Vāc parakstus par sociālās apdrošināšanas uzkrājumu izmantošanu ārstniecībai

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" iespējams parakstīties par iespēju sociālās apdrošināšanas uzkrājumus izmantot ārstniecībai akūtos gadījumos.
Cilvēki darbspējīgā vecumā saskaras ar grūtībām saņemt medicīnisko palīdzību.

FOTO: Shutterstock.com

Cilvēki darbspējīgā vecumā saskaras ar grūtībām saņemt medicīnisko palīdzību.

“Cilvēki darbspējīgā vecumā saskaras ar grūtībām saņemt medicīnisko palīdzību, ieskaitot nepieciešamo medikamentu pieejamību, jo izmaksas ir ļoti augstas,” norāda iniciatīvas autors Mārtiņš Mucenieks. 

Viņš uzskata – ja cilvēks strādā, maksā nodokļus un viņam ir sociālās apdrošināšanas uzkrājums, bet nav citu pietiekamu uzkrājumu, lai apmaksātu ārstniecību ārkārtas situācijās, piemēram, onkoloģiskas diagnozes, operācijas gadījumā, tad apmaksu būtu jāļauj veikt no sociālās apdrošināšanas uzkrājuma.

“Aicinu veikt izmaiņas likumdošanā, lai šādu iespēju nodrošinātu!" uzsver M. Mucenieks. Iniciatīva portālā “Manabalss.lv” publicēta pirms piecām dienām. Līdz šim savākti tikai gandrīz 130 paraksti. Lai iniciatīvu iesniegtu izskatīšanai Saeimā, nepieciešami 10 tūkstoši.

Reklāma
Reklāma

Likuma izmaiņu gadījumā cilvēki darbspējīgā vecumā akūtas veselības krīzes laikā varētu atļauties nepieciešamo ārstniecību, ar lielu varbūtību pēc tam atgriezties darba dzīvē un turpināt maksāt nodokļus, vēl piebilst M. Mucenieks.

Par iniciatīvu var nobalsot šeit.

Saistītie raksti