Veselības ministrija aicina ģimenes un skolas vecuma bērnus piedalīties konkursos par veselīgu uzturu un iegūt vērtīgas balvas

No šodienas, 21. aprīļa, Veselības ministrija (VM) izsludina radošus konkursus skolas vecuma bērniem un viņu vecākiem veselīgu uztura paradumu stiprināšanai. Konkursu mērķis ir veicināt augļu, ogu un dārzeņu iekļaušanu ikdienas maltīšu sastāvā, nostiprināt izpratni par veselīga uztura pamatprincipiem, kā arī attīstīt praktiskas iemaņas veselīgu maltīšu pagatavošanā.
Iesniegtos darbus vērtēs žūrija un labāko darbu autoriem būs iespēja iegūt vērtīgas balvas.

FOTO: Shutterstock.com

Iesniegtos darbus vērtēs žūrija un labāko darbu autoriem būs iespēja iegūt vērtīgas balvas.

Pirmais veselīga uztura konkurss “Gatavo pilnvērtīgas pusdienas un vakariņas, katrā iekļaujot vismaz vienu dārzeņu porciju!” rosina skolēnus un viņu vecākus kopīgi pagatavot veselīgas maltītes. Konkursa dalībnieki ir aicināti iepazīties ar sertificētas uztura speciālistes Viktorijas Zakarkevičas piedāvāto produktu sarakstu, izdomāt pusdienu un vakariņu receptes un tās pagatavot, iekļaujot produktus no četrām grupām – dārzeņiem, olbaltumvielām, saliktajiem ogļhidrātiem un labajiem taukiem.

 

Otrā – radošo darbu konkursa – “Augļi, ogas, dārzeņi – manas veselības supervaroņi” dalībniekiem (skolēniem) individuāli jāizveido reklāma, kas popularizē augļu, ogu un dārzeņu lietošanu ikdienā, iekļaujot pašu izdomātu reklāmas saukli un argumentus, kāpēc ikdienā vajadzētu lietot šos produktus. 

  • 1.-4. klašu skolēniem radošais darbs jāiesniedz plakāta (zīmējuma/kolāžas) formātā,
  • 5.-9. klašu skolēniem – digitālā plakāta formātā, 
  • 10.-12. klašu skolēniem kā 30 sekunžu garš reklāmas video rullītis.

 

Pirmā konkursa dalībniekiem izpildītie uzdevumi jāiesniedz līdz 8. maijam, savukārt otrā – līdz 2. maijam, aizpildot darba iesniegšanas formu. 

 

Reklāma
Reklāma

Konkursu nolikumus un darba iesniegšanas formas ŠEIT

 

Iesniegtos darbus vērtēs žūrija un labāko darbu autoriem būs iespēja iegūt vērtīgas balvas, piemēram, izklaides pasākumu apmeklējumu kopā ar ģimeni vai sporta un aktīvās atpūtas inventāru. Tāpat ir paredzētas motivējošas specbalvas izglītības iestāžu pedagogiem, kas konkursā “Augļi, ogas, dārzeņi – manas veselības supervaroņi” būs iesaistījuši visvairāk izglītojamo.

 

Abu konkursu uzvarētāji tiks paziņoti 19. maijā VM sociālo tīklu kontos un www.esparveselibu.lv mājaslapā sadaļā “Ziņas”.

Saistītie raksti