Viens bērns miris, otrs ārstējas slimnīcā – kas ir bīstamā streptokoka infekcija?

FOTO: Shutterstock.com
Streptokoku faringītu biežāk sastop bērniem un pusaudžiem vecumā no 5 līdz 15 gadiem.
Slimnīcā pirmsskolas vecuma bērni nokļuva nedēļas nogalē, un viens no viņiem ir miris, bet otrs šobrīd ārstējas intensīvās terapijas nodaļā. Viņa stāvoklis esot stabils.
Abi inficētie bērni apmeklējuši vienu bērnudārza grupiņu, un patlaban izglītības iestādē notiek pastiprināta medicīniskā uzraudzība. Slimību profilakses kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja norāda, ka epidemiologi sākuši izmeklēšanu.
Viņa akcentē, ka epidemiologu galvenais uzdevums patlaban ir noteikt kontaktpersonas un tālāk izmeklēšanas gaitā noskaidrot infekcijas avotu, uzsverot, ka šis gadījums ir lokāls, un sabiedrībai apdraudējuma nav.
Bērnu slimnīcas portālā “Vesela pasaule” atrodama informācija, ka A grupas beta hemolītiskais streptokoks jeb Streptococcus pyogene ir biežākais bakteriāla faringīta cēlonis. Visbiežāk faringītu izsauc vīrusi, un šādā gadījumā tas pāriet dažu dienu laikā bez terapijas. Tomēr ir gadījumi, kad rīkles iekaisumu izraisa streptokoki, tāpēc infekciju ir svarīgi diagnosticēt ātri un pareizi ārstēt ar antibiotikām.
Streptokoku faringītu biežāk sastop bērniem un pusaudžiem vecumā no 5 līdz 15 gadiem.
Tā ir ļoti lipīga, var viegli izplatīties, ja inficētā persona klepo vai šķauda un citi cilvēki nonāk saskarsmē ar pilieniem vai gļotām, un neārstēta infekcija var radīt komplikācijas. Īpaši bērniem. Pie komplikācijām tiek minēts arī toksiskais šoks, reimatisms, kas savukārt var radīt nopietnus bojājumus sirdī, un glomerulonefrīts, kas ietekmē nieres.