“Atpakaļ uz skolu!” – Uzticības tālruņa akcija, kuras laikā skolēni, vecāki, pedagogi un citi nedēļas garumā var saņemt atbalstu

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 (Uzticības tālrunis) rīko ikgadējo kampaņu “Atpakaļ uz skolu!”. Šogad tā norisināsies no 28. augusta līdz 3. septembrim.
Ja ir kādas bažas saistībā ar jauno mācību gadu, tās iespējams kliedēt, sazinoties ar Uzticības tālruņa speciālistiem.

FOTO: Shutterstock.com

Ja ir kādas bažas saistībā ar jauno mācību gadu, tās iespējams kliedēt, sazinoties ar Uzticības tālruņa speciālistiem.

Kampaņas laikā psihoemocionālo atbalstu un palīdzību aicināti saņemt gan bērni un pusaudži, gan vecāki, likumiskie pārstāvji, speciālisti, kā arī citi, kuru jautājumi saistīti ar bērniem un jaunā mācību gada sākšanos. 

 

Konsultācijas iespējams saņemt:

  • telefoniski, zvanot uz Uzticības tālruni 116111 jebkurā diennakts laikā, 
  • rakstiski, sazinoties ar speciālistiem čatā (čats meklējams mājaslapā www.uzticibastalrunis.lv un pieejams darbadienās no pulksten 12:00-20:00), 
  • e-konsultācijas veidā (e-konsultācijas iespējams saņemt, gan rakstot uz e-pasta adresi uzticibaspasts116111@bti.gov.lv, gan aizpildot e-konsultācijas formu mājaslapā www.uzticibastalrunis.lv). 
Reklāma
Reklāma

 

“Uzsākot jaunu mācību gadu, bērni un pusaudži var sastapties ar dažādām jūtām – tās var būt prieka un gaidu pilnas vai nest sev līdzi bailes, bažas, apjukumu un nemieru. Svarīgi atcerēties, ka ikkatra emocija ir saprotama un akceptējama – patiesi sadzirdēt bērna teikto ir pirmais solis uz risinājumu, ja bērns saskaras ar negatīvām emocijām, domājot par atgriešanos izglītības iestādē. Katra bērna pieredze skolā var būt atšķirīga, tieši tāpēc ir tik būtiski ieklausīties, atbalstīt, iedrošināt un neatstāt bērnu vienu ar jautājumiem! Tomēr dažkārt arī vecākiem un speciālistiem rodas jautājumi par to, kā bērnu vai pusaudzi vislabāk stiprināt, lai mazinātu satraukumu, kas saistīts ar skolu – nevienam vecākam vai speciālistam nav jāpaliek vienam ar savām bažām! Ikvienam vecākam, likumiskajam pārstāvim un speciālistam ir iespēja saņemt atbalstu saistībā ar bērniem, kopīgi ar konsultantu pārrunāt grūtības un meklēt iespējamos risinājumus, lai skolas gaitu uzsākšanu padarītu vieglāku.”

Saistītie raksti