Dabas muzejs aicina apmeklēt 2 sēņu izstādes

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā no 13. līdz 17. septembrim būs skatāma daudzu gaidītā un iemīļotā rudens izstāde „Sēnes 2023”. Šogad līdzās muzeja darbinieku dabā ievāktajam materiālam aicinām ielūkoties vēl vienā izstādē – tā veltīta gļotsēnēm un to pētniecībai.
Šogad Dabas muzejā apskatāmas 2 sēņu izstādes:  „Sēnes 2023” un „Gļotsēnes Latvijā – krāšņums no plazmodija līdz sporām”.

FOTO: Shutterstock.com

Šogad Dabas muzejā apskatāmas 2 sēņu izstādes: „Sēnes 2023” un „Gļotsēnes Latvijā – krāšņums no plazmodija līdz sporām”.

„Lielās izstāžu zāles iekārtošanas, sēņošanas, šķirošanas un konsultēšanas grafiki sastādīti, tātad Dabas muzejs ir gatavs lielajai sēņu izstādei,” apliecina Latvijas Nacionālā dabas muzeja mikoloģe Inita Dāniele.

 

Arī šogad sēņu izstādes rīkotāji brauks dabā un centīsies sarūpēt pēc iespējas interesantāku materiālu, lai apmeklētāji varētu pārliecināties par savām zināšanām un apgūtu galvenās pazīmes, pēc kurām noteikt līdzīgās sugas. 

Sēņu klāsts katru dienu tiks papildināts, un eksponētās sēnes būs sakārtotas ērti uztveramās grupās – ēdamās, neēdamās, indīgās un aizsargājamās. 

Turklāt etiķetēs būs norādīts ne tikai sugas nosaukums, bet ēdamajām sēnēm arī ieteicamais apstrādes veids.

Atgādinām, ka izstādē drīkst ierasties arī ar savām atrastajām sēnēm, jo nereti, tieši pateicoties apmeklētājiem, mikologu rokās nonāk patiešām vērtīgi un interesanti sēņu eksemplāri. 

I. Dāniele iedrošina: „Gaidīsim arī sēnes no pilsētu parkiem vai mazdārziņiem, jo ne vienmēr vērtīgi atradumi ir tikai tālos un biezos mežos un pētniekiem sēņu situācija apdzīvotās vietās ir mazāk zināma.”

 

Reklāma
Reklāma

Sēņu izstādes apmeklētājus aicinām ielūkoties arī Dabas muzeja mazajā izstāžu zālē, kur pēdējo nedēļu atvērta izstāde „Gļotsēnes Latvijā – krāšņums no plazmodija līdz sporām”, kas veltīta Latvijas gļotsēnēm un to pētniecībai. Gļotsēņu daudzveidību dažādās attīstības stadijās var iepazīt vairāk nekā 100 fotogrāfijās, tostarp gļotsēņu sporu un iekšējo struktūru attēlos līdz pat 1000x lielā palielinājumā. Ar lupu pētāmi gļotsēņu interesentu vākumi vairāk nekā 70 sugām.

 

Izstādes „Sēnes 2023” ieejas biļete ietver arī izstādes „Gļotsēnes Latvijā – krāšņums no plazmodija līdz sporām” apskati. Aicinām padarīt savu apmeklējumu ērtāku un iegādāties biļetes lietotnē Mobilly. Plašāka informācija tīmekļa vietnē www.dabasmuzejs.gov.lv.

 

Dabas muzeja mikologi atgādina – nezināmas un iepriekš neredzētas sēnes uzturā lietot nedrīkst!

 

Izstāžu darbalaiks:
T. (13.09.) 10.00–17.00  
C. (14.09.) 10.00–19.00
P. (15.09.) 10.00–17.00
S. (16.09.) 11.00–17.00
Sv. (17.09.) 11.00–17.00 

Saistītie raksti