Norvēģijas filmas bērniem - bezmaksas

Norvēģijas vēstniecība Rīgā un Kino galerija aicina ģimenes ar bērniem un bērnu kolektīvus apmeklēt Norvēģijas bērnu filmu seansus skolēnu ziemas brīvlaikā no 25.12.2015 līdz 03.01.2016 kinoteātrī K.Suns, Elizabetes ielā 83/85, Rīgā. Bērnu filmu programmā ir iekļautas 3 spēlfilmas un 1 animācijas filma.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Foto: no filmas Kaštena un Petras brīnišķīgie Ziemassvētki

 

Norvēģijas filmas bērniem - Ziemassvētku bērnu filmu programma
 

Turpinot iesākto tradīciju, Pirmajos Ziemassvētkos 25.decembrī tiks demonstrēta 1976.gadā uzņemtā pasaku filma ģimenei Ceļojums uz Ziemassvētku zvaigzni. Šī filma joprojām ir populāra Norvēģijā - Norvēģijas sabiedriskā televīzijā ik gadu demonstrē šo filmu Ziemassvētku vakarā un tā ir neatņemama Ziemassvētku tradīcija daudzās norvēģu ģimenēs. Filma ir uzņemta pēc tāda paša nosaukuma lugas motīviem, kuru 1924. gadā sarakstīja norvēģu dramaturgs Sverre Brandts (1880–1962). Luga vairākkārt iestudēta teātros Skandināvijas valstīs.

25. decembris plkst. 14:00  un 1. janvāris plkst. 14:00

 

 

Šī gada filmu programmā bērni varēs redzēt arī turpinājumu stāstam par diviem draugiem – puisēnu Kaštenu un meiteni Petru filmā Kaštena un Petras brīnišķīgie Ziemassvētki (2014). Filma ir turpinājums iepriekšējos Ziemassvētkos demonstrētajām filmām Kaštens un Petra – labākie draugi un Kaštena un Petras ziemas brīvdienas. Filmas ir uzņemtas pēc bērnu grāmatu sērijas par Kaštenu un Petru, kuru sarakstījis Norvēģijā plaši pazīstamais rakstnieks Tūrs Oge Bringsvers (Tor Åge Bringsværd) un ilustrējusi māksliniece Anne Gerda Holta (Anne Gerd Holt).

26. decembris plkst. 12:00  un 2. janvāris plkst. 12:00

 

 

Mazākos skatītājus noteikti aizraus animācijas filma par policijas auto Pelles piedzīvojumiem - Policijas mašīna Pelle uz pēdām (2013). 2013.gadā šī filma tika atzīta par labāko bērnu un jauniešu filmu Norvēģijā, iegūstot Norvēģijas Nacionālā kino balvu Amanda (Amandaprisen) minētajā nominācijā.

Reklāma
Reklāma

27. decembris plkst. 12:00  un 3. janvāris plkst. 12:00

 

Foto: no filmas Vispatiesākā mīlestība

 

Lielākajiem bērniem tiks piedāvāta filma Vispatiesākā mīlestība (2011), kas ir dzīvespriecīgs stāsts par 10 gadus veco meiteni Anni, viņas attiecībām ar vienaudžiem un par pirmo mīlestību. Filma ir uzņemta pēc norvēģu autores Vigdis Jortas (Vigdis Hjort) populārās bērnu grāmatas ar tādu pašu nosaukumu un ir guvusi vairākas balvas starptautiskos filmu festivālos.

2. janvāris plkst. 14:00  un 3. janvāris plkst. 14:00

 


Filmas tiek demonstrētas norvēģu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.
Bērniem un vecākiem ar bērniem ieeja bez maksas.

Kinoteātrī K.Suns, Elizabetes ielā 83/85, Rīgā

 

Facebook - http://www.facebook.com/KsunsKinogalerija

Twitter - http://twitter.com/kinogalerija

 

Organizē – Norvēģijas Karalistes vēstniecība, Kino galerija

Atbalsta - RD IKSD, Norvēģijas Filmu institūts un Europa Cinemas