēm ir ilgāks atgūšanās process, taču viņas gala rezultātā tomēr tiek pāri šīm attiecībām. Savukārt vīrieši ātri vien uzsāk savu jauno laimes lidojumu, parādot, ka viņiem viss ir labi, ka viņi pat ir laimīgi. Ar laiku šī fasāde izgaist un rodas sapratne par zaudēto. Un ja viņi līdz galam netiek pāri iepriekšējam zaudējumam, viņi turpina šo negatīvo attiecību dinamiku ar jauniem partneriem.
 

Skumjas ir dabīgs un veselīgs attiecību palaišanas posms

Kad mēs neļaujam sev izjust sāpes, ko rada mūsu kādreiz mīlētā cilvēka trūkums, mēs noliedzam, izvairāmies un apspiežam. Gala rezultātā sāpes aug un transformējas uzvedības un emocionālā disfunkcijā.

Reklāma
Reklāma

 

Mums ir jāpieņem savs zaudējums, lai varētu sajust pozitīvismu un jaunas nākotnes perspektīvas. Ja mēs to nedarām, mēs būsim nolemti tām pašām kļūdām arī nākamajās attiecībās.

 

Citos gadījumos tas ir grūtāk izdarāms, bet ir konkrēti soļi, ko var veikt, lai paātrinātu dziedēšanas procesu un emocionāli sagatavotos jaunām, romantiskām attiecībām.

Ja pārdzīvo romantiska partnera zaudēšanu vai laulības izjukšanu, atgādini sev, ka skumjas atver durvis izaugsmei un laimei.

 

Ļoti bieži veselīgas skumjas pēc laulību šķiršanas vai romantikas zuduma rezultātā noved pie veselīgākas nākotnes un pilnvērtīgākām attiecībām. Skumsti, taču tajā pašā laikā, esi pret sevi iecietīga.

 

Atgādini sev, ka tu pārdzīvo, jo esi zaudējusi kādu, kas ļoti rūpēja. Būtu jocīgi, robotiski un necilvēcīgi mīlēt kādu, palaist viņu vaļā un ne brīdi neilgoties pēc šī cilvēka.

Tava nākotne ir tur ārā: skumjas rādīs ceļu, un tu būsi gatava kaut kam labākam!