Dabas muzejā atklāta izstāde "Orhideju rotaļas interjerā"

Latvijas Dabas muzejs sadarbībā ar Latvijas Orhideju un eksotisko augu draugu asociāciju no 2014. gada 21. maija līdz 1. jūnijam organizē izstādi „Orhideju rotaļas interjerā”.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Foto no LDM arhīva.

Izstādē „Orhideju rotaļas interjerā” varēs apskatīt un apbrīnot savvaļas orhideju bioloģisko daudzveidību, baudīt augu speciālistu radīto šķirņu un hibrīdu ziedu fantastisko krāsu un smaržu burvību, kā arī aplūkot daudzus citus eksotiskos augus. Pieredzējušie orhideju audzētāji labprāt dalīsies savā pieredzē eksotisko augu kopšanā un audzēšanā un atbildēs uz apmeklētāju jautājumiem.

 

Latvijas Orhideju un eksotisko augu draugu asociācijas (LOEADA) ilggadējie partneri Egidiuss un Skaisti Pranaitis no Lietuvas izstādē piedalīsies ar neparastu, retu orhideju sugu un šķirņu ziediem, turklāt šogad no 22. līdz 24. maijam izstādē būs apskatāms arī ekskluzīvs orhideju piedāvājums no Vācijas, ko sarūpējis Franks Roellke.

 

Šoreiz izstādē orhidejas rotaļāsies ar dizaineres Jekaterinas Malginas un Leļļu Mākslas muzeja mākslinieču Ināras un viņas meitas Santas Liepas darinātajām lellēm. Orhideju šarmu izstādes interjerā izcels Raunas Lauktehnikas metāla dekoratīvie izstrādājumi mājai un dārzam, bet salona Studio MONACO un dizaineres Ievas Caunes noformējums izstādei piešķirs mājīgumu un vieglumu, kā arī īpaši akcentēs „Gada augu 2014”. 

 

Sestdien, 31. maijā, plkst. 12.00 Bulduru Dārzkopības vidusskolas bioloģijas skolotāja Gunta Jēkabsone uzstādies ar lekciju „Latvijas savvaļas orhidejas”, bet svētdienās 2. stāva izstāžu zālē plkst. 12.00 notiks LOEADA meistarklases orhideju pārstādīšanā. Lekcija un meistarklases var apmeklēt ar attiecīgās dienas izstādes ieejas biļeti. 

 

Izstādi rīko un atbalsta Latvijas Orhideju un eksotisko augu draugu asociācija, LU Botāniskais dārzs, Lietuvas orhideju audzētāju klubs, SIA „Raunas Lauktehnika”, Zaļā Bāze, zemo cenu ziedu vairumtirgotava, Leļļu Mākslas muzejs, dizainere Jekaterina Malgina, interjera salons Studio MONACO un aizkaru dizainere Ieva Caune.

Reklāma
Reklāma

 

Izstādes atklāšana 21. maijā plkst. 12.00 muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!


Izstādes darba laiks:

T. 10.00 – 17.00

C. 10.00 – 19.00

P., S., Sv. – 10.00 – 17.00