Mazi bērni klēpi spiež, lieli - sirdi...

Dzēsts lietotājs

tā jau skaisti sarakstīts, bet nu šim: "Lai gan mammai bērns vienmēr būs mazs, lai arī cik liels viņš izaugtu!" es pilnībā nepiekrītu. šī frāze man vienmēr likusi justies drausmīgi. es visu dzīvi to vien esmu klausījusies, ka "tu jau man vienmēr būsi maziņa", un "izaugs tavi bērni un tu pati redzēsi" utt, ka nelabi paliek. vai patiešām esmu nepareiza, jo priecājos, ka mani bērni izaug? es nespēju savā gandrīz 6gadīgajā dēlā saskatīt zīdaini. es atceros, ko viņš darīja, kā viņš auga, bet es viņu redzu tik lielu (vai pat reizēm lielāku) kā viņš ir. un mani tas iepriecina. man nav lielāka prieka kā redzēt viņu pieaugam. ir vēl kas. bieži vecāki jauc savas vajadzības ar bērna vajadzībām. dzīvot dzīvi dēļ (vai priekš) bērniem ir manā uztverē nepareizi. bērni ir manas dzīves daļa, bet šāda "dzīvošana viņiem" bērnā vienīgi iedzen vainas apziņu un kompleksu, jo viņš jūtas atbildīgs vecāku priekšā. es gribu, lai mani bērni dzīvo savas dzīves. un gribu dzīvot pati savējo. es vienmēr būšu viņiem, ja es būšu vajadzīga, bet tai pat laikā ļauju viņiem "elpot". vai lieli bērni spiež sirdi vai lauž iedomātus scenārijus? :) vai tik "sirds spiešana" nav saistīta ar to, ka bērna plāns par savu dzīvi nesakrīt ar vecāku "plānu"? man plāna nav. man ir tikai viena vēlme. lai mani bērni ir labi cilvēki un paši apmierināti ar savu dzīvi. ja viņi būs laimīgi, tāda būšu arī es. un vai tad tas nav svarīgākais - redzēt smaidu bērna sejā? ja reiz vecākiem svarīgākais ir bērnu laime - kāpēc viņi bieži vien nespēj pieņemt, ka bērns tiešām ir laimīgs? :)

Dzēsts lietotājs

piekrītu, lai cik lieli bērni neizaugtu, lai kādus ceļus nestaigātu, tie vienalga paliks mazie mīļie un jaukie bērni savām mammām.

Dzēsts lietotājs

Ieva,pēc taviem vārdiem bernam nav jabūt atbildīgam vecāku priekšā? Sirdi spiež,ne jau tas,ka nedara ka grib vecaki,bet skatoties ka pieļauj tās paša kļūdas un tu neko nevari padarīt.Jo es arī ļauju saviem bērniem dzīvot savu dzīvi un nejaucos.Jaucoties tik iegūs naidu un kam tas ir vajadzīgs. Es gan savus bērnus par maziņiem nesaucu,bet bērni paliek šā vai tā!

Dzēsts lietotājs

par ko bērnam būt atbildīgam vecāku priekšā?? un kurš teicis, ka bērns pieļauj kļūdas? tev tās varbūt šķiet kļūdas, bet ne viņam. maniem vecākiem mana laulība un profesijas izvēle arī šķita kļūda (nepareizs cilvēks, nepareizs laiks, pārāk neambiciozas prasības pret dzīvi utt.) Bet man šis cilvēks ir ideāls. es jau 8 gadus esmu viņam blakus un ar katru dienu jūtos laimīgāka. viņiem šķiet, ka man par maz palīdz, par maz manā priekšā uz pirkstgaliem staigā. ka darbā man par maz ambīciju un varētu taču mērķēt uz augstākiem plauktiem. patiesībā ir tā, ka vīram es un bērni esam svarīgākās personas zemes virsū. bet daru es to, kas mani dara laimīgu. bet viņiem lūk "lielais bērns sirdi spiež".. :) un nejaucas jau viņi (vairs), jo saprot, ka es neko tajā visā negrasos mainīt. man tikai žēl, ka viņi neredz to, cik laimīga es esmu

Saistītie raksti

Kategorijas