Viesturdārzā rīkos dārza svētkus cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem

2024. gada 23. maijā no plkst. 14.00 līdz 18.00 Viesturdārzā norisināsies jau trešie līdzdalības dārza svētki “Ielūdz Kristers”, kas veltīti cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem. Pasākuma apmeklētāji varēs baudīt muzikālus priekšnesumus, dejot, iet rotaļās, kā arī radoši izpausties dažādās meistardarbnīcās kopā ar iemīļotiem latviešu māksliniekiem.
Viesturdārzā rīkos dārza svētkus cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem

FOTO: Publicitātes foto

Dārza svētku iedvesmas avots ir pasākuma rīkotājas, fonda FAVEO vadītājas Ievas Rosnes dēls Kristers – jaunietis ar garīgās attīstības traucējumiem. Šādi cilvēki pārsvarā uzturas savas ģimenes lokā vai sociālās aprūpes centros, ar plašāku cilvēku loku kontaktējoties maz. Tā rezultātā lielākā sabiedrības daļa nav guvusi prasmes ar šo cilvēku grupu sarunāties, sadzīvot un sadarboties, pakļaujot to stigmatizācijas un sociālās atstumtības riskam.

 

Dārza svētki “Ielūdz Kristers” ir iespēja pārkāpt šīs pašu nospraustās robežas. Brīvā un nepiespiestā gaisotnē tādi cilvēki kā Kristers varēs satikties ar plašo pasākuma apmeklētāju loku, veicinot savstarpēju uzticēšanos un sekmējot iejūtīgas, iekļaujošas sabiedrības veidošanos.

“Fonds FAVEO tika izveidots kā kustība, kas apvieno cilvēkus ar uztveres grūtībām, piedāvājot viņiem kvalitatīvus kultūras pasākumus, kas ir interesanti ikvienam cilvēkam. 

Tā kā pati esmu mamma jaunietim ar uztveres grūtībām, sapratu, ka šādu norišu – izglītojošu, vērtīgu pasākumu, kuros ir iespēja piedalīties gan cilvēkiem ar uztveres grūtībām, gan plašākai sabiedrībai,  praktiski nav. Taču pieprasījums pēc šādiem norisēm ir patiešām liels,” stāsta Ieva Rosne, Kristera mamma, FAVEO fonda vadītāja un svētku organizatore.

Svētku apmeklētāji aicināti piedalīties radošās darbnīcās. Kopā ar Latvijas Mākslas akadēmijas profesori, H2E vadošo dizaineri Ingunu Eleri domāsim un runāsim par demokrātiju, kolāžas tehnikā gatavojot plakātus; ar Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras vadītāju un asociētā profesoru, mākslinieku Kristianu Brekti veidosim savas īpašās maskas; ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja muzejpedagoģi un mākslinieci Diānu Dimzu-Dimmi radīsim brīvo putnu figūras, bet grafiti meistardarbnīcas vadīs mākslinieks, dizainers Artūrs Analts un mākslinieks Dainis Rudens jeb Rudens Stencil. Visas norises laikā darbosies skaistumkopšanas pop up stūrītis, kā arī sejas apgleznošanas darbnīcas.

Reklāma
Reklāma

 

Pasākumu vadīs aktieris Toms Liepājnieks. Par dejām rūpēsies DJ Uldis Rudaks, bet pasākuma noslēgumā uzstāsies grupa “Dzelzs vilks”.

 

Dārza svētki “Ielūdz Kristers” norisinās jau trešo reizi, iepriekšējos gados kopā pulcējot ap 700 cilvēku no visas Latvijas, tajā skaitā dienas centriem, grupu mājām, valsts sociālās aprūpes un rehabilitācijas centriem. Tas ir noslēdzošais pasākums Sabiedrības integrācijas fonda atbalstītā projekta “Līdzdalība. Iesaiste. Sadarbība” pasākumu ciklā, kura ietvaros, ar mērķi stiprināt pilsoniskās sabiedrības ilgtspējīgu attīstību un demokrātiju Latvijā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā norisinājās arī četras “Demokrātijas darbnīcas” cilvēkiem ar uztveres grūtībām.

 

Ieeja pasākumā ir bez maksas. Visi laipni gaidīti!

Saistītie raksti