Rīgas Cirka māksliniekiem bronzas godalgas starptautiskā cirka festivālā

17. septembra vakarā Latvijā atgriezās Rīgas Cirka mākslinieki Kristaps Pavlovs un Ina Sopova, kuri pārstāvēja valsti pirmajā Almatas starptautiskajā cirka festivālā Kazahstānā.

Publicitātes foto.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Publicitātes foto.

Festivālā Ina Sopova uzstājās ar priekšnesumu – antipods “Cirka spoks”, savukārt Kristaps Pavlovs uzstājās ar numuru “Oriģinālžonglieris”. Žūrijas locekļi abu mākslinieku priekšnesumus novērtēja atzinīgi un festivāla galā izrādē piešķīra godpilnās bronzas godalgas.

“Festivāls bija rīkots ar lielu vērienu. Organizatori bija padomājuši gan par patiesi prominentu starptautisku žūriju, kas sastāvēja no cirka mākslas profesionāļiem, gan rūpīgi atlasījuši dalībniekus. Man prieks par Rīgas Cirka mākslinieku sasniegumiem, viņi sevi parādīja no labākās puses. Bronzas godalgas ir ļoti labs sasniegums ar ko lepoties,” pastāstīja Rīgas Cirka direktore un mākslinieciskā vadītāja Lolita Lipinska.

Festivālā piedalījās dalībnieki no Vjetnamas, Baltkrievijas, Krievijas, Kazahstānas, Francijas, Vācijas, Uzbekistānas, ASV, Itālijas un Spānijas. Festivāla idejas autors, Almatas cirka direktors un nopelniem bagātais kultūras darbinieks Murads Muturganovs cer, ka šāda līmeņa festivāls kļūs par neatņemamu Almatas pilsētas kultūras dzīves sastāvdaļu un tiks organizēts arī turpmāk.
Rīgas Cirka direktore un mākslinieciskā vadītāja Lolita Lipinska, festivālā piedalījās kā goda viesis no Latvijas.

Par „Rīgas Cirku”:
„Rīgas Cirks” ir uzbūvēts 1888.gadā. Idejas autors ir slavenais cirka mākslinieks Alberts Salamonskis. Ēkas arhitekts un savas jomas novators ir Jānis Fridrihs Baumanis, kas cirka ēkas karkasa konstrukcijā izmantojis dzelzceļa sliedes. Kopš 1986.gada ar Rīgas izpildkomitejas lēmumu „Rīgas Cirks” ir atzīts par „Vietējas nozīmes arhitektūras pieminekli”. 2003.gada 11.novembrī ar Kultūras ministrijas rīkojumu Rīgas Cirka ēka tika atzīta kā "Valsts nozīmes Arhitektūras piemineklis".

Reklāma
Reklāma