Dabas muzejā uzplaukst rožu dārzs

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā no 6. līdz 9. jūlijam būs skatāma izstāde "Rožu dārzs 2022".
Šogad vispirktākās ir floribundrozes un tējhibrīdrozes

FOTO: Publicitātes foto

Šogad vispirktākās ir floribundrozes un tējhibrīdrozes

Savvaļā ir sastopamas vairāk nekā 400 rožu ģints sugas (18 aug arī Latvijā), no tām selekcionāri izveidojuši neskaitāmas rožu šķirnes, kas priecē pat visprasīgākos dārzu īpašniekus. Lai neapjuktu un atrastu sev tīkamāko un audzēšanas apstākļiem atbilstošāko, izstādes laikā stādaudzētavas "Latroze” dārzkopji, kuri ar rožu audzēšanu nodarbojas jau 26 gadus, apmeklētājiem sniegs noderīgus padomus un palīdzēs izvēlēties piemērotākos augus. 

Izstādē varēs aplūkot aptuveni 100 rožu šķirņu – floribundrozes, tējhibrīdrozes, krūmrozes, parka rozes, vīteņrozes, klājeniskās rozes, miniatūrrozes un augststumbru rozes. 

Kā  pastāstīja “Latroze” valdes locekle Madara Gulberga, ”pēdējos gados cilvēki ir vairāk pievērsušies dārzkopībai, kā arī kļuvuši zinošāki, jo sociālajos tīklos tiek veidotas grupas, kur tiek sniegta informācija par stādu kopšanu un stādīšanu, līdz ar to interese par rozēm ir pieaugusi. Izstādē vislielākais klāsts būs floribundrozēm un tējhibrīdrozēm – tās šogad ir vispirktākās. Liels pieprasījums ir arī pēc augststumbru rozēm”.

Reklāma
Reklāma


Izstādes atklāšana paredzēta trešdien, 6. jūlijā, plkst. 12.00 Latvijas Nacionālā dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Saistītie raksti