Iesaki ārstu:

 •   Vērtējums: 5/5
  Liiga Priede

  Loti sirsniga, mila, profesionals sava darba... Drosi var vinai uzticeties

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Mammu, re kur Pežo banka!

Tad viņam bija četri gadi un Latvijā vēl bija Krājbanka. Emīls perfekti iemācījies automašīnu nosaukumus un zīmītes - Audi, Volvo, VW u.t.t. Pastaigu laikā regulāri tika nosauktas visas stāvošās mašīnas. Staigājam pa Vecrīgu un pēkšņi dēla pārsteiguma sauciens: "Mammu, re kur pežo banka!" :) Iesūtījusi: Līga Sējēja.

Skatīt visus jokus

Emuāru lietošanas noteikumi

Emuāri ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Neesmu mediķis, bet protu lasīt

Emuāri | Linda Vītuma, dūla

 Pievienot komentāru

Linda Vītuma, dūla

Linda Vītuma ir dūla un māmiņa, kas raksta savu blogu: www.kastanis.org

Neesmu mediķis, bet protu lasīt

Jums ir pārāk augsts asinsspiediens. Jums tūlīt būs beigušies visi augļūdeņi. Izlemiet pati — taisīt ķeizargriezienu vai nē. Tā ir mūsu katra atbildība, kas ar mums notiek un kas ar mums tiek darīts, kas tiek darīts ar mūsu miesu, ar mūsu bērnu. Bet, kā gan mēs varam zināt, kāds lēmums mums būtu jāpieņem, ja neesam mediķi?

Ķeizargrieziens nav "vieglāks un drošāks veids, kā laist pasaulē bērnu". Tā ir liela vēdera operācija ar visām no tā izrietošajām sekām.

Epiziotomija nav "maziņš iegriezumiņš, lai būtu vieglāk". Tas ir kā iegriezums palagā, kuru pēc tam ir daudz vieglāk saplēst. Pamēģiniet saplēst palagu tāpat vien. Pēc tam pamēģiniet to saplēst pēc neliela iegriezuma.

Augļūdeņu atvēršana (amniotomija) ir veids, kā paātrināt dzemdības par ~15 minūtēm. Vai tiešām 15 minūtes ir tā vērtas, lai sāpes kļūtu stiprākas, bērns būtu zaudējis spilventiņu, kas sargā viņa galvu un dzemdību ceļi būtu plaši atvērti infekcijām?

Šo sarakstu varētu turpināt un turpināt. Un tas arī ir izdarīts tādās grāmatās kā
The Thinking Woman's Guide to a Better Birth
un
Obstetric Myths Versus Research Realities
, kuru autore ir pasaulē atzīta rakstniece
Henci Goer
.

Uz medicīnas nozares pārstāvju pārmetumiem, kā gan Henci var izteikt tādus pārspriedumus un viedokļus, ja viņai nav pat visniecīgākās medicīniskās izglītības, viņa atbildēja: "Es tiešām neesmu mediķe, bet es PROTU LASĪT".

Mēs taču arī protam lasīt, vai ne?

Linda Vītuma, dūla un topošā vecmāte

Pieteikties par sekotāju

Raksts publicēts 25. aug 2009 11:00Lai pievienotu komentāru, jāielogojas:

Pirmo reizi ielogojieties ar draugiem.lv pasi, Tev tiks izveidots lietotāja profils.

 • 25.08.2009 12:15
  Līga Resčevska teica:

  Parādiet man vienu ārstu, kurš ir dzemdētājai jautājis- taisīt epizotomiju vai nē? Es negribēju, jo zināju, ka sekas būs, bet vai man kāds jautāja? Pat slēpa tās šķēres lai neredzu....mēnesi nevarēju apsēsties...

 • 25.08.2009 12:46
  dzēsts lietotājs teica:

  Es tikai tagad saprotu, cik nesakarīgi domāju dzemdību laikā. Baidos iedomāties, kā būtu, ja man tajā brīdī kāds kaut ko izšķirošu būtu jautājis..

 • 25.08.2009 13:20
  Inga Akmentiņa-Smildziņa teica:

  Ir viena, manuprāt, ļoti svarīga lieta. Ja māmiņa zina, kas un kā var tikt darīts slimnīcā dzemdību laikā, tad viņa jau laikus par to var izrunāties ar ārstu. Vai, piemēram, jau pirms dzemdībām uzrakstīt iesniegumu, ka es nevēlos to un to.

 • 25.08.2009 19:34
  dzēsts lietotājs teica:

  Apskaidrojiet ludzu mani,kas ir EPIZOTOMIJA???

 • 25.08.2009 21:45
  dzēsts lietotājs teica:

  Brīnišķīga ideja - dzemdību sāpju delīrijā strīdēties ar ārstiem. 15 minūtes atsevišķos gadījumos var būt izšķirošas - piemēram, ja nav labi sirdstonīši. Un to, kas ir normas robežās un kas var potenciāli apdraudēt mātes vai bērna dzīvību tomēr vajadzētu izlemt mediķiem, kas ne tikai prot lasīt, bet šo to par attiecīgo tēmu arī ir izlasījuši. Un ne cālī vai wikipedijā, bet specializētajā literatūrā

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. »


 

LAPAS KARTE