Gaidāms jauniestudējums Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes mūziklam "Neglītais Pīlēns". Pīļu mātes lomā – Marija Naumova

Rudenī jauniestudējumā atdzims Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes mūzikls "Neglītais Pīlēns" pēc H.K.Andersena darba motīviem. Režisore Rēzija Kalniņa mūziklu veido jaunā interpretācijā ar citu nosaukumu – “GALMS [pa]GALMĀ”.
Režisore Rēzija Kalniņa mūziklu veido jaunā interpretācijā ar citu nosaukumu –  “GALMS [pa]GALMĀ”.

FOTO: Publicitātes foto

Režisore Rēzija Kalniņa mūziklu veido jaunā interpretācijā ar citu nosaukumu – “GALMS [pa]GALMĀ”.

“Kas ir neglītums? Neatbilstība stereotipiem? Neērtums? 

Vairāk nekā pirms 20 gadiem iestudētajā Liepājas teātra izrādē galvenajā – Neglītā Pīlēna – lomā redzējām Mariju Naumovu. Jaunajā uzvedumā dziedātāja transformēsies likumsakarīgā ampluā un atveidos Pīļu Māti.

“Šī izrāde man bija ļoti mīļa un jau toreiz – pirms 23 gadiem. Es dziļi sevī jutu, ka tā vēlreiz atgriezīsies manā dzīvē. Šī transformācija man ir ļoti dabiska, jo kā pīlēns es esmu izaugusi un kļuvusi par mammu reālajā dzīvē. 

Savos koncertos vēl aizvien izpildu dziesmu no ainas, kurā Neglītais Pīlēns pirmo reizi satiek savu mammu, tādēļ šī loma man ir tuva un svarīga. Būs ļoti interesanti izdzīvot to no jauna skatupunkta”, par savu atgriešanos mūziklā priecājas dziedātāja Marija Naumova.

 

 

Arī mūzikla libreta autorei Mārai Zālītei šī H.K.Andersena pasaka, kura savulaik izraisija pretrunīgu reakciju gan autora dzimtenē – Dānijā, gan vēlāku cenzūru Krievjā, ir ļoti mīļš un zemtekstiem caurvīts darbs. “Kādā skaistā, vecā dārzā, ko apdzīvo mājputni, Pīļu Mātei piedzimst bērns. Viņš nelīdzinās nevienam no putniem. 

Viņš ir citāds, savādāks, par ko sākumā tiek apsmiets un jūtas vientuļš. Mājputni nebūt nav dumji un aprobežoti radījumi, un Neglītā Pīlēna problēma nav, kā tikt prom no šī “pīļu dīķa”. Viņš deg vēlmē palīdzēt putniem atgūt pašapziņu un īsto patiesību. 

Putni ir iebaidīti un tiek izmantoti. Nebrīve kropļo putnu patieso būtību. Neglītajam Pīlēnam, izrādās, piemīt neparastas spējas gūt spēku saskarsmē ar neizdibināmu, mūžīgi saucošu spēku – Skaisto Balsi. Saskarsmē ar Neglīto Pīlēnu ar putniem notiek neticamas pārvērtības – no padevīgām būtnēm putni kļūst brīvi un pašapzinīgi. Ļaunums iznīcina sevi pats. Bet Pīlēnam, nu jau visu mīlētam, ir jādodas tālāk. Tālā, garā ceļā, kur viņu sauc Skaistā Balss. Smeldzīga, gaiša un neapslāpējama. Kā mīlestība, kā mūžīga vēlēšanās pilnveidot sevi un pasauli”, saka libreta autore Māra Zālīte.

 

Reklāma
Reklāma

“GALMS [pa]GALMĀ” 

ir stāsts par mums kā pagalma iemītniekiem – nebrīvē esošiem putniem. Tas ir stāsts par tiem, kuriem ir uzdots mūs pieskatīt un saskaitīt, kā arī par mūsu pašu “neglītumu” – visu to, kas notur pie zemes pat tad, kad esam sadzirdējuši Skaisto Balsi, kas aicina uz ko vairāk”,  norāda režisores asistents Voldemārs Rode.

 

 

Neglītā Pīlēna lomā dublēsies divas jaunās, daudzsološās solistes –  LUKA un Lote Voiska. Pīļu Māte būs dziedātāja Marija Naumova, Ļaunā Seska ādā iejutīsies dziedātājs Atis Zviedris, Vecā Žurka –  dziedātāja Alise Kante, Seskabrāļi –  Edvards Grieze un Artūrs Biķernieks. Vistiņas Cekulītes lomā aktrise Elīna Bojarkina, Gaili atveidos Emīls Gilučs, Portugāles Pīle –  Anmary, Zosis –  Toms Kalderauskis, Sarma Liede, Austra Elza Kozuliņa, Pērļu Vistiņas –  Zane Lazdiņa, Beate Megija Baranovska un Karīna Laugale, bet Skaistā Balss būs dziedātāja Līga Priede un Laura Erdlāne.


Režisore –  Rēzija Kalniņa, režisores asistents –  Voldemārs Rode, horeogrāfe – Inga Krasovska, scenogrāfs –  Normunds Bērziņš (MAD), kostīmu māksliniece –  Dita Enikova, vokālā pedagoģe –  Ilze Dzenīte, mūzikas aranžētājs – Jānis Lūsēns jun., producents –  Aigars Dinsbergs (Producentu Grupa 7).

 

Biļetes iepriekšpārdošanā – “Biļešu paradīzē”. Mūziklu piedāvā un organizē “Producentu Grupa 7”.
 

Saistītie raksti