No vardarbības cietušie bērni varēs saņemt divreiz vairāk psihologu konsultācijas

No 1. aprīļa bērni, kas cietuši no vardarbības, sociālo rehabilitāciju individuālo konsultāciju veidā dzīvesvietā varēs saņemt līdz 20 speciālistu konsultācijām. Līdz šim maksimāli bija noteiktas 10 konsultācijas.
Labklājības ministre Evika Siliņa: Psiholoģiskais atbalsts bērnam, kurš cietis no vardarbības, ir ceļš uz atveseļošanos un iespēju turpināt savu dzīvi.

FOTO: Shutterstock.com

Labklājības ministre Evika Siliņa: "Psiholoģiskais atbalsts bērnam, kurš cietis no vardarbības, ir ceļš uz atveseļošanos un iespēju turpināt savu dzīvi."

Tāpat bērns, tostarp arī kopā ar ģimenes locekli vai personu, kas bērnu aprūpē, varēs saņemt trīs speciālista konsultācijas pēc pakalpojuma saņemšanas, lai uzturētu bērna sociālo funkcionēšanu.

 

To nosaka grozījumi Ministru kabineta noteikumos "Kārtība, kādā nepieciešamo palīdzību sniedz bērnam, kurš cietis no prettiesiskām darbībām", kas otrdien, 28. martā, pieņemti valdības sēdē.

 

“Psiholoģiskais atbalsts bērnam, kurš cietis no vardarbības, ir ceļš uz atveseļošanos un iespēju turpināt savu dzīvi.

 

Reklāma
Reklāma

Svarīgi, ka šādu atbalstu sniedzam nekavējoties, soli pa solim palīdzot mazināt traumas atstāto iespaidu uz bērna psihi. 

 

Mērķis ir ar psiholoģisko atbalstu  palīdzēt bērnam iekļauties normālā sociālajā dzīvē,” pauda Evika Siliņa, labklājības ministre.

 

Grozījumi arī nosaka, ka bērniem, kuriem pakalpojums par līdz šim iespējamajām 10 konsultācijām ir piešķirts līdz 2023. gada 31. martam un tas nav saņemts pilnā apjomā, jaunais konsultāciju apjoms tiks nodrošināts, pamatojoties uz dokumentiem, kas jau saņemti sociālajā dienestā par šī pakalpojuma piešķiršanu.

Saistītie raksti