Foto: mammamuntetiem.lv

Uguns Nakts Vienkoču parkā


Trīs brīvdienu pasākumu idejas laika pavadīšanai svaigā gaisā

 02. oktobris 2020 14:00 mammamuntetiem.lv Raksts

Kamēr vēl dabā valda atvasara, nav sākušās lietavas un drēgnais laiks, jāsteidz baudīt rudens burvība. Tāpēc esam atlasījuši trīs pasākumus, kurus šajas brīvdienās ir vērts apmeklēt ar otru pusīti, mammu vai ģimeni. Uguns Nakts Vienkoču parkā 2020
Oktobra pirmajā sestdienā no 18:30 Vienkoču parkā notiks gadskārtējā Uguns Nakts, kas ir gaismas un noskaņu vakars, kura mērķis ir vienu īso rudens dienu padarīt ilgāk gaišu, dot iespēju uzlādēt sevi ar sveču gaismu un siltumu ziemas tumšajam periodam, lai vieglāk sagaidīt pavasari. Arī šogad pasākuma pamatkoncepcija paliek nemainīga.

Gaismu mežs, mistiskā Veļu grava ar psihodēliskām elektrisko ģitāru skaņām, didžeradū, uguns žonglieru demonstrējumi, Uguns rituāls ar folkloras kopu "Delve", dziesmas ar folkloras kopu "Lēdurgas putni", lāpu darbnīca, vaska sveču darbnīca, tāšu darbnīca, viduslaiku aktivitātes, rūnu likšana, loku šaušana, kalēja darbnīca, Kokamatniecības muzeja darbnīca, vizināšanās zirga mugurā, dabā gatavots ēdiens un citas aktivitātes.

Gastronomiskās aktivitātes Uguns Naktī nu jau kļuvusi par tradīciju. Šogad darbosies Mārtiņš Sirmais ar Ramen Riga komandu, Māris Jansons un restorāns Kest, Elmārs Tannis, Renārs Purmalis, Ilze Valge ar malkas krāsnī ceptām picām, būs Līgatnes vīna darītava un Ledus vīni, Smart Coffe un City Coffe.

Ap 21:00 tradicionālais lāpu gājiens, kura sākuma vieta šogad nebūs zināma, bet jebkurā brīdī tam būs iespēja pievienoties, jo to nepamanīt būs grūti. Lāpu gājienam vēlams līdzi paņemt lāpas.

Šogad visas aktivitātes plānotas tā, lai nekas nebūtu konkrētā laikā un vietā. Galvenās aktivitātes no 18:30 - 22:00, gaismu mežs un lielais ugunskurs līdz pēdējam viesim. Visas aktivitātes, nesteidzīgi staigājot, pašas atradīsies. Svarīgi, nebaidīties ieskatīties arī kādos attālākos Vienkoču parka nostūros, kur kāda gaismiņa spīd.
Šogad ļoti populāra tēma ir maskas. Vienalga, vai drošības, vai maskošanās nolūkos, bet aicinām tās veidot kā Meža Gara karnevāla maskas un varbūt tieši šogad aizsāksies kāda jauna tradīcija, kad maskošanās kļūs par Uguns Nakts neatņemamu satāvdaļu, lai Gaismu mežs un takas būtu Meža Gariem pilnas.

 

Pārgājiens "Zelta rudens Siguldā"
Šoreiz klasika un viena no skaistākajām Latvijas vietām - SIGULDA.
Ja šķiet, ka Siguldas apkārtnē redzēts viss, tad ļoti iespējams, kas šis tas būs jauns. Satezeles pilskalns, Satezeles kanjons, Kraukļu ala, Paradīzes kalns, Ķeizarskats, Velnala, Kājinieku tilts, Piķenes krauja, Krimuldas pilsdrupas, Krimuldas pils, Vikmestes taka, Taurētāju kalns, Viktora ala, Gūtmaņala, var saukt vēl un vēl, ko redzēsim pa ceļam, arī kāds apslēptais kanjons pa ceļam.
Maršruts: vidēji grūts / grūts (kāpsim augšā, lejā, augšā, tā kā esi gatavs uz daudziem kāpumiem)
Garums: ~ 26-30 km (apļveida)
Ceļa segums: Pārsvarā meža takas, būs arī grants ceļi, asfalts
Sākums: Tiekamies 09:05 pie Laimas pulksteņa Siguldā. Ir iespēja doties uz Siguldu ar vilcienu no Rīgas 07:55 (Siguldā pienāk 09:04).
Beigas: Plānojas ap 17:00, bet tas atkarīgs no iešanas ātruma un citiem apstākļiem, ko nekad nevar paredzēt. Dalības maksas nav.
Ņemam līdzi uzkodas un dzeramos. Pa ceļam būs arī avoti, kur varēs uzpildīt ūdeni. Viegli nebūs, tāpēc noteikti apzinies savas spējas pirms tam. Ja interesē, tad raksti un piesakies TravelFree LV
 

Ķemeru Nacionālā parka Ceļotāja diena
Ceļotāju diena Ķemeru Nacionālajā parkā ik gadu ir plaši apmeklēts pasākums, kas kļuvis par tradīciju, lai mitrāju paradīzē pulcētu dabas draugus un dotu iespēju atklāt ĶNP daudzveidību.

Viens no šī gada jauninājumiem ir Zaļā sporta zāle, kas, aicinot iesaistīties iniciatīvā “Daru labu dabai” vienlaikus dod iespēju darīt labu arī veselībai. Pirmo reizi talka dabā norisināsies kopā ar fizioterapeitu, pievēršot uzmanību veselības aspektiem – kā pirms darba pareizi iesildīties, kādus darbarīkus izvēlēties, kā darbu laikā pareizi kustēties, lai izvingrinātu visas muskuļu grupas, tajā pašā laikā nenodarot kaitējumu locītavām un mugurai. Pēc instruktāžas dalībnieki ķersies klāt darbam – cīņai ar invazīvo augu krokaino rozi Jaunķemeru kāpās.

Īpašs piedāvājums būs arī pārgājienu cienītājiem – pirmo reizi plašāka publika varēs doties uz līdz šim salīdzinoši maz zināmu un grūti pieejamu teritoriju – Zaļo purvu, kur 2019. gada beigās noslēdzās vērienīgi augstā purva atjaunošanas darbi. Pārgājiena laikā varēs vairāk uzzināt par veiktajiem darbiem, to nozīmi purva atjaunošanā, kā arī savām acīm vērot dabiska purva atjaunošanās procesus. Sīkāka informācija Dabas aizsardzības pārvaldes mājas lapā. 

 
0 Pievienot komentāru


Kategorijas